Kraš zbog ucjene Kauflanda alarmirao Slavka Linića i Tihomira Jakovinu

Naslovnica Forum Komentari članaka Kraš zbog ucjene Kauflanda alarmirao Slavka Linića i Tihomira Jakovinu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kaufland Lidl Aldi Hofer…cemerni njemacki diskonteri za gladni proletarijat. Nazalost vrlo sh uspjesni i njihov udio na trzistu ce rasti. A time i pregovaracka pozicija

BigBoffin

A šta ste očekivali ?

Pod nazivom “slobodno tržište ” radi se o kolonizaciji .

Naši Kolonizatori k nama dolaze prodajući svoju robu, jačajući svoje gospodarstvo i zapošljavajući svoje radnike .

Naše tvrtke moraju pristati na ucjene naših Kolonizatora , a što se tiće izvoza teško mogu izvesti i u Sloveniju .

.

a našli su kome će se žalit – Jakovini i Liniću. Bolje da se suzdržim od komentara da me nebi banirali ovdje.

A inače, super uspješni i doživotni predsjednik HGK je napravio čudo od Kraša za svog mandata, nek ode graditi još kakve krašograde i slične gluposti, čemu se pripremati za bitku s EU konkurencijom.

Tko voli neka kupuje u takvim lancima. Samo se nemojte onda čuditi kada nestane domaća proizvodnja, jer je vama bilo važnije kupiti 5 lipa jeftiniji no-name proizvod koji “ima isti okus” kao i proizvod naših poznatih proizvođača. Pogledajte velike lance vani – osim nekoliko najpoznatijih svjetskih marki uglavnom se guraju domaći proizvodi. I nikome to ne smeta.

Ako bi svatko razmislio prije nego što kupuje, kome daje svoju kunu u ruke te koga na taj način podržava, ne bi bilo tih problema, jer demokraciju i konkurentnost ne možemo zabraniti ali osobnu svjest o konzumiranju možemo.

ma sve je to ok, ja sam uvijek za to da se kupuje hrvatsko jer jedino tako možemo naprijed. Ali dolazi do drugog problema – naši proizvođači nas ponekad rade magarcima pa nabriju cijene jer mi ćemo kupiti samo zato jer je hrvatsko, a vani isti proizvod 20, 30 ili više posto jeftiniji. To nije u redu, ako ćemo mi već igrati na domoljublje, ne treba se raditi magarce od nas

Kakav apsurd, ja u Kaufland ne bi nikad ušao, ako nema Kraš proizvoda.

sada će linić napraviti nešto …. da ne spominjem onog nesposobnog jakovinu ….

Jedva čekam novu poslanicu bijesa i srdžbe od SDP svevišnjeg!

A sta bi to Linic, Jakovina ili bilo tko drugi mogli napraviti? Kad udjemo u EU nema garnica, nema carina, nema drugih nameta, sva je roba iz EU-a u istom polozaju. Ali, ako ja u Njemackoj mogu kupiti Milka cokoladu na snizenju za 57 centi, onda sigurno necu placati Dorunu 8 kuna. Nasi proizvodjaci su imali dosta vremena da se udruze, racionaliziraju poslovanje, budi efikasniji… nazalost propustili su skoro sve prilike i sad se mogu samo pozivati na domoljublje. A kad je u konzumenta prazan novcanik onda se i domoljublje stavlja u drugi plan.

Ovaj članak je sramota.
Neka Jozićka napiše tko joj je diktirao tekst. Pa nismo budale da ne kužimo da prodaje ime za par slatkiša.
Je li možda Tedeschi plakao kad nije radio sa nekoliko trgovaca, prozivao ih kroz medije?
Vrijeme je da u Krašu i sličnima shvate da su oni problem, a ne svi oko njih!


A sta bi to Linic, Jakovina ili bilo tko drugi mogli napraviti? Kad udjemo u EU nema garnica, nema carina, nema drugih nameta, sva je roba iz EU-a u istom polozaju. Ali, ako ja u Njemackoj mogu kupiti Milka cokoladu na snizenju za 57 centi, onda sigurno necu placati Dorunu 8 kuna. Nasi proizvodjaci su imali dosta vremena da se udruze, racionaliziraju poslovanje, budi efikasniji… nazalost propustili su skoro sve prilike i sad se mogu samo pozivati na domoljublje. A kad je u konzumenta prazan novcanik onda se i domoljublje stavlja u drugi plan.

Ovo je bit problema. Cesto nasi, katkad i puno losiji proizvodi, budu po 30% i vise skuplji. Uz place radnika koje su i do 5 puta manje, cijena proizvoda su uzasne. Za sve probleme su krivi oni koji proizvode-nisam lud da dajem 100% vise za losiji proizvod. To se kosi sa zdravim razumom. Nikakvo domoljublje tu nece proci.

Ti se proizvodjaci moraju pitati zasto su tako slabo konkurentni, i ima li smisla da an trzistu uopce opstaju.

Kraš je jedna velika štetočina za ovu zemlju i bilo bi najbolje da nestane.
Svaka čast Kauflandu i masi njegovih kvalitetnih i jeftinijih proizvoda od Kraševih.

Kraš se gubi i ne može konkurirati stranim proizvodima i mislim da je tu srž problema. Sigurno da strani lanci preferiraju svoje marke i reketarski se odnose prema domaćim proivođačima jer im je to omogućeno no i njima je u interesu imati renomirane domaće brendove. Kraš je nekoć imao većinu tržišta bivše države a sada su izgubljeni. Razumljivo je da je gubitak tržišta bio neminovan, no ovo je previše. Uz tako moćan i prepoznatljiv brend, i proizvode za kojima potražnja ne oscilira previše oni stalno stagniraju. Kandit i Zvečevo su im već blizu, a do pred 15 godina u usporedbi sa Krašom bili su patuljci. Prije Kraševim napolitankama nije bilo konkurencije, sada se kvaliteta tako razvodnila da su prosječne a poprilično skupe. Da ne govorim o Griottama i Bajaderama koje nisu ni sjena onih od prije. Evo uspjeli su biti u gubitku 600.000 kn, meni se čini mi da je managment ove firme izrazito nesposoban. Ovakav brend, proizvode i renome tako srozati u roku od 10 godina, to je popriličan pothvat…

Kraš nema managementa, jer oni što bi ga trebali kao predstavljati ne mogu stati pod definiciju managera.
Nažalost u krivu si crnagujo nema ništa ni od Kandita ni od Zvečeva, pa pogledaj im bilance i njima je sudnji dan vrlo blizu. Kraft je nažalost pobrisao pod sa našim velikim konditorima…

New Report

Close