U 2014. veći porezi i nova runda rasprodaje imovine

Naslovnica Forum Komentari članaka U 2014. veći porezi i nova runda rasprodaje imovine

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

–kad je rekao kako na rashodnoj strani dogodine nema manevarskog prostora koji bi omogućio smanjenje proračunskog manjka ispod pet posto BDP-a.

jasličari mogu i dalje bezbrižno uživati u plodovima svoga “rada”

Slinić nema pojma što je to rashodna strana proračuna. Isti nikad u životu nije ništa niti ozbiljno radio. Srž problema je neučinkovita i neorganizirana javna i državna uprava. Majstor kazališne vlasti g. Slinić podržava stanje naše uprave iz XIX stoljeća jer isti za drugo nije niti zaintersiran.Kad bi barem vidio kako funkcionira njegovo Ministarstvo,vidio bi koliko tu prostora ima za snižavanje ukupnih troškova.Tehnološkom reorganizacijom upravnih struktura se nitko ne bavi.Urava je ogledalo vlasti.S tim alatom se donose prošpisi, provode odnosno ne provode propisi.Ova karikatura od ministra zna samo vikati ¨”Harač rajo harač, potrošeno se treba platiti.”Zombiji neka troše a raja neka plaća, dok se sve ne uruši.

A još do prije tjedan dana je lagao da neće biti povećanja poreza?

E pa gospodine Liniću morati ćete naći taj prostor za smanjenje rashoda jer poslovanje sa ovakvim poreznim opterećenjem i “milion nameta” više nije moguće.

Još je jedino preostalo zatvoriti poslovanje i prebaciti se u sivu ekonomiju (protiv koje se inače bori smanjenjem poreza i nameta te povećanjem efikasnosti državne uprave kao i povećanim kaznama – ukratko, mora biti neisplativo krasti).

Same kazne i onako blentave kontrole koje se love samo ugostitelja i brinu jedino hoće li se proračun napuniti neće nikad smanjiti sivu ekonomiju.

Također još jedna besplatna informacija: Dokle god poreznu upravu ne interesira da li se porezni obveznici uspjevaju naplatiti, siva će ekonomija cvijetati, jer je to jedini način da se donekle funkcionira.

Nažalost nitko ne kaže istinu da se uhljebljenima ne može ništa. Po zakonu su u javni službama zaštičeni kao medvjedi.[emo_zloban]


Nažalost nitko ne kaže istinu da se uhljebljenima ne može ništa. Po zakonu su u javni službama zaštičeni kao medvjedi.[emo_zloban]

To ipak nije točno. Jednako kao i svaka firma i država može otpuštati uz poštivanje zakona. to može bit reorganizacija, gubitak potrebe za radnikom itd. Ni u jednom kolektivnom ugovoru nema zabrane otpuštanja, a pogotovo ne u zakonu.
Naravno treba napraviti program zbrinjavanja radnika, ponuditi im neko drugo adekvatno radno mjesto ako ga ima i isplatiti otpremine. Ništa što mnoge firme već nisu radile.

Istina bog, za razliku od obične firme koja na radniku štedi brutto2 plaću, država će uštedjeti samo netto plaću jer su svi porezi i davanja istovremeno i prihod državnog proračuna. Time se povrat “investicije” u otpremine ne ostvari za maksimalno 2 godine kao kod obične firme već za skoro 4 što dijelom i objašnjava zašto niti jedna vlada ne otpušta – jer će uštede koristit neka druga vlada.

S druge strane država može direktno otpuštat samo državne službenike kojih i nema toliko puno. Otpuštat iz javnih službi i iz poduzeća u državnom i javnom vlasništvu je puno teže.
Prvo treba izmjenit uprave i ravnatelje koji su jedini koji mogu otpuštat u nekoj ustanovi. To se odmah digne graja za politični revanšizam.
Drugo, hrpa javnih ustanova je u nekom dijeljenom vlasništvu sa lokalnim samoupravama koje vrlo često nisu iz iste stranke, a i kad jesu interesi su različiti te će oni u 95% slučajeva blokirat takve planove koliko god mogu.
Treće, kako stvari stoje, oni koji će odlučivat tko će se konkretno otpustiti će u 99% slučajeva otpustit upravo onu manjinu koja ipak nešto radi ovoj državi i zbog kojih ipak nismo na razini Somalije ili Nigerije. Urušavanje funkcioniranja javnih ustanova koje će usljediti će se slavodobitno nabijati na nos pogotovo od strane oporbenih stranka.

Tako da jasličare nikakav zakon aktivno ne štiti, ali situacija je takva da se time nitko ne želi baviti jer, osim što je to vrlo mučan i nezahvalan posao, sve benefite obavljenog posla će vjerojatno pokupiti politički konkurent koji će dobiti sljedeće izbore i oslobođeni prostor iskoristiti da zaposli još više svojih.

Loki


A još do prije tjedan dana je lagao da neće biti povećanja poreza?

***da, ali u međuvremenu je jedan strani investitor razmišljao uložiti neke novce u Hrvatsku(nedaj Bože prekrst prekrst prekrst puj puj) pa ga se odmah u startu plaši sa višim porezima… jer Hrvatska nesme da odskoči

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

jedna osobna dogodovština…kada sam imao 10ak god, naganjao sam mačića starog oko 2 mj. po sobi, bježao je mačić i ispod stola, i ispod komode , penjao se po zavjesama, ispod, iznad, svagdje gdje god je mogao pobjeći…nakon nekog vremena, tako uplašenog, očiju velikih kao dvije tavice, stjerao sam u čošak sobe i na moje iznenađenje, mačić više nije bježao nego samo zadihano sjedio i pratio svaki moj pokret…pomislio sam to je to, umorio se, predao i sada ga mogu uhvatiti, ALI… kada sam pružio ruku da ga dohvatim, tako me ogrebao po licu da ožiljak imam i danas kao školu da kada i najslabijeg satjeraš u kut da nema izlaza, počinje se boriti za goli život svim sredstvima i bez obzira na posljedice…

dakle, gospodo “socijal-demokrati”, kao na primjeru ove male, jadne i “bespomočne” životinjice…samo vi stišćite, namečite, ovršite, represirajte…i sl. vidjeti ćete do kuda će to i vas “ovisnike” i nas “obveznike” dovesti [emo_zloban]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

jedna osobna dogodovština…kada sam imao 10ak god, naganjao sam mačića starog oko 2 mj. po sobi, bježao je mačić i ispod stola, i ispod komode , penjao se po zavjesama, ispod, iznad, svagdje gdje god je mogao pobjeći…nakon nekog vremena, tako uplašenog, očiju velikih kao dvije tavice, stjerao sam u čošak sobe i na moje iznenađenje, mačić više nije bježao nego samo zadihano sjedio i pratio svaki moj pokret…pomislio sam to je to, umorio se, predao i sada ga mogu uhvatiti, ALI… kada sam pružio ruku da ga dohvatim, tako me ogrebao po licu da ožiljak imam i danas kao školu da kada i najslabijeg satjeraš u kut da nema izlaza, počinje se boriti za goli život svim sredstvima i bez obzira na posljedice…

dakle, gospodo "socijal-demokrati", kao na primjeru ove male, jadne i "bespomočne" životinjice…samo vi stišćite, namečite, ovršite, represirajte…i sl. vidjeti ćete do kuda će to i vas "ovisnike" i nas "obveznike" dovesti [emo_zloban]

@ Barbosa,

posve ste u pravu.
Vidje će oni kuda će ih to stiskanje , nametanje ,ovršenja , represije…dovesti.
Osim ako jače ne stisnu penzionere i uzmu im tih 36 miliardi kuna.
Siguran sam da nitko od umirovljenika nebi izašao na cestu.
Oni nebi izašli na ulice već bi doma u tišini nastavili umirati.

.

Iza pijanke svaki se račun mora platiti, Samo ovaj dolazi sa zakašnjenjem od 4 g. Bilo je vremena i mogućnosti to jeftinije uraditi. Sada će to biti jako bolno.. No ne sekirajte se ne će mozgovi u EK dozvoliti da se rashodi ne diraju. Naprotiv stići će detaljan popis što koliko i kada treba smanjiti, pa ne će razni “stručnjaci” moći nuditi alkemiju. Sada se vidi, da su svi, koji su zazivali MMF bili u pravu, jer se to moglo obaviti lakše i jeftinije.

Trebaju :
Smanjiti poreze na max.20 %.
Srezati javni sektor barem za 30 %.
Prvo sebi srezati sva primanja barem za 50 %.
Treba jače stisnuti socialu , nezarađene penzije , sve penzionere i uzet im tih 36 miliardi kuna.
Siguran sam da nitko od umirovljenika nebi izašao na cestu.
Oni nebi izašli na ulice već bi doma u tišini nastavili umirati.

.

New Report

Close