Stambena štednja: Treba li debeloj gusci vrat mazat’?

Naslovnica Forum Komentari članaka Stambena štednja: Treba li debeloj gusci vrat mazat’?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

možda i ima pozitivan utjecaj kada bi u konačnici se dizali stambeni krediti. na žalost, stambene štedionice služe za najpovoljniju štednju. poticaje bih davao samo onima koji na kraju realiziraju stambeni kredit, a onima koji podižu novac bih te poticaje ukinuo

Upravo tako…nigdje nam niste dostavili dokaze kako se to ponovno vrate još veći novci…i brodogradnja bi stvarala dosta u BPD-u ali je i rastao dug
Ajmo malo više informacija….

Zar ovo nije planska ekonomija, odnosno kejnezijanska….

Vrijeme je da se demistificira malo taj realni sektor…pun mi je više kufer tih tih priča o tržišnoj ekonomiji i ovakvih isforsiranih poslova

pravila štednje su poznata prije sklapanja ugovora, ne razumijem zašto je neprihvatljivo “oploditi” novac, a evo iz izračuna proizlaze i neki pozitivni učinci, koji su doduše trebali biti napravljeni prije pokretanja projekta štedionica,
prvi pravnik uvijek misli da se nešto krije iza takvih projekata, kredita, ali nikada ne spominje kako je on uspio “oploditi” svoj stan da postane veći i noviji,
ili misli da sva “jaja” njegove kokošje koalicije moraju biti neoplođena i postati mućci, na čemu zdušno radi već 21 mjesec za lijepu plaćicu

Evo ja imam stambenu štednju već 10god i nisam uzimao kredit,zašto bi uzimao kredit štedim za stan i pokušavam što više uštediti da bi mi rata kredita bila kad budem uzimao kredit za stan što manja.Zašto bi ti sad te poticaje ukinuo onima koji podižu novac???Taj novac će se opet potrošiti….

“Svaka uplaćena kuna poticaja u proračun u proteklih 15 godina stvorila je prosječno 1,99 kn dodane vrijednosti.”

Valjda je isplacena iz proracuna, a ne uplacena u proracun. I kome je stvorila dodatnu vrijednost: bankama i maloj grupi jako bogatih koji uz minimalan rizik beru visoke kamate. To sve na racun sirotinje koja puni taj isti proracun.

Treba uvesti porez na sve vrste stednje ili ukiniti porez na dividendu. Ako se oporezuje dividenda ona nema apsloutno nikakvog razloga da se ne oporezuje kamamta od stednje. I jedno i drugo su investicije, a oporezuje sa samo rizicnija (dividenda).

Ako drzava favorizira jednu investicijsku klasu (stednju) onda ona cini manje atraktivnom ostale oblike investiranja (dionice).

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

komunisti su navikli da debeloj gusci treba prerezati vrat i pojesti je, ma tko će to još čekati da narastu guščići

Ma koji je interes ovog društva poticati štednju…koja neće završiti u nekakvoj pojačanoj potrošnji…ti Oscar izgleda planiraš kupiti stan, prije ili kasnije ćeš kupiti stan ali puno ih diže tu štednju, dosta novca iscuri vani u inozemstvo…

Stvarno su smiješni ovi iz IJF-a…stvarno, kome je stvorena dodana vrijednost…

galico slažem se ja sa tobom,ali reci mi građani imaju preko 100milijardi kuna u štednji i sad mi reci u što bi oni to trebali ulagati danas u našoj državi kad nema industrije kod nas,niti ima kakvih projekata, banke su ovako i onako u privatnim rukama.Kad pogledaš sve i ovako i onako banke dobit odnose van.Što su napravili isto sa burzom uveli su porez na dividendu najveća glupost.Umjesto da su uveli porez kako je recimo u Njemačkoj primjer ako zaradiš na nekoj dionici prilikom prodaje dionice plačaš porez i to bi bilo pošteno.Ovako ti snosiš cijeli rizik ulaganja i onda kad dobiješ dividendu onda ti se država objesi za to.

U biti neka ograniče iznose štednje i neka se dopusti samo jedna štednja po osobi…pa da vidimo

Ako se nastavi ovako tek onda neće biti industrije….i ta štednja je užasno loše raspoređena..radi se o malom broju ljudi koji zbog ovakvog okruženja ništa ne rade nego im mi svi osiguravamo njihovu štednju…
Najprije su odradili privatizaciju, pa onda deranje kroz javne firme, valutnu klauzulu, nepovoljne kredite, narodno dioničarstvo i sada im trebamo omogućiti rentijersku zaradu…

Za mene i tebe bilo bolje povoljnije uvjete kreditiranjam, jer ako nisi milijunaš ovo ti je sića, eventualno dobiješ fiksna kamatu kada digneš kredit…ali sve je to ništa…bolje od nesretnika koji su digli ONE kredite ali opet jad i bijeda…

Dajte nam uvjete kreditiranja kao u npr. Austriji(znam da i tamo ima stambenih štednji). Ako kod nas banke za svaki krediti plasman traže (i dobivaju) državne garancije(samo baci pogled tko je zaradio na javnom dugu) zašto se i stambeno kreditiranje ne bi na neki način garantiralo…trebaju nam zaštiti mehanizmi u slučaju smanjenja plaće, gubitka posla…
Općenito treba poticati manje firme, posloeve u nstanke a veliki su dovoljno dobili..velike poticati u izvozu…

Trošak fiskalizacije veći je od naplaćenog i uništenih radnih mjesta .
Zatvaranje lokala zbog 5 kuna viška…
Isto tako je i sa “legalizacijom” , “toplinskim certifikatom” , uvođenjem poreza na nekretnine i s 572 razna druga poreza kojima se uništava bilo kakvo isplativo poduzetništvo u Hrvatskoj.
Porez na dobit 20 % + 12 % + 18 % prirez Zgb.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/linic-najavljuje-pojacan-nadzor-opg-ova-252660 [poslovni.hr]

Sada će uništiti i OPG

Ljudi štede jer im se ne isplati ama baš u ništa ulagati.
Ili pojest i popit ili štedit .

.

New Report

Close