Seljaci ipak kreću prema Zagrebu

Naslovnica Forum Komentari članaka Seljaci ipak kreću prema Zagrebu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Bezveze sijedite za stol dogovorite se oko reprograma duga a na cijenu pšenice nemožete utjecat jer konstantno pada na svijetskim burzama,,,,sijte uljarice jer fale u Rh,a država mora ukinut poticaje i ulagat u odvodnju i navodnjavanje več par godina zbog ekstremne klime poljoprivredna proizvodnja je stvarno gubitak.

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Kaze jedan seljak da je uzeo kredit za traktor od 360 000kn, na 10g i da mu je rata 5500kn…

Predlazem da svi koji su uzeli kredit za stan, izadju na ulice i traze od Vlade da im vraca kredite, hahahahahahaha


Predlazem da svi koji su uzeli kredit za stan, izadju na ulice i traze od Vlade da im vraca kredite, hahahahahahaha

ovo je opet neki bijedan pokušaj duhovitosti!??

Vidim da mnogima nije jasno o čemu se ovdje radi.1.poticaji u rh su znatno viši od Eu 2.kako je kriza nastala mnoge firme državne ustanove odrekli se božičnice itd .Naime kako je u rh posijano više pšenice nego uobičajno potrebno a zbog lanjske suše neisplate poticaja od bivše vlade ,povečanih troškova proizvodnje seljak je sa ovom kulturom u minusu ili na nuli (po mojem mišljenju zakazale poljoprivredne službe koje beru plaće za nerad a i poljoprivredni savjetnici pri vladi koji neznaju ništa o selu i problemu seljaka.Pa bi ovakom politikim iduče godine RH mogla platit kaznu zbog kvote uljarica točnije zbog nesijanjem uljane repice olaja koje je ove godine super kvalitete i isplativa ratarska kultura,naime došla je i famozna legalizacija.Ipak seljak je povlašten i u svemu u RH država se brine kao o Svetim kravama.Ali zato netreba nama stvarati probleme

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Antun Laslo (ZUSSB) iz Satnice Đakovačke
-obiteljska kuca
-23ha vlastite zemlje, 50ha drzavne u zakupu
-skoda felicija, 4 traktora, kombajn, ostala mehanizacija
-dva konja (vrijedna 4000e), 200 krava
-isplaceno poticaja 23.577, 257.490 kn na sina Ivana i 314.286 na sina Danijela
“Linić mi je blokirao račun
– Od imovine imam i blokirani žiro-račun koji mi je zablokirao Linić, a zbog duga od približno 30.000 kn za mirovinsko i zdravstveno osiguranje što sam mislio platiti novcem od pšenice i poticaja, no nisu u cijelosti isplaćeni…”

Matija Brlošić (HPK, Brazda), iz Piškorevaca
-obiteljska kuca stara 100g; nova kuca u vlasnistvu majke
-14ha zemlje, 8ha obiteljske zemlje, 92ha drzavne u zakupu i 40ha privatne zemlje u zakupu
-Opel Zafira, Opel Corsa, mehanizacija nabavne vrijednosti 2 000 000kn
-primio poticaja 176.000 kn
-naknada poljoprivredne komore 4 800kn mjesecno

Evo tko blokira prometnice, socijalni slucajevi…Imovina vrijedna vise milijuna kuna, a ne moze platiti 30000kn duga za doprinose…

New Report

Close