Debeljak: Pojedinci su bili nasilni, slijede kaznene prijave

Naslovnica Forum Komentari članaka Debeljak: Pojedinci su bili nasilni, slijede kaznene prijave

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

G.Debeljak je apsolutno u pravu-sisali su i krali-ne svi ,svaki pedeseti,stoti,namještani poslovi,radnici pušili prije i sada,ima ih hrpu kaj zasluže za kilu banana,pogledajate svi stare video uratke kak se delalo kad su bile kamere,nema kaciga,puši se ,odmara,dva zavarivača delaju,okolo desetak ljudi gleda i uživa,sindikalist je vjer0jatno u birtiji na bevandi,isto kao naši iz drž.firmi,HŽ-odite u birtije oko hž okupljališta,ali samo fine birtije,pitajte konobarice kaj piju-sve bu vam jasno.Ljudi koji su ok radnici se nemaju kaj brinuti ,ali dobavljači i njihovi jataci u firmi itekak imaju[emo_smijesak]

vjerujem da su ti sindikalisti u tom brodogradilištu zli i opaki neradnici, no ovako grubijansko ponašanje tog debeljaka ne vodi ničemu.

ako tako on upravlja svojim tvrtkama u kojima je navodno uspješan, onda mi nije ni čudno kad mnogi rogobore protiv kapitalizma općenito. tako se naprosto ne može ponašati, stalne prijetnje, divljačenje i grubijanstvo, tako se možda mogu ponašati poslovođe u kamenolomu ili zatvoru otvorenog tipa.

problem je što država i društvo bez pravosuđa naprosto ne mogu funkcionirati. tko krade mora u zatvor, tko neće da radi treba biti otpušten, a tko omalovažava radnike također mora biti kažnjen.

no problemi se rješavaju kao u džungli u divljim plemenima, a pravosuđe kao da nema ništa s tim, odvjetnici mlate novce na ovrhe, suci gledaju da što manje rade, da ni za što ne odgovaraju i da se svide nekad političarima nekad sindikatima, no mjerila i predvidljive prakse za rješavanje sporova nema.

kad se gleda taj sukob u brodosplitu, na prvi pogled bi se reklo da je to problem naše nefunkcionalne i beznadne industrije, no srž problema je u nefunkcionalnom pravosuđu koje cijelu državu čini beznadnom.

osi3
Gdje si ti vidio da Debeljak omalovažava radnike? Nema jedne zamjerke na njegovo ponašanje. Ovi tobožnji sindikalisti su ti kojima ide pjena na usta čim se spomenu njihova “stečena prava”. Ne postoje stečena prava. To je izmišljotina socijalizma. Svaki dan se iznova bori za svoja prava. Točno mogu zamisliti koji je profil ljudi u toj šačici nezadovoljnika. Popiju 3 bevande pa su hrabri. Njima jedinima odgovara Brodosplit kakav je do sada bio. Dosta je bilo parazitiranja gubitaša na proračunu. Sad je privatno pa ili će opstati jer je vlasnik sposoban ili neka se proda dalje ili propadne. Tako funkcionira realna održiva ekonomija.

…ovdje nikako da saznamo istinu…dobili su manju plaću…koliko manje,a koliko ovi drugi više…

…s druge strane ne možeš biti u svađi sa 250 radnika…onda će se svi okomit na tebe…

…sjećam se jednog svog slučaja…spustim se u štiklicama u pogon,a oni,radnici piju kavu,već po treći put do 13,00 sati…strojevi stoje,hebe se njima…jednu sam čak našla kako se sunča u dvorištu…ja poludim i reknem…svi koji ste sada na kavi i sunčanju 10 posto manja plaća za ovaj mjesec…

…naravno da su se svi pobunili…šef mi je tad rekao…uzmi samo jednog ili dvojicu i kazni…,ovi druge će se primirit…ne smiješ kaznit sve jer ako kazniš sve,svi će se okrenut protiv tebe…

…eto,ja mislim da ovaj Debeljak pojma nema o upravljanju…ne možeš toliku masu ljudi okrenut kontra sebe…jer ćeš izgorit…

@ Sasha76

Evo, ja sam jedan od ljudi u toj, kako kažeš, “šačici nezadovoljnika”, čiji “profil točno možeš zamisliti” i mogu ti iz prve ruke reć da se varaš…
U četvrtak je u prosvjedu sudjelovalo preko 1000 ljudi, svi redom iz proizvodnje, a u petak je iz nekog razloga izabrano 254. radnika i njima je zabranjen ulaz na posao. Niko od njih nije dobio odgovor na pitanje po kojem kriteriju su izabrani baš oni, dok su neki drugi, koji su također s njima sudjelovali u prosvjedu, sasvim normalno pušteni na posao.
Nikome od njih (tj. nas) ničim nije dokazana krivnja za tobožnje sudjelovanje u “nasilnim radnjama”, nego su nam poslane SMS poruke da nam se “zbog osnovane sumnje” zabranjuje ulaz.
Mislim da postoji poprilična razlika između “opravdane sumnje” i konkretnih dokaza o krivnji.
Naravno, Debeljak u svojim izjavama uopće ne spominje da je, osim ovih 254. suspendiranih, još barem 4 puta toliko radnika sudjelovalo u prosvjedu, tako da se u javnosti stvara slika o spomenutoj “šačici” buntovnika, neradnika i pijančina koji rade probleme, dok pošteni radnici rade.
Vjerovao ili ne, ispred kapije su ostali mahom vodeći meštri, neki od najistaknutijih radnika u svojim radionama, među njima i čovjek koji je po rezultatima ispitivanja proglašen za najboljeg radnika škvera.
Ljudi se bune zbog nepravde, niko od nas se ne boji rada.

pod hitno si nađite neke dobre odvjetnike, od sindikata ne očekujte ništa pametno

Zadnje vijesti.Samo 15 radnika nije potpisalo sta im je Debeljak nudija. Toliko o radnickoj solidarnosti.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Vjerojatno je najbolje rjesenje da se to sve pozatvara a svi paraziti zavrse na birou. Dosta ste trosili drzavne pare za cesanje muda…

New Report

Close