Hrvatska ima šeste najskuplje režije na svijetu!

Naslovnica Forum Komentari članaka Hrvatska ima šeste najskuplje režije na svijetu!

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Dokle god će jedan jesti zelje a drugi meso (sarma) dotle će nam tako biti. Voda u Zagrebu tko nema vlastito brojilo je enormno skupa. Jedan račun vode na zajedničkom brojilu košta koliko i struja i maxtv zajedno. Eto vam pljačke očigledne.


Dokle god će jedan jesti zelje a drugi meso (sarma) dotle će nam tako biti. Voda u Zagrebu tko nema vlastito brojilo je enormno skupa. Jedan račun vode na zajedničkom brojilu košta koliko i struja i maxtv zajedno. Eto vam pljačke očigledne.

Dok sam bio u UK, kao ucenik, dijelio sam stan. Ukupne rezije bile su osjetno manje u nominalnom iznosu nego za isti stan u Zagrebu. Jedino nismo imali plin, nego je sve islo na struju.

Ovdje je velika prevara i u tim raznim trosarinama i nametima. Npr za vodu, na racunu od 200kn pola vam je niz kojekakvih nameta, dadzbina itd. a pola voda. Onda voda nije 100kn, nego 200.

Pljacka, pljacka, pljacka…

Ima neko rangiranje po cijeni parkiranja?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Da imamo i 6. plaće u svijetu po visini, bilo bi sve OK, ovako je jasno da nas monopolistička javna poduzeća pljačkaju bez imalo skrupula!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Da imamo i 6. plaće u svijetu po visini, bilo bi sve OK, ovako je jasno da nas monopolistička javna poduzeća pljačkaju bez imalo skrupula!

Place su uzas, katastrofa. Sve je ovdje skupo. I hrana je skuplja nego vani, rezije, pa cak i renta mozda-ako se usporede gradovi slicnih velicina.

Tko god ce moci, otici ce odavde, pogotovo mladi. Od lazi politicara se ne zivi. Zasto i oni ne volontiraju an 1600 dok se ne popravi? Kako da mi mladi prezivimo s time? Sramota. Najmanje pola moje ekipe, i vise, se sprema van ili su vec otisli.

A da ne govorim o onima koji i imaju placu, ali uz sve to moraju kopati smece da prezive.

Dokle god drzava stiti ove javne tvrtke i sektor, nece biti dobro. Ocito su njihova radna mjesta sveti gral, makar ih i 100% previse bilo.

@razer
Slažem se, ako se nešto ne promijeni ovdje će ostati najgori kadar. Smiješno je da su plaće i u relativno dobrim firmama u većini slučajeva slabe u odnosu na cijene. Znanje se ne cijeni, a ni ne može se cijeniti dovoljno zbog brutalnih poreza i nameta. Hoću reći da je znanje u Hrvatskoj bruto preskupo.

Ovako.

Mislim da ovo nije točno.

Uz najviše režije u Hrvatskoj Zagrebu se treba pridodati i 18 % prirez.

Po tome mislim da Zagreb iskače na prvo mjesto u SVIJETU.[emo_bijesan][emo_bijesan][emo_bijesan]

To sve možemo zahvaliti gospodinu Bandiću i njegovoj ekipi.[emo_vrtimise]

Nadam se da će imati bar malo obraza i dati ostavku nakon ovog istraživanja
po kojem je Zagreb najskuplji na Svijetu po troškovima života (čitaj režija).

Ili neka prirez stavi na 5% i smanji režije za 25 %.
Ili neka se gubi iz grada.

VODA

To je po meni najveća pljačka u Zagrebu. Ja ću samo napomenuti i uz te OGROMNE račune za vodu ja u Rudešu i dalje nemam vodovod (navodno u katastru nisam vlasnik svog zemljišta, LOL KO da katastar pokazuje vlasništvo, ali to Bandić uhljebi ne žele znati pa će to grad i pojedine investitore koštati imetka)).

Najveća stavka je pročišćavanje vode (4,65 kn po m3 ak sam dobro zapamtil, nemojte me vuć za jezik već pogledajte).

To je pohvalno. Ali uz toliko izvora pitke vode da li nam je potrebno obrađivati otpadnu vodu da postane pitka.

Zanima me koliko se pročišćene pitke vode vrati u vodovodni sustav i kolike su te uštede na zatvorenom sustavu vodovoda (količina vode).
Po meni je to bacanje novca jer šljunak očisti vodu za piće, a za kanalizaciju treba samo postići uvjete za ispuštanje u rijeku prema propisima.

Druga stavka je čistoća i otpad.[emo_bijesan]

Ja bi pozvao tvrtke iz Njemačke ili Austrije da se jave na natječaj za zbrinjavanje otpada u Zagrebu.

Po meni Čistoća uz ove uhljebe i zastarjelu tehnologiju nema šanse da bude konkurentna recimo tvrtki iz Beća, Berlina ili MUNCHENA.

Inače ja sam bio na strani domaćih firmi, ali sam shvatio da za ove na proračunu to nema smisla.

Tu su samo nesposobni uhljebi koji nas deru KRIMINALNO.

Ne vidim razloga da dođu stranci, pa da zaposle naše sposobne ljude i plate ih, a ljudima da daju jeftiniju uslugu UZ kvalitetniji krajnji proizvod.

Ja bi volio da kad je ZAGREB već skup kao Paris da onda ima i uslugu kao PARIZ.

lp, Hasenfefer[emo_ljut]

[b]do zadnjeg novčića[/b] [b]Lijep kao BOG AC[/b]

Ili neka prirez stavi na 5% i smanji režije za 25 %.
Ili neka se gubi iz grada.

Da se gubi iz grada koji ga je prije par dana ponovo birao za gradonačelnika?


Ili neka prirez stavi na 5% i smanji režije za 25 %.
Ili neka se gubi iz grada.

Da se gubi iz grada koji ga je prije par dana ponovo birao za gradonačelnika?

[/quote]

Pa jednostavno je.

Ljudima je dosta da ih se pravi bu.da.lama i ofcama i malo fali do trenutka kad će neki na vlasti shvatiti da su na krivom mestu u krivom trenutku.

Drugo, ulaskom u EU počinje djelovati pravna država (pogledajte kako je Europol uhvati šefove mafija).

Mislite da je to slučajno.[emo_smijeh]

Nije.

Nema više bankovnih tajni i sve CIE,FBI, INTERPOL, BBB, MM, prate tok novca koji se više ne može sakriti.

I tu ptičice padaju.

Kad padnu (neki s bicikla) počnu pjevati.

Kad jedan krakić na lancu popusti, ode cijela glava hobotnice.

Imovina, cash, umjetnine, dionice se plijene i konfisciraju.

I vračaju se državi koja je pokradena.

Za sve ostalo postoji G.O.

lp,[emo_cool]

ps: koliko čujem u Zagrebu je tek se počelo odmatati klupko

PATRIJA je mala Finska beba prema ovima.

[b]do zadnjeg novčića[/b] [b]Lijep kao BOG AC[/b]



@razer

Slažem se, ako se nešto ne promijeni ovdje će ostati najgori kadar. Smiješno je da su plaće i u relativno dobrim firmama u većini slučajeva slabe u odnosu na cijene. Znanje se ne cijeni, a ni ne može se cijeniti dovoljno zbog brutalnih poreza i nameta. Hoću reći da je znanje u Hrvatskoj bruto preskupo.

To se vec dogada, imamo saldo -10 000 godisnje, a mislim da ce to biti i vise od 15 000 sada. Vrlo malo ljudi koji imaju iakkvu priliku i znaju jezik nece otici. Za nas mlade ima samo nezaposlenost, volontiranje, staziranje…

Oni koji nisu jako puno naslijedili, i roditelji im nemaju stele za javne firme, i mogu im dati stanove itd. nece ostati ovdje. Od ljudi koje znam da su dobili posao, svi 100% preko stele, gotovo sve javni/parajavni sektor, NISTA drugo. Potraznaj je sve manja, a porez sve veci, pa privatne firme niti zaposljavaju, niti budu slijedecih 2g najmanje.

Ja odlazim svakako prije kraja godine, vjer u 9.mj, za placu od koje mogu ustediti vise puta nego se zaradi ovdje sve skupa, i sansu da napredujem.

New Report

Close