Hoteli Njivice d.o.o.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hoteli Njivice d.o.o.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Otvaram novu temu vezanu uz poslovanje Hotela Njivice d.o.o. Firma je nastala odvajanjem (spin-off) od FinvestCorpa u 2012. g. Početna financijska izvješća Hotela Njivice i ostala dokumentacija vezana uz plan podjele FinvestCorpa nalaze se na Finvestovim stranicama:

http://www.finvestcorp.hr/hr/finvestcorp/dokumenti

Vijesti i rasprave vezane uz Hotele Njivice dosad su se objavljivale na temi FNVC, smatram da je primjereno otvoriti novu temu budući da je odvajanje potpuno provedeno i poslovanje Hotela Njivice d.o.o. ima sve manje veze s FinvestCorpom.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Emailom sam se raspitao o poslovanju Hotela Njivice d.o.o.


Postovani,

mali sam udjelnicar u Hotelima Njivice d.o.o. i javljam se putem maila jer nisam mogao doci na skupstinu koja je odrzana 3.6.2013. Najprije bih izrazio pohvalu upravi, mislim da je od dolaska g. Tudorovica postignut znacajan napredak u poslovanju kampa i hotela, a i plan daljnjeg razvoja izgleda obecavajuci:

http://www.omisalj.hr/naslovna/glasnik/glasnik_clanak/1006/glasnik_87/1016/nova_era_hotela_njivice.htm [omisalj.hr]

Imao bih nekoliko pitanja, bilo bi mi drago ako biste mogli ukratko odgovoriti (bar na neka od njih):

1) htio bih pregledati revizorsko izvjesce za 2012. godinu, vidim da jos nije objavljeno na Fininim stranicama, hoce li biti objavljeno i kada?
http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web/jsp/prijavaKorisnika.jsp [rgfi.fina.hr]

2) prosle godine spominjao se ulazak strateskog partnera. Je li to jos uvijek na to-do listi, stavljeno je na cekanje ili se odustalo od toga?

3) imate li informacije kakvi su planovi g. Marijana Filipovica u vezi malih udjelnicara? Osobno bih rado ostao udjelnicar i mislim da se radi o perspektivnoj investiciji.

4) pretpostavljam da sljedecih godina dok traje investicijski ciklus nece biti isplata udjela u dobiti, a nakon toga bi mogle krenuti isplate udjela u dobiti?

5) imate li naznaka kako bi mogli izgledati financijski rezultati u 2013. (prihodi, EBITDA, neto dobit, financijski dug)?

6) prema planu podjele FinvestCorpa iz 2012. kamp je ostao na Finvestu (kao profitni centar). U Finvestovom izvjecu zadnjeg kvartala (Q2-2013) cini se da je kamp prodan za cca 35 mln kn Hotelima Njivice.
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/FNVC-fin2013-2Q-NotREV-N-HR.pdf [zse.hr]
– bilanca, AOP 012 Gradjevinski objekti umanjeni za 36M
– bilanca, AOP 094 Obveze prema povezanim poduzetnicima umanjene 20M -> vracen dug Hotelima Njivice kompenzacijom za kamp, uz doplatu 15M?
– novcani tok, AOP 015 – primici od prodaje dugotrajne mat. imovine 35,2M
Jesam li u pravu da je kamp sad na Hotelima Njivice ili grijesim u interpretaciji podataka iz Finvestova izvjesca?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,
Robert Volaric
mali udjelnicar

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Prenosim odgovor, uz dopuštenje g. Tudorovića. Napominjem da se radi o neizlistanoj firmi koja nije d.d. nego d.o.o., pa se ne bi trebala primjenjivati stroga pravila o distribuciji informacija javnosti o poslovanju izlistanih firmi.


Postovani gospodine Volaric,

Prije svega ispricavam se sto Vam nisam prije odgovorio na mail, tek
sam jucer dobio proslijedjeni mail.

Zahvaljujem Vam se na rijecima pohvale i osobno mi je drago da ljudi, a
pogotovo udjelnicari, vide da se nesto ipak pomice na bolje kod nas.

Sto se tice revizorskog izvjesca moram provjeriti tko je imao obavezu
to objaviti i zasto nije to ucinjeno. Ulazak strateskog partnera je i
dalje realna opcija, pogotovo ako mislimo i dalje investirati, a
mislimo svakako jer jedino sa kontinuiranim ciljanim investicijama
mozemo ostvariti rast prihoda i GOP-a. Prije godinu dana kada smo
krenuli sa idejom o strateskom partneru moram reci da firma nije bila
“pozeljna” za ulagace. Danas, godinu dana nakon, uspjeli smo rijesiti
temeljne pretpostavke koje ce omoguciti ulazak partnera. Pri tom mislim
na kompletno odvajanje tvrtke od Finvestcorp-a, prebacivanje kampa
u sastav Hotela Njivice, dobivanje koncesije na turisticko zemljiste,
dobivanje koncesije na obalni pojas, otpustanje menadzmenta i ustroj
novog menadzmenta baziranog na struci i znanju, optimiziranje broja
stalno zaposlenih ( sa 64 na 52 ) itd itd. Do kraja godine cemo sigurno
znati ime partnera i ostale bitne detalje, pa cemo Vas obavijestiti o
tome.

Planovi vezano za male udjelnicare ce uistinu dosta ovisiti i o
strateskom partneru.

Sto se tice 2013 i financijskih rezultata mi smo do 31.08 imali 3,3 mil
kn veci prihod od osnovne djelatnosti ( cca 8% ) a do kraja godine
ocekujemo 5 mil kn veci prihod. Nadalje, ove godine smo “uredili”
nabavu tako da vjerujemo da ce i trosak sirovine i materijala biti
manji te ocekujemo GOP veci nego lani. Kao sto vjerujem da znate,
planom podijele iz Finvestcorpa mi smo “naslijedili” gotovo 13 mil eur
kredita i tu lezi najveci problem kada govorimo o razvoju i
investicijama i iz tog razloga smatramo da je ulazak pravog partnera
logican potez.

Eto, nadam se da sam Vam malo pomogao a za sve ostalo stojim Vam na
raspolaganju.

Srdacan pozdrav,
Zvonimir Tudorovic
CEO

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

danas, 26. 10., u rtl dnevniku reportaža iz kampa u njivicama. pretpostavljam da je to bivsi finvest kamp, jedino ako nisu dva. tko je u odbjeglom finvest turist diviziji, neka baci pogled.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/948868/vrijeme-produljilo-hotelsku-posezonu-sunce-izmamilo-kupace/

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

E dugi nisam nešto napisao pa da kažem par riječi:
Hoteli idu u prodaju poznatom kupcu ( upravo zato je kamp prodan Hotelima što nije bila prvobitna zamisao sa skupštine )
Cijena hotele prema procjenama trebala bi iznositi između 20 i 30 mil. eura ( gruba procjena ) radi se dubinsko snimanje.
Po meni to nije loše za udjeničare jer budući vlasnik neće sigurno željeti 500 suvlasnika bez obzira kako oni bili mali već želi tvrtku u 100% vlasništvu.
E pa sad možete popiti neko piće. 🙂

E pa Đuro ima tešku ruku.

2012. g. su pričali da samo hoteli vrijede 35 mil. eura i kamp 5. Znači prodaju ih za pola cijene,neka- samo da bude brzo.

vid'la žaba...

Prenosim mail g. Tudorovića vezan uz optužbe iznesene na temi FNVC:
http://www.poslovni.hr/forum/tema/fnvc-finvest-corp-dd-2158?page=232#post_1474026


Forumašu Kermepuh baš mi drago da ste ovo napisali. Pa da se osvrnem malo na povlaštene informacije koje ste dobili od direktora Hotele Njivice d.o.o.
Ne vidim ama baš nijednu povlaštenu informaciju već odgovor na Vaš dopis. U biti direktor Vam ne smije niti dati takve informacije naravno javno, ali ja Vam mogu dati pa ga možete pitati ili provjeriti. Vjerujem da će Vas kao udjelničara zanimati.
Da li znate da je direktor Hotela Njivice zastupnik kućica ( bungalova ) koji su postavljeni u Hotelima Njivice točnije u kampu. Zar nije kupovina od svoje firme neki sukob interesa nadalje možete ga pitati i zašto se booking u kampu radio preko tvrtke Agrocetin ( koja se bavi proizvodnjom jabuka ) i u 100% je vlasništvu gdina Filipovića. Pa nije baš Agrocetin koji je smješten na Baniji neki turopertor ili turistička agencija zar ne ?
Ajde baš me zanima kakve ćete odgovore dobiti na pitanja od strane uprave Hotela Njivice ?
Evo i jedan zanimljiv link:

http://www.avtokampi.si/forum/forum_posts.asp?TID=444&PN=6&title=kamp-njivice-na-krku-informacije-iz-kampa


Poštovani gospodine Volarić,

Danas su me neki moji poznanici obavijestili da se na forumu redom pišu
nekakve neistine o meni i poslovanju tvrtke, pa sam Vama, kao jedinom
udjelničaru koji je pokazao interes za to poslovanje odlučio napisati par
rečenica, a dalje je na Vama da li želite to negdje objavljivati, plasirati
ili ne.

Naime, ja osobno sam suvlasnik tvrtke Effectus d.o.o. koja se uz ostale
djelatnosti savjetovanja i upravljanja u turizmu bavi i prodajom mobilnih
kućica. Hoteli Njivice nisu nikad kupili od tvrtke Effectus niti jednu
kućicu već direktno od proizvođača, Shelbox d.o.o i kasnije Adrije. Tvrtka
Effectus nije imala nikakvu financijsku korist od tog posla, naprotiv,
Hoteli Njivice su dobile bolju cijenu s činjenicom da su narudžbe “spajale”
sa Effectusovim narudžbama pa su dobivale popust na količinu. Dakle to je
notorna laž!
Nadalje, Agrocetin se ne pojavljuje nigdje u poslovanju Hotela Njivice ni
kao agencija za booking ni kao turoperator. Agrocetin je u jednoj fazi
privatnim osobama prodavao mobilne kućice koje su postavljane u kamp Njivice
i za koje je uredno prema važećim ugovorima plaćen boravak u kampu Njivice.
Dakle još jedna nevjerojatno podla laž.

Molim Vas da ovo primite na znanje.

Za sve ostalo stojim na raspolaganju.

Zvonimir Tudorović
CEO

zvonimir.tudorovic@njiviceresort.hr
tel: ++385 (0)51 847 800
fax: ++385 (0)51 846 411

http://www.njiviceresort.hr

Hoteli Njivice d.o.o.
Primorska cesta bb
51 512 Njivice
Croatia

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

ODLIČNO !!!! Valjda ćete moći objasniti i ovo :
( s web strnica tvrtke effectus koja se navodi u priopćenju )
citat:
Projekti

Neki od trenutnih i proteklih angažmana tvrtke EFFECTUS:

Upravljanje i poslovno savjetovanje FinvestCorp d.d. – Hoteli Njivice
Tvrtka Hoteli Njivice ima dugogodišnju tradiciju u hotelijerstvu otoka Krka i Kvarnera, a od sada će svoje mjesto naći i u kamping segmentu ove regije. Autokamp Njivice, koji se prostire na 10 ha, trenutno je “ružno pače” u kamping segmentu regije Kvarner, no planiranim razvojem i investicijama u kvalitetu, uskoro će se to promijeniti.

opet citat s weba:

Procjenjujem Zvonimira kao menađera “novog doba”. Onog koji ima viziju i zna kako je realizirati. Koji motivacijski vodi svoj tim, koji je ambasador kvalitete jedinice kojom upravlja, koji upravlja rezultatom a on mu se ne događa.
Mr. sc. Josipa Cvelić Bonifačić
Direktor operacija za razvoj kampova grupacije Valamar

VALAMAR je potencijalni kupac Hotela Njivice. ( opp- autora )

onda izjava direktora :

Agrocetin je u jednoj fazi privatnim osobama prodavao mobilne kućice koje su postavljane u kamp Njivice i za koje je uredno prema važećim ugovorima plaćen boravak u kampu Njivice.

Ha ha ha ha ha ha Agrocetin koji se bavi prodajom i uzgojem jabuka prodaje i mobilne kućice kampu Njivice. Znate ko je većinski vlasnik u obje tvrtke. Marijan Filipović.

Dakle Agrocetin mora prodavati kućice Kampu Njivice jer očito oni sami ne mogu to kupiti. Logično da se posao radi zbog dobiti pa je i onda logično da je Agrocetin zaradio na prodaji kućica Kampu Njivice.

Nameće se vrlo jednostavno pitanje ??? ZAŠTO ??? ZATIM PO KOJOJ CIJENI ???

Ajmo dalje:

Hoteli Njivice su dobile bolju cijenu s činjenicom da su narudžbe “spajale”
sa Effectusovim narudžbama pa su dobivale popust na količinu.

Effectus je dakle na neki način sudjelovao u kupnji kućica za Njivice jer su se “narudžbe spajale” malo nejasan termin ali siguno je da je uključen u prodaju kučica.

tip kućica koje se prodaju na http://www.mobilnekucice.com ( site effectus )

Robne marke Sun Roller i Adria spojene su u jednu i u sezonu 2014. kreću pod jedinstvenom robnom markom imena Adria Home.

Na linku: katalog_Adria_Home_2014.pdf možete pogledati ili preuzeti kompletan katalog proizvođača ADRIA HOME za sezonu 2014.

Ono što je nekad bio Sun Roller sada je Adria Holiday Line uz već postojeće Adria Premium Line i Adria xLine.

Dakle kućice koje su iste kao i u kampu Njivice.

citat dopisa:

Nadalje, Agrocetin se ne pojavljuje nigdje u poslovanju Hotela Njivice ni
kao agencija za booking ni kao turoperator. Agrocetin je u jednoj fazi
privatnim osobama prodavao mobilne kućice koje su postavljane u kamp Njivice
i za koje je uredno prema važećim ugovorima plaćen boravak u kampu Njivice.
Dakle još jedna nevjerojatno podla laž.

Neću više nikad pisati na ovoj temi.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Ako mislis da nesto rade prozuzakonito prijavi ih nadleznim institucijama. Ako ne pusti ih da rade svoj posao. Igrom slucaja znam sto se dogadja tamo i mogu reci da se ljudi trude. Pored svih objava koje vec znate iz medija, znam da je njihov promidzbeni film o hotelima njivice na nekom medjunarodnom festivalu dobio nagradu za naj promidzbeni film, ali uskoro ce se vise o tome cuti. Hocu reci, napokon se tamo radi kako treba, jer ako ste upoznati sa nalazom revizije iz 2011 godine ista je rekla da se hoteli vode neprofesionalno… Danas je izgleda situacija drugacija ali uvijek ima ovih dusebriznika koji plasiraju ovakve neistine.


Ako mislis da nesto rade prozuzakonito prijavi ih nadleznim institucijama. Ako ne pusti ih da rade svoj posao. Igrom slucaja znam sto se dogadja tamo i mogu reci da se ljudi trude. Pored svih objava koje vec znate iz medija, znam da je njihov promidzbeni film o hotelima njivice na nekom medjunarodnom festivalu dobio nagradu za naj promidzbeni film, ali uskoro ce se vise o tome cuti. Hocu reci, napokon se tamo radi kako treba, jer ako ste upoznati sa nalazom revizije iz 2011 godine ista je rekla da se hoteli vode neprofesionalno… Danas je izgleda situacija drugacija ali uvijek ima ovih dusebriznika koji plasiraju ovakve neistine.

Nego kolega da li se ovo prodaje nekom kupcu ili ne, kad ste neć upućeni?

Za sad ne postoji poznati kupac. Postoje interesenti s kojima se “koketira” ali kupac jos nije poznat,koliko ja znam. Znam da se radi dubinska analiza, procjena vrijednosti, ali kupac jos nije izabran. Uopce je upitno hoce li se i prodavati s obzirom da su vec poceli sa novim investicijama.

HUM-CROMA tradicionalno odabire i najbolje hrvatske mlade menadžere, a u toj su kategoriji za 2013. godinu odabrani vlasnik i direktor tvrtke PAB – Plastika Akrapović iz Buzeta Miha Akrapović te Zvonimir Tudorović, predsjednik Uprave Hotela Njivice.

Ovo je 12 najboljih menadžera i poduzetnika za 2013. godinu. Odabrala CROMA

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://otok-krk.org/krk/hrvatska/zvonimir-tudorovic-najbolji-mladi-menadzer

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

New Report

Close