Turizam će Crnoj Gori do 2017. donijeti 1,97 mlrd eura (objavljeno 14.06.2007.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Turizam će Crnoj Gori do 2017. donijeti 1,97 mlrd eura (objavljeno 14.06.2007.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

“Turizam će Crnoj Gori do 2017. donijeti 1,97 mlrd eura..
..U ovoj godini se očekuje prihod od oko 645 milijuna eura, 21 posto više nego lani. “

Iz teksta slijedi da će u jednoj (ovoj) godini uph 645 mil €, a u slijedećih 10g ukupno 1,97 mlrd €.

To znači tešku stagnaciju turizma u CG.. ili da vi u Poslovnom malo više pripazite na izražavanje a time spasite i njihov turizam i naše zaključke temeljene na vašim tekstovima. Tnx

Isprike na nespretnom izražavanju. Točno je da je rečeno da Crna Gora može do 2017. godine generirati 1,97 milijardi eura godišnje….

Igor Prstec, web urednik


Isprike na nespretnom izražavanju. Točno je da je rečeno da Crna Gora može do 2017. godine generirati 1,97 milijardi eura godišnje….

To ispada prosječnih oko 12% godišnjeg prirasta u slijedećih 10 godina, a sada je 21%.

Nije loša prognoza, s obzirom da će tijekom godina doći do zasićenja kapaciteta i nivelacije ponude i potražnje.

No respect

..a smatram da je to i za naš turizam jako povoljno.. nek oni naprave boom, čut će se eksplozija i u nas, nekako mi se čini da će većina onih koji dođu u CG ići na izlete u HR.. a s obzirom da će biti riječ o bogatoj klijenteli.. Hrvatski san napokon ostvaren: dođe, ostavi novce i ode!


..a smatram da je to i za naš turizam jako povoljno.. nek oni naprave boom, čut će se eksplozija i u nas, nekako mi se čini da će većina onih koji dođu u CG ići na izlete u HR.. a s obzirom da će biti riječ o bogatoj klijenteli.. Hrvatski san napokon ostvaren: dođe, ostavi novce i ode!

Ja crnogorski turizam ipak vidim kao konkurenciju, ali se ne brinem za HR turizam. Ima mjesta i za jedne i druge.
Ipak je crnogorska rivijera mala da bi ugrozila HR turizam, ali ni ne vidim neke koristi od njih. Eventualno neke koristi može imati sam Jug, Dubrovnik i okolica, ali po meni niti to neće biti od velikog značaja, ako se svede samo na turističke izlete iz CG. I danas Dubrovnik ima one ogromne kruzere, pa gotovo niš koristi.
Smještaj donosi najveći prihod, pa tek onda vanpansionsko ugostiteljstvo, suveniri i slično.

No respect


…Ipak je crnogorska rivijera mala da bi ugrozila HR turizam..

Upravo u tom vidim našu priliku. Ako njima stvarno dobro krene, prelijevat će se i kod nas.. s jednom bitnom razlikom.. oni su se odrekli mnogih stvari da bi došlo do tog booma (liberalizirali pristup strancima..), čime su postali jako atraktivni bogatašima, ali su ugrozili vlastiti narod.. a mi se koliko-toliko još čuvamo od takve rasprodaje. Sigurno će blizina Dubrovnika pomoći CG da razvije svoj turizam, a nekako mi se čini da bi za koju godinu blizina CG mogla razvijat naš turizam.. Svakako je dobro da Jadranska rivijera ide naprijed i da ima što više kvalitetnih sadržaja kako bi se pozicionirala kao atraktivno odredište, a turista u svijetu ima sasvim dovoljno i sve više. Strah me jedino toga što je u CG kapital sumnjivog porijekla, pa da se u tom kontekstu to ne bi svima obilo o glavu [smiley10]

New Report

Close