Država eutanazirala obnovljive izvore energije

Naslovnica Forum Komentari članaka Država eutanazirala obnovljive izvore energije

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Vrdoljak je ovdje u pravu.
Za male hidroelektrane, biomasu i bioplin imamo komparativne prednosti. Za vjetar i sunce nemamo.
Da vjetar kod nas ista valja vec bi nasi stari mljeli brasno na vjetrenjace.
A fotonapon je ionako grijeh instalirati izvan ekvatorskog pojasa. Ista jedinica tamo proizvede duplo više.

Najbolje kompletnu državu eutanizirati. Rješiti sve brige i probleme.

Slažem se, solarni paneli za grijanje vode ili struju na vikendici da, ali za prodaju “magle” i pranje novaca ne.


Da vjetar kod nas ista valja vec bi nasi stari mljeli brasno na vjetrenjace.
A fotonapon je ionako grijeh instalirati izvan ekvatorskog pojasa. Ista jedinica tamo proizvede duplo više.

Ovo si provalio i ostao živ, drž se ti motike i proizvodi biomasu.

Vidite kako pametne ministre imamo. Da su ti isti kojim slučajem posjetili sjever Njemačke ili Dansku i vidjeli da tamo maltene uz svako selo ima par vjetroelektrana, možda bi se zapitali čemu to sve služi. Njemačka pravi projekte za najveću solarnu elektranu na svijetu-u sahari. Njima se isplati, nama ne. Ovako, provučeš se nekako na ETF-u, upišeš u HNS, radno iskustvo i znanje-napotrebno, postaneš ministar, zaposliš kumove, veterinarke, stranačke frendove, zabiješ državi nogu u guzicu, jer narod te izabrao i četiri godine donosiš odluke -a odoka otprilike, jer stručnjaka izgleda nemamo, bar ne stranački podobnih i….idemo dalje.

baraba je navukla ljude da ulažu u taj sektor, sad odjednom nije isplativo

[emo_zloban]

Jasno je da ovaj “ministar” samo zijeva dok je pravi govornik (exekutor), od ranije poznat po uništavanju solara, (trenutno u buksi).
Dakle, u mojem primjeru, nakon dvije god. BORBE da postanem povlašteni proizvođać OIE (iz neintegriranih solara), sada sam dalje nego onog momenta kada sam čvrsto odlučio početi taj projekt!
Jedan od mučnih detalja te BORBE je da se 5 MW zahtjeva “nakupljalo” od 1.mj.do sredine 7. mj 2013., a onda odjednom od u 30-tak dana netko popapa dodatnih 5 MW i zatvori kvotu, za, po ovom novom zakonu, sva vremena!!! (ja nisam uspio saznati kome je to uspjelo)
Cilj ovakovog zakona je da “exekutor” sa svojom svitom GRADI VELIKE OBJEKTE (hidro centrale i bio elektrane…) pošto su “jednostavni objekti” besmisleni.
Besmisleni su jer “on nije u tome”!!!

Dok netko ne sjedne u vladu tko barem malo želi bolje ovoj državi a ne samo svome džepu ništa se neće dogoditi

Ivan Vrdoljak sebe naziva ministrom? Čega, ograničavanja razvoja i uništavanja Hrvatske? Zemlja bi išla naprijed kad političari ne bi ništa radili, samo primali plaću. No na žalost, rade nešto, uvijek na štetu države i njenih stanovnika, a na osobnu korist.

New Report

Close