Ništa od nižeg PDV-a na hranu, traži se novi model

Naslovnica Forum Komentari članaka Ništa od nižeg PDV-a na hranu, traži se novi model

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ali zato nizi PDV na tiskovine prolazi bez problema [emo_smijeh]

Kada vlada izgubi kredibilitet i kada gradjani pocnu vjerovati da vlada ne radi za njihovu dobrobit nego za svoj opstanak, onda ta vlada postaje teret drustvu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

“Ono što možeš opustošiti danas, ne ostavljaj za sutra”

Modela za nizi PDV na hranu nema,ne postoji,ali za visi e tu su vec sve opcije otvorene.Ipak jesti i zivjeti se mora tako da je ovo siguran prihod.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Linić je starac kojeg je trebao zamjeniti netko drugi u SDP-u, nažalost on se drži štapa i fotelje ko pijan plota, pa onda imamo ovakvu državu, štakavu, pijanu, nesposobnu za išta. Dok s druge strane Srbi dobivaju ulaganja u solarne parkove, rade s Google-om, Microsoftom i traže još veća ulaganja i to sve bez EU ! Ali mi zato imamo Linića koji se ne snalazi u ničemu osim pričanju priča.


Linić je starac kojeg je trebao zamjeniti netko drugi u SDP-u, nažalost on se drži štapa i fotelje ko pijan plota, pa onda imamo ovakvu državu, štakavu, pijanu, nesposobnu za išta. Dok s druge strane Srbi dobivaju ulaganja u solarne parkove, rade s Google-om, Microsoftom i traže još veća ulaganja i to sve bez EU ! Ali mi zato imamo Linića koji se ne snalazi u ničemu osim pričanju priča.

Sram te bilo tako govorit protiv naseg najveceg heroja i spasitelja. Covjek je sam oslobodio Hrvatsku od stranih investitora(okupatora) i vjecno ce ostat zapisan kao istinski borac da Hrvat bude svoj na svome pepelu.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Radi se o nedostatku znanja i hrabrosti. Da li su napravili simulaciju što se zbiva kad oslobodiš potrošačima te 2 milijarde? Ili da li su uzeli u obzir odliv potrošnje prema susjednim zemljama gdje je PDV na hranu daleko niži? Zbog otezanja sa odlukom će prihodi od PDV pasti na 4,5 milijarde, pasti će prihodi domaćim trgovcima i prehrambenoj industriji, jedino što će porasti je broj nezaposlenih trgovaca i radnika iz prehrambene industrije. I još kad nam se iskrcaju viškovi proizvodnje iz Poljske, Italije, Austrije i Njemačke ….jupiii za domaće proizvođače.

Ideje naše benzin Vaš!

Zašto je ovoj zemlji nemoguća misija učiniti dobar,ne odličan nego samo srednje dobar korak za dobrobit građana to mi nikako nije jasno,nitko nikako ne može naći pravi model kako nešto učiniti kada je o Hrvatskoj riječ,ma da nas nema trebalo bi nas izmisliti podhitno!

[url="https://www.vecernji.hr/lifestyle/najam-jahti-u-hrvatskoj-s-miomare-yachting-1211295"]vecernji.hr[/url]

Pa ako sami nešto ne naprave građani će ih prisiliti odlaskom u šopin u susjedne države kojima su te stope daleko niže. Kada 1.srpnja nestane carina ljudi će jednostavno vikendima odlaziti u sujedne države.

Pa model je jednostavan i poznat već godinama. Lijepo si odrediš za cilj 20% smanjenja troškova u državnom budžetu i onda ideš redom i otpuštaš, smanjuješ plaće, izbacuješ kumove dobavljače, gasiš izmišljene agencije itd.
Tako barem prežive u privatnom sektoru. Ne povećavaju cijene i ne zadužuju se nego smanjuju rashode.
Ali ovdje je druga priča. “Zašto si ga pas liže? Jer može.”

Nezgodni su rezoni ministra u vezi PDV-a na hranu jer isti vrlo dobro zna da će ljudi kupovati izvan teritorija RH. Isto se dobro zna da ušteda od smanjenog PDV-a na hranu će opet u potrošnju.Ssmanjenja prometa roba u RH a pogotovo hrane zbog našeg PDV-a i PDV-a u EU smanjit će nam ukupne prihode od PDV-a.Zloćesti ekonomista koji brine više o našim potrošačima u ekonomijama drugih zemalja nego o potrošnji u vlastitoj zemlji.

Ne mozga Slavko zato što bi htio pomoći Hrvatskom narodu ili riješiti nakupljene probleme, to i nije njegov posao. Slavko mozga jer zna da će puno više izgubiti ako to ne napravi.



Linić je starac kojeg je trebao zamjeniti netko drugi u SDP-u, nažalost on se drži štapa i fotelje ko pijan plota, pa onda imamo ovakvu državu, štakavu, pijanu, nesposobnu za išta. Dok s druge strane Srbi dobivaju ulaganja u solarne parkove, rade s Google-om, Microsoftom i traže još veća ulaganja i to sve bez EU ! Ali mi zato imamo Linića koji se ne snalazi u ničemu osim pričanju priča.

Sram te bilo tako govorit protiv naseg najveceg heroja i spasitelja. Covjek je sam oslobodio Hrvatsku od stranih investitora(okupatora) i vjecno ce ostat zapisan kao istinski borac da Hrvat bude svoj na svome pepelu.
[/quote]

Ponosno svoj an svome…ups, na svojoj praznoj kanti-ponosan i nezaposlen…

Nema nizeg PDVa, jer ocito je vlada 100% odlucila da nece taknuti nijednog jaslicara i amen. Jos 100 000 privatnih otkaza je ok, ali jaslicarima jos treba bonus i 10ak novih agencija.

Lijepo smanjis proracun na 80-90mrd, i eto prostora za manje poreza an svim frontama.

Zašto nema stranih ulagača u Hrvatskoj?

Kada stranac dođe u Hrvatsku, osjeća se kao crna ovca među bijelim vranama.


Zašto nema stranih ulagača u Hrvatskoj?

Kada stranac dođe u Hrvatsku, osjeća se kao crna ovca među bijelim vranama.

Zato sto je rizik veliki, a sanse za zaradu slabe. Moze naci puno bolji risk/reward negdje drugo.

I zasto bi netko uopce investirao u zemlju kojom upravljaju boljsevicko-umirovljenicke partije? Da bi svaki dan placao vise poreza?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close