Norveška je toliko bogata da ne zna na što trošiti

Naslovnica Forum Komentari članaka Norveška je toliko bogata da ne zna na što trošiti

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

mogli bi razmisliti da postanu službeni sponzor RH

NORVEŠKA OD SOČE DO FOČE!
[emo_palacg]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

eto;

igrom slučaja nisam Norvežanin,

al’ imaju li viška neznam, odnosno

nisam siguran bi li bilo dovoljno,

da nam pokrije kamatu….

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Norveška je bogata zato što je siromašna ovakvim političarima kojim je Hrvatska bogata.

U Norveškoj je i najveća b*udala među običnim pukom pametnija, poštenija i vrijednija od svih naših ministara zajedno.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Da im nema nafte pitali bi se oni kako platiti grijanje zimi. I naravno kada nestane nafte ostat će narod noji nije navikao da se bori i… ode sve u tri

Predlažem da zaposle naše političare i neće više imati problema s viškom novca.

IZGOVOR

Trondheim = Tronhejm (ne Trondhajm)

Netočno…oni su ti početkom 70ih bili siromašni ali sređeni i kada su otkriveni nafta i plin nije se desila feudalizacija nego iznimno pametno upravljanje…
I da im nestane nafte opet ne bi propali…bio bi manji standard ali ne bi propali…vidiš da pametno investiraju njihovi državni fondovi
Nije ko kod nas gdje samo uzimaju naknadu i saniraju svoje loše investicije


Netočno…oni su ti početkom 70ih bili siromašni ali sređeni i kada su otkriveni nafta i plin nije se desila feudalizacija nego iznimno pametno upravljanje…
I da im nestane nafte opet ne bi propali…bio bi manji standard ali ne bi propali…vidiš da pametno investiraju njihovi državni fondovi
Nije ko kod nas gdje samo uzimaju naknadu i saniraju svoje loše investicije

Nije da imaju velike prinose na ulaganja ali su definitivno etički vođeni.

Mislim da svaki Norvežanin preko fonda ima štednju od 1.4 milijuna kuna(trenutno).

Dajte zamislite takav fond i te veličine u Hrvatskoj. Pobili bi se na vlasti međusobno oko upravljanja i upotrebe tih masivnih sredstava.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Mislim da svaki Norvežanin preko fonda ima štednju od 1.4 milijuna kuna(trenutno).

Dajte zamislite takav fond i te veličine u Hrvatskoj. Pobili bi se na vlasti međusobno oko upravljanja i upotrebe tih masivnih sredstava.

Ne bi se pobili kada bi imali plaće kao u Norveškoj, društveni status kao u Norveškoj itd. Ni naši političari (generalno ima par izuzetaka) a pogotovo narod nisu gramzivi. Drugim riječima kad se ima love lako je biti pametan, dalekovidan, strateški orjentiran, socijalno osjetljiv itd.
Evo dok je bilo love od kredita za doba Sanadera vecina stvari je bila ok.
No, za razliku od Norveske i njene love od nafte krediti se trebaju i vratiti.
A mudriji (Sanader) su bili toga itekako svjesni i dok su svi gledali rukometne utakmice su odlučili osigurat svoju egzistenciju malo dugotrajnije od par godina.

Da, Norvezani su bili mudri u pravo vrijeme i nisu dozvolili korumpiranim politicarima rasprodaju svojih nacionalnih bogatstava kao npr. mnoge africke zemlje. Da se i u Jadranu nadju količine nafte kao u Sjevernom moru mislim i vjerujem da bi i Hrvati bili jednako mudri. Problem je samo što u Jadranu (vrlo vjerojatno) nema ni djelić nafte koje ima u Sjevernom moru.

A kad nema love onda treba dijeliti i raspodjeljivati. I tada nastupaju problemi.

Loki



Mislim da svaki Norvežanin preko fonda ima štednju od 1.4 milijuna kuna(trenutno).

Dajte zamislite takav fond i te veličine u Hrvatskoj. Pobili bi se na vlasti međusobno oko upravljanja i upotrebe tih masivnih sredstava.


Da se i u Jadranu nadju količine nafte kao u Sjevernom moru mislim i vjerujem da bi i Hrvati bili jednako mudri. Problem je samo što u Jadranu (vrlo vjerojatno) nema ni djelić nafte koje ima u Sjevernom moru.
[/quote]
Ha,ha,možeš misliti što bi bili mudri,kao što je domach napisao pobili bi se sve u 16 da se dočepaju svog djela kolača.
Da se razumijemo,ja sam Hrvat i volim Hrvatsku ali i realno gledam na stvari.
Da nam iznajme Norvešku na 10 godina mi bi sve to garant upropastili za 5-7 godina.

"Only dead fish swim with the stream"

@Loki07 – hrvatski BDP je rastao uglavnom kada je rasla i potrošnja države tj vlasti – dakle od kapitalizma niti K.

Da bi mogli biti dostatni trebali bi biti inovativni, konkurentni i TRŽIŠNO orijentirani. ali ne, nama raste ekonomija smao kad raste potrošnja države i kada raste dug i to je dosta da se sve vidi. Socijalističko upravljanje.

Ja Vam kažem, BMW ne bi mogao napraviti vozila koliko bi mi kroz taj fond mogli kupiti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close