Grčić: Podjela rizika s bankarskim sektorom

Naslovnica Forum Komentari članaka Grčić: Podjela rizika s bankarskim sektorom

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Svi ministri iz Partije nikako da prihvate da nema više njihove obožavane Juge gdje su dekretima mogli nekoga tjerati da investira.
Grčiću, ako si prespavao zadnjih 23 godine, sad je kapitalizam (a ne više tvoj socijalizam jugoslovenskog tipa) i tu više nikoga ne možeš tjerati da na silu nešto investira. Sad za to treba stvoriti uvjete (npr. smanjiti ekstremno porezno opterećenje, broj općina, županija itd. … popis je dug), pa će onda investicije same doći. Međutim, problem je što se stvaranje preduvjeta za investicije direktno kosi s partijskim modusom operandi u vidu zapošljavanja podobnih kadrova u državnu upravu, državne firme itd., tako da će svi snovi o nekakvih investicijama još dugo godina ostati samo to, snovi.


Svi ministri iz Partije nikako da prihvate da nema više njihove obožavane Juge gdje su dekretima mogli nekoga tjerati da investira.
Grčiću, ako si prespavao zadnjih 23 godine, sad je kapitalizam (a ne više tvoj socijalizam jugoslovenskog tipa) i tu više nikoga ne možeš tjerati da na silu nešto investira. Sad za to treba stvoriti uvjete (npr. smanjiti ekstremno porezno opterećenje, broj općina, županija itd. … popis je dug), pa će onda investicije same doći. Međutim, problem je što se stvaranje preduvjeta za investicije direktno kosi s partijskim modusom operandi u vidu zapošljavanja podobnih kadrova u državnu upravu, državne firme itd., tako da će svi snovi o nekakvih investicijama još dugo godina ostati samo to, snovi.

Potpisujem. Kako ce rizik biti mali u zemlji u kojoj su svi nezaposleni i gospodarstvo je totalno invalidno?

Grcicu,

Koliko god to vama izgledalo nevjerojatno ljudi investiraju novac jedino ako ocekuju da ce na toj investiciji zaraditi.

Da je vama stalo do investicija, vi bi ste po izbornim skupovima vodali mlade ljude i poduzetnike, a ne Silvana Hrelju.

U Hrvatskoj Foreign Direct Investment se nazalost moze naci samo jos u rjecniku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ja naravno članak pročitao nisam . Dovoljna mi je bila slika knindže koji je 90 godine čuvao kninske barikade da bi mi bilo jasno da je sve gomila gluposti.

New Report

Close