Kaufland je jači i od hrvatske države. Što im može jedan hrvatski ministar?

Naslovnica Forum Komentari članaka Kaufland je jači i od hrvatske države. Što im može jedan hrvatski ministar?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pretjerivanje…za razliku od dosta zemalja u okruženju u Hrvatskoj su vodeći domaći lanci a dosta stranih je u dubiozama..Mercator,Billa,Metro….

Pa nije Kaufland otvorio dućane da prodaje robu iz Hrvatske, ne,ne…On je tu otvorio dućan da prodaje robu i mlijeko iz Njemačke. Merkelica voli da se prodaje milijeko iz Njemačke. U Austriji strani dućani moraju prodavati barem 30% robe iz pokrajine gdje je dućan. U Francuskoj LIDL mora imati 50% ptoizvoda iz France, al u domordačkim zemljama kaže g.Merkel može 100% njemačko…

Domaći proizvođači i inače očekuju da inspekcije kontroliraju kvalitetu uvozne robe,kaže Pajić.

Ma koji inspektori ?

Naši inspektori nesmiju doći ni na parkiralište stranih trgovačkih lanaca .

Naši inspektori jedino mogu maltretirati i kažnjavati za sitnice naše domaće male poduzetnike i tražiti im dlaku u jajetu .

I to ne one koji loše rade , već one koji dobro rade i na vrijeme plaćaju sve obaveze .

.

neka dovuču nekvalitetnu robu iz njemačke ,pa će se ljudi opeć, bit će im muka zlo a , netko moožda osvane i na osmrtnici, pa će imat više povjerenja u poduzeća u kojima sami rade ili im rade njihovi susjedi rođaci poznanici


Pa nije Kaufland otvorio dućane da prodaje robu iz Hrvatske, ne,ne…On je tu otvorio dućan da prodaje robu i mlijeko iz Njemačke. Merkelica voli da se prodaje milijeko iz Njemačke. U Austriji strani dućani moraju prodavati barem 30% robe iz pokrajine gdje je dućan. U Francuskoj LIDL mora imati 50% ptoizvoda iz France, al u domordačkim zemljama kaže g.Merkel može 100% njemačko…

Postoji neka referenca za ove tvrdnje? Meni je ovo nevjerojatna teorija.

Manjak konkurencije uvijek placa kupac iz svog dzepa. Kada bi se u Hrvatskoj mogle kupovati samo domace cokolade onda bi kraseva cokolada kostala 50 kuna u Hrvatskoj i 5 kuna izvan Hrvatske. Trgovine bi se zatvorile, ali bi zato sverc procvijetao. Za manje od 5 godina svi hrvatski proizvodjaci cokolade bi bankrotirali i slijedecih 50 godina bi se konzumirala iskljucivo uvozna cokolada.

Eto imas u Hrvatskoj visokoskolski sustav u kome nema stranih profesora (sto je rijetkost na kugli zemaljskoj). Rezultat je: pad kvalitete, rast kriminala unutar sustava i rast nezaposlenosti medu onima koji izlaze iz takvog obrazovnog sustava. Hrvatski profesori nece nikada postati bolji jer nisu izozeni konkurenciji. U jednom trenutku ljudi ce prestati slati djecu na takve fakultete i poslat ce ih na skolovanje vani.

Ekonomiju ne ubija visak, nego manjak konkurencije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Onako od oka u Lidlu je bar 80% robe stranog podrijetla..u segmentu čokolada i slastica 100% strano..

Kad se ovako izreklamirali Kaufland morao sam otići jučer tamo da vidim što je to s čokoladama.
Imaju nekve poljske čokolade 100g 3,99 kn, tako su dobre da sam je smazao od blagajne do auta. Normalno da se Kraš buni jer više neće moći raditi magarce od svojih kupaca i prodavati im nekakva polupakiranja od 80g za 6-7kn.

Inače Kaufland svoje račune plaća dobavljačima na dan valute, što ne radi niti jedan “domaći” lanac. Domaćim proizvođačima je lakše doći na police Kauflanda nego domaćih trgovačkih lanaca. I više hrvatskih proizvoda ćete naći u Kauflandu nego u drugim lancima.

Kaufland i Lidl imaju istog vlasnika. Više govorimo o Lidlu jer njega ima svugdje. Kauflanda nema…npr u Zg je kolko znam samo u Dubravi a istina da ima široku ponudu

Zato ne idem tamo

nije problem u stranim ni bilo kojim lancima. ljudi bi trebali biti pismeni i čitati što piše na deklaraciji. dubina džepa nažalost otvara prostor lošoj i ne kvalitetnoj robi , a ne da li je neki trgovački lanac jači od države . koja idiotska izjava. radim takav posao da se smucam po svim trgovačikm centrima i svaki ima nešto dobro. za božić sam se razveselila kraševim vintage pakiranjima artikala. podjetili su me na djetinjstvo. i gadno se razočarala. okus nije isti. okus je gadan. imaju još uvijek dobre stvari, ali i na onima koji su im skupi ( bajadera,ledene kocke) srozali su kvalitetu do besvjesti. a panika domačih proizvođača zbog eu ? oni koji rade dobro i pošteno raditi će i dalje . totalno je podcjenjivački i kretenski pokušati izazvati neko domoljublje i tražiti od ljudi da zbog toga kupuju lošu robu. znači kao hrvat morala bih kupiti domaći prozvod koji može biti jedanko nekavlitetan kao i uvozni ( nemojmo se zavaravati, ne znači da je kraš kvalitetan i ispravan samo zato što je naš). zašto ? zato jer je politika uništila gospodarstvo pa ćemo ga mi spasiti kupujući domaću robu ? gdje to kod nas raste kakao ? uvozi se ? aha… a tko u našoj državi ima šećerane ? todorić ? ma nemoj. isti todorić koji ne plaća dobavljače. pa da li su krašu za njihov čemer krivi strani lanci ili domaća politika ? uostalom tko ovoj ženi daje da piše članke ?


nije problem u stranim ni bilo kojim lancima. ljudi bi trebali biti pismeni i čitati što piše na deklaraciji. dubina džepa nažalost otvara prostor lošoj i ne kvalitetnoj robi , a ne da li je neki trgovački lanac jači od države . koja idiotska izjava. radim takav posao da se smucam po svim trgovačikm centrima i svaki ima nešto dobro. za božić sam se razveselila kraševim vintage pakiranjima artikala. podjetili su me na djetinjstvo. i gadno se razočarala. okus nije isti. okus je gadan. imaju još uvijek dobre stvari, ali i na onima koji su im skupi ( bajadera,ledene kocke) srozali su kvalitetu do besvjesti. a panika domačih proizvođača zbog eu ? oni koji rade dobro i pošteno raditi će i dalje . totalno je podcjenjivački i kretenski pokušati izazvati neko domoljublje i tražiti od ljudi da zbog toga kupuju lošu robu. znači kao hrvat morala bih kupiti domaći prozvod koji može biti jedanko nekavlitetan kao i uvozni ( nemojmo se zavaravati, ne znači da je kraš kvalitetan i ispravan samo zato što je naš). zašto ? zato jer je politika uništila gospodarstvo pa ćemo ga mi spasiti kupujući domaću robu ? gdje to kod nas raste kakao ? uvozi se ? aha… a tko u našoj državi ima šećerane ? todorić ? ma nemoj. isti todorić koji ne plaća dobavljače. pa da li su krašu za njihov čemer krivi strani lanci ili domaća politika ? uostalom tko ovoj ženi daje da piše članke ?

Potpisujem. Najbolje da mi umjesto u EU odemo u zajednicu s Kubom, zabranimo sav uvoz, pa onda nece biti ni WC papira kao u Venezueli… odlicno. Potpuni izostanak konkurencije ce uciniti da ekonomija procvjeta. Ovdje vlada jedan zaostali ekonomski mentalitet nazalost, i to je jos jedan razlog zasto smo zastopani.

Moram reci kao i u ovom postu gore, da je masa domacih proizvoda precijenjena, neki i preko 100%, a cesto su realno losiji. Ja to kao kupac NECU kupiti. Ako je roba losa ili preskupa, to je njihov problem.

Po cemu je to ocito? Kad odete van, ako nadete nase proizvode, vidjet cete da su i po 50% jeftiniji nego ovdje. Razlog? S ponudom vani, i konkurencijom kakva je,
NISTA se ne bi rpodalo po cijenama kakve su tu.


Kad se ovako izreklamirali Kaufland morao sam otići jučer tamo da vidim što je to s čokoladama.
Imaju nekve poljske čokolade 100g 3,99 kn, tako su dobre da sam je smazao od blagajne do auta. Normalno da se Kraš buni jer više neće moći raditi magarce od svojih kupaca i prodavati im nekakva polupakiranja od 80g za 6-7kn.

Inače Kaufland svoje račune plaća dobavljačima na dan valute, što ne radi niti jedan "domaći" lanac. Domaćim proizvođačima je lakše doći na police Kauflanda nego domaćih trgovačkih lanaca. I više hrvatskih proizvoda ćete naći u Kauflandu nego u drugim lancima.

Odlican post, slazem se. Imaju Fin Care cokolade(jeftinije), JD Gross-koje su izvanredne i 10 kopalja ispred iceg krasevog koji se strasno srozao…

Lidl ima dobrih artikala, a ima i domace robe(Lukica je tu potpuno u krivu).

New Report

Close