‘Poruka Porezne je poput priče o magarcu koji je krepao kad su ga naučili gladovati’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Poruka Porezne je poput priče o magarcu koji je krepao kad su ga naučili gladovati’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Uzimaju nam svima porez najveći na svijetu , i to im nije dosta .

USPJEH KUKURIKU VLADE

Danas odlaze u Ameriku zadužiti Hrvate za 2.000.000.000,00 USA $ !

2 miliarde dolara !

11.600.000.000,00 Kn !

.

Koliko su ono miljardi kuna posudili najsposobniji od dolaska na vlast??? Koliko su projekata pokrenuli najsposobniji od dolaska na vlast??? koliko su novih radnih mjesta otvorili najsposobniji od dolaska na vlast??? A zamislimo tek da su nesposobni gdje bi mi sad bili.Zato eto s moje strane zasluzuju makar jedno veliko hvala.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Svakodnevno mi se frendovi javljaju da otpuštaju ljude i spremaju se za zatvaranje firme.ovo je mrtva zemlja , privatni sektor je na izdisaju.ostat će samo linić i porezni službenici.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Svakodnevno mi se frendovi javljaju da otpuštaju ljude i spremaju se za zatvaranje firme.ovo je mrtva zemlja , privatni sektor je na izdisaju.ostat će samo linić i porezni službenici.

Neka otpustaju i zatvaraju firme,po mogucnosti neka i isele.Takvi nam ni ne trebaju. Nama je dovoljan nas ministar Linic strucnjak za sve. Hvala mu na svemu sto cini za ovaj napaceni narod.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


Svakodnevno mi se frendovi javljaju da otpuštaju ljude i spremaju se za zatvaranje firme.ovo je mrtva zemlja , privatni sektor je na izdisaju.ostat će samo linić i porezni službenici.

I ja cujem isto. Tu nam se serviraju neke vijesti kako velike firme nece otpustati, ali ja cujem stalno o otkazima od raznoraznih ljudi. Male firme su doslovno na izdisaju. Kolegica dobila otkaz iz jedne jako velike firme, i masa drugih tamo.

One firme koje i prezive ovo, a takvih ce biti jako malo, nece zaposljavati uopce ako vec izdrze da ne otpustaju.

Koliko jos ljudi ce morati kopati po kantama? Uskoro ce i kante biti prazne, jer cemo svi pasti na dno. Dolazi jako tesko vrijeme, tko nema kesovinu i/ili sanse da ode iz ove zemlje, biti ce potopljen do kraja. Voda vise nije do grla, presla je oci. Boze pomozi nam!


… tko nema kesovinu i/ili sanse da ode iz ove zemlje, biti ce potopljen do kraja. Voda vise nije do grla, presla je oci. Boze pomozi nam!

Nauci ronit na dah.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

e porezna jedan pdv obrazac za prijavu poreza košta 120 kuna, da li je to normalno, u koju smo se sad to državu ugledali

I ne samo o magarcu nego i o poznatoj Šuvarovoj kravi:

Došao selak iz Zagorja sa svojom kravicom negdje tamo ’80-ih godina u Zagreb potražiti pomoć stručnjaka jer mu krava ne daje mlijeka kao nekad. I hoda tako okolo s kravicom kad sretne Stipu Šuvara, pa odluči njega upitati za savjet.

“Drug Šuvar, kaj da delam? Kravica mi ne daje mleko. Kaj bum sad?”

A Šuvar onako stručno pogleda kravicu, pa kaže: “Mislim da je problem što tu ima nekih neracionalnosti. Treba primijeniti rezove. Odreži joj rep, ne treba joj.”

Selak ga malo čudno pogleda, ali drug Šuvar je ipak učen čovjek, pa ga posluša.

Nakon nekog vremena, vrati se u Zagreb i ponovno sretne Šuvara.

“Kako kravica”, upita ga uvaženi društveno-politički radnik.

“Joj, drug Šuvar, i dalje ne daje mleka, ali zato stalno muče…”

Šuvar se zamisli i sjeti se. “Odreži ti njoj i jezik, pa neće mukati.”

Naravno, ni to nije pomoglo, pa se selak vraćao još nekoliko puta u Zagreb Šuvaru od kojega je dobio još nekoliko savjeta, te je krava ostala i bez rogova, noge…

Napokon, dođe selak u Zagreb i priopći Šuvaru žalosnu vijest da mu je kravica vmrla.

“Joj, šteta”, na to će Šuvar, “a imao sam još toliko krasnih ideja…”

New Report

Close