Nenaplativo 44,16 mlrd. kuna kredita

Naslovnica Forum Komentari članaka Nenaplativo 44,16 mlrd. kuna kredita

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nenaplativih kredita :a) kod trgovačkih društava 27,44%; b) kod stanovništva za 25,57% . To više nije, kako upozorava časopis Economist i slovenski ekonomist Bogomir Kovač, problem zaduženosti država niti je to problem zaduženosti banaka!!!
Središnji problem je zaduženost poduzeća!!!!A zadužena poduzeća ne isplaćuju plaće stanovništvu pa je zaduženost poduzeća sinonim za zaduženo stanovništvo!!!
Kako piše Kovač.“Economist utvrđuje kako je istinski problem privatni sektor. Kriza je pokazala“, naglašava Kovač,“ kako imamo:
1. Kapitalizam sa premalo dobrog kapitala i kapitaliste koji su više špekulativci nego poduzetnici;
2. Da iza bilančnih rupa u poslovnih banaka stoje visoko zadužena privatna poduzeća i stanovništvo!“
U razduživanje poduzeća u Sloveniji, uključila se na iznenađenje svih, upravo središnja banka, Banka Slovenije, shvativši, kako naglašava Kovač,:
1. Kako se banke urušavaju,entropoiziraju,iz razloga slabih potraživanja;
2. Kako banke, istovremeno smanjivanjem kreditnih aktivnosti ustvari same sebi stvaraju „slaba potraživanja“ in circulus vitiosus!
Kako nam je svima poznato, kod nas se problem razduživanja poduzeća uhvatila vlada, dok HNB spava, međutim, kao i u Sloveniji,niti naša vlada nije shvatila problematiku kriznog menadžmenta.
“ Organizirani krizni menadžmenta“ nije „podržavljenje“ kako je to kod organiziranja „Slabe banke“ i „ državnog holdinga“, nego je kod razduživanja poduzeća putem insolventne zakonodavnosti riječ o „privatnoj koordinaciji vjerovnika“(banaka, zaposlenih i ostalih vjerovnika):!!!
Za „organizirani krizni menadžment“ potrebni su, kako naglašava Kovač,kako „politička odgovornosti“ tako i „javna odgovornost“. To upravo niti u Sloveniji, a bogami niti kod nas u Hrvatskoj, uopće ne razumijemo!!!

Dobro je,dobro. Jos kad na ovo dodas porez na nekretnine sta Linic priziva lakse cu kupovat nekretnine nego 10 deka mortadele.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ali kod ekipe u tzv.predstečajnoj nagodbi će se sigurno naplatit. U novcu! ???…

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Frenki,duznici,nekretnine,mortadela uzeces im i dentjere kako je krenilo
ali ne znam jesi razmišlja kupovati sta po francuskoj,španjolskoj
tamo moyeš 10 hektara yemlje ,vilu s bazenom ,ne tribas ni brokvu udarit za sliku jer sve je opremljeno za 250000 eura
ja iskreno razmišljam ovdi sve rasprodrati i tamo se priselit

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

@fffffff

I dentjeru prijatelju i dentjeru.Zub je zub,a dug je dug. Ma gledam ja svugdi ali mi Spanjolska ne lezi. Ali ja se nemam namjeru selit.Lipo mi je ode,a i znam sve cake.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

ovo ti je prava istina
http://croative.net/index.php/vijesti/item/2889-licemjerje-borisa-vuj%C4%8Di%C4%87a-koliko-slika-ima-hnb

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close