Naučio sam sam lekciju, ne treba mi više ni financijski, ni strateški partner

Naslovnica Forum Komentari članaka Naučio sam sam lekciju, ne treba mi više ni financijski, ni strateški partner

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Da je Linićev zakon o predstečajnom postupku došao ranije, HG Spot bi bio spašen. Ovako, mogao je završiti jedino u stečaju.[emo_palacg]

Pošto priča da je izgubio, ne onoliko koliko je uložio, nego onoliko koliko su papirići “vrijedili” u nekom slučajnom trenutku, sumnjam da je baš “naučio” tu lekciju. A okolo još priča da je “naučio”.

Dođem u neku poslovnicu. Dam im 100 novaca. Obećavaju mi kamate 3% mjesečno. Cijelo vrijeme ostavljam kamate unutra. Poslovnica mi stalno izračunava koliko “imam”. Neki tijekom vremena podizu novce iz poslovnice. Poslovnica im isplati tocno novaca koliko su “imali” unutra. Nakon 5 godina poslovnica mi na papiru izračuna da “imam” 5.890 novaca unutra. Ali, avaj poslovnica suradan propadne. I više nemam ništa. Koliko sam onda izgubio? 5.890? Nije niti blizu. 100? Iako nije točno, to je već puno bliže. Tih 100 treba uvećati za realnu cijenu novca kroz tih 5 godina. Dakle, uz 5% godišnje, nekih 128 novaca.

Ovaj slučaj sa “poslovnicom” nije pod mašte. Uistinu se događao na financijskom inženjeringu. Uistinu se događao i na burzi. Uistinu se događao i na forexu. Uistinu se događao i na tržištu nekretnina. … U biti događa se cijelo vrijeme svuda oko nas.

Eto junak sve zna sam. Cak je i inventivan pa ulazi u asembliranje mobilnih telefona trash klase.

BigBoffin

Saša – slušaj SEBE i odhjebi sve financijske stručnjake!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ljudi komentiraju taj smartphone a nisu ga ni.vidjeli. uložio je svoj novac a ne od kritičara. Ni ne kaže da misli konkurirati skupim Samsung,Apple i dr. Ako mu je portfelj vrijedio 55mil to je doista ogroman novac koji je popusio iako je to u biznisu normalno da nekad popusis samo treba ići dalje ne osvrćući se da ne zavrsis na psihijatriji

pa kak ne bi komentirali telefon kad u Kini imate mali milijun takvih telefona po 30-40 U.S. Koji je problem danas napraviti svoje kućište sa svojim logom. niti ga je on proizveo niti sklopio, osim što je sastavio telefon od ponuđenih komponenti dostupnih na tržištu.
Zašto u HR ne možemo pročitati da je netko proizveo novi procesor koji nešto pokreče,
ili matičnu ploču na koju sve ide,
ili unaprijedio software itd. itd…
pa taj telefon ima 2 MPX zadnju kameru kakva je dolazila sa telefonima prije 5, 6 godina

kupujem smartphone da poguram ovaj tim. zelim im sve najbolje


kupujem smartphone da poguram ovaj tim. zelim im sve najbolje

samo naprijed! usput kupite i štrucu mavrovićevog kruha “uzgojenog u prirodi”.

tako ćete za jednu milisekundu odložiti zasluženi stečaj neke prepotentne poslovne neznalice.. za mene je besmisleno zapitati se kakvu je napravio marketinšku analizu prije nego se odlučio na pravljenje tog “smart”phone-a. mogao bi se kladiti da nema nikakve marketinške predigre, čisto iživljavanje.

Zaista je smijesno koliko Poslovni Dnevnik prostora daje ovom liku, a i drugi mediji nisu iznimka. Slicno kao onaj “poslovni potez” Conrada. Jeli to znaci nedostatak bilo kakvih poslovnih vijesti/aktivnosti u drzavi? Komentari koji govore o asembliranju su takodjer smijesni, jer nema nikakvog asembliranja. Potrositi milijun kuna na surfanje internetom i narucivanje vece kolicine telefona sa vlastitim logom za nizu cijenu je zaista steta. A lagati o vlastitom razvoju i “hrvatskom” smartphoneu je vrijedjanje inteligencije citatelja. Nikakav problem nije naruciti jeftine modele zasnovane na farbless platformama kao sto su u ovom slucaju kineski Spreadtrum i tajvanski Mediatek. Jos ako doticni proizvodi nemaju 3G podrsku zastarjeli su i u azijskim zemljama pa je cijena na vece kolicine jos niza.

Cudno da netko tko “razvija” i ulaze milijun “hrvatskih kuna” u razvoj ne zna da Mediatek MTK 6577 na kome je zasnovan “njihov” skuplji model ima podrsku za 3G. Pa nek to “dizajneri” objasne javnosti ili isprave podatke na njihovom web-shopu.

Vrhunac bi bila vijest da su dobili podrsku drzave za ovaj razvoj – citaj prevaru i laz!

ja bih kupio taj smartphone, ali ne znam gdje ga ima?
ako netko zna, javite mi , molim.

I ja cu ezet jedan za svoje dijete od 3 godine. Nek se igra. Ipak treba gurat hrvatski proizvod naprijed a ne ova s anja od Iphona i samsunga [emo_smijeh]

New Report

Close