BDP u drugom tromjesečju pao 0,7 posto: Pad je usporio, a to ima veze s maloprodajom

Naslovnica Forum Komentari članaka BDP u drugom tromjesečju pao 0,7 posto: Pad je usporio, a to ima veze s maloprodajom

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Mislim da je ovaj manji pad samo fiktivan, zbog efekta fiskalizacije jer je sada prijavljivano 99% promet, za razliku od ranijih godina kad je to bilo možda 60-70%….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Iduce tromjesecja zere bolje(radi Dalmacije i turizma,ljudi koji imaju koju nekretninu sta rentaju radi dobrobiti drzave)a onda u 4. tromjesecju ambis.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

ovoga idioota grčića nemogu više slušati.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

laser 12:52 30.8.2013. ovoga idioota grčića nemogu više slušati

Ni ja. Kralj. Puno mu je bolje stajala rola kninskog balvandžije nego ministra. S pozicije knindže je traktorom pobjegao put Srbije, nadamo se da će i sa ove ubrzo. Što prije to bolje…

pa koliko bi trebao biseru gušiću past, sramota je da uopče i pada nakon tolikih silnih kvartala padanja, i neznam što se to miče jedino u tvojoj glavi daske svakim danom jedna manje tj 0,7% manje od očekivanog

pepe7


laser 12:52 30.8.2013. ovoga idioota grčića nemogu više slušati

Ni ja. Kralj. Puno mu je bolje stajala rola kninskog balvandžije nego ministra. S pozicije knindže je traktorom pobjegao put Srbije, nadamo se da će i sa ove ubrzo. Što prije to bolje…

Ja sam još prije par mjeseci pisao o Grčiću kao vojniku SAO krajine pa su mi izbrisali račun radi toga (ex bulja). Izgleda da su se stvari promijenile i u vođenju foruma jer su mnoge stvari sada jasnije širem krugu ljudi pa više nije potrebno provoditi toliku cenzuru. Ujedno je sve više ljudi kojima je jasno da samo domoljublje može spasiti ovu zemlju.

Pad gospodarstva je usporio, prije svega zbog nešto povoljnijeg trenda u maloprodaji. No, teško je očekivati da bi se takvi trendovi u maloprodaji mogli zadržati u nastavku godine, s obzirom na daljnji pad zaposlenosti, ali i pritiske na smanjenje realnih neto plaća

Postoje razlozi za povoljniji trend maloprodaje. Problem je sto su to jednokratne stavke.

U 2 kvartalu proces legalizacije je dozivio vrhunac. Potrosena je enormna kolicina novca na geodetske i arhitektonske usluge. Potrosena je i ogromna kolicina novaca na razni potrosni materijal. Bilo je cca 300-400K legalizacija.

U 2 kvartalu su bili dvoji izbori. Isto ogroman doprinos potrosnji.

U drugoj polovici nema jednokratnih stavki tipa: legalizacija, fiskalizacija, izbori, ali ce postojati pojacan odliv domacih kupaca u zemlje koje imaju nizi PDV (npr Slovenija 9.5% na hranu).

Usprkos velikim jednokratnim stavkama zabiljezen je pad od 0.7%

Za sada je kukuriku vlada po pitanju GDP-a 0-6. No niti mjenjaju taktiku niti mjenjaju glavne igrace.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Twixer:

” Definitivno ste u pravu Ivo (Josipović).
Znanstveno je dokazano da smanjenje ekonomije razvija optimizam kod ljudi. Steta da ljudi taj optimizam skupljaju u sebi.
Trebalo bi organizirati proslave sirom zemlje da pokazu radost zbog ovog fantasticnog rezultata.

*

A znate od kada je pad BDP-a u Hrvatskoj ?
Od kada su SDP-HNS Kukuriku došli na vlast .

Čak i HDZ Vlada Jadranke Kosor je imala BDP u plusu .

Stoka sitnog zuba ,crveni,žuti i zeleni Vragovi su izabrali , pa sada nek kusaju.

.

New Report

Close