‘Liniću, postoji li još koja skupina koju niste pokušali uništiti svojom pohlepom?’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Liniću, postoji li još koja skupina koju niste pokušali uništiti svojom pohlepom?’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ne postoji .
Sve je uništio svojom gramzljivošču.
Još malo pa će uništiti i posljednje obrtnike uvođenjem PDV-a na fakturirano.
Samo najavom uvođenja bezobraznog poreza na nekretnine uništio je cjeli građevinski sektor .
Uvođenjem večih cijena struje , plina i PDV-a uništio je mnoge obitelji .
Nikom se ne isplati investirati u Hrvatskoj .
Koliko je ljudi zbog takve presije izvršilo samoubojstvo ?
RASPIŠITE IZBORE !

.

Raspisite izbore, vratite nam komnunizam, hocemo samo prava bez ikakvih obaveza, hocemo zivit na dug, zelimo ostati mediokriteti i zivjeti u dalekoj proslosti…

katastrofa, nema kraja lakomosti, bahatosti i pohlepi ove vlade!

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

Ostavka, drugovi, OSTAVKA biti će vaš najrodoljubniji čin

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Ostavka, drugovi, OSTAVKA biti će vaš najrodoljubniji čin

Najlakse je traziti ostavku.

Koja bi bila alternativna politika? Kakvu bi ste vi poreznu politiku zeljeli vidjeti? Kakakav zelite proracun? Koga rasteretiti, a koga opteretiti?

Zelite li povratak na politiku Jadranke Kosor: zaduzivanje iznad 7%, povecavanje poreza na place ili zelite nesto novo?

Ovdje svi pljuju po vladi, a nitko ne ne daje nikakve alternativne prijedloge.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ostavka, drugovi, OSTAVKA biti će vaš najrodoljubniji čin

Najlakse je traziti ostavku.

Koja bi bila alternativna politika? Kakvu bi ste vi poreznu politiku zeljeli vidjeti? Kakakav zelite proracun? Koga rasteretiti, a koga opteretiti?

Zelite li povratak na politiku Jadranke Kosor: zaduzivanje iznad 7%, povecavanje poreza na place ili zelite nesto novo?

Ovdje svi pljuju po vladi, a nitko ne ne daje nikakve alternativne prijedloge.
[/quote]

Kolega Twixer, dobar komentar.

Osobno sam jasno rekao sto trebamo-iako nisam isao u puno detalja… no problem je sto sumnjam da bi itko to ovdje napravio. Ostavka treba, ali kako dalje, to je teze reci jer nijedna vlast nece provesti to sto treba. Cilj je samo opstanak na vlasti i vlastito bogacenje, u beskrajnoj pohlepi.

Da ponovim jos jednom, proracun treba drasticno smanjiti, i to ponajprije snaznim rezovima u javnom sektoru-najvise u izmisljenim uredskim mjestima(opcinama itd.), paradrzavnim poduzecima itd. Dalje, enormne subvencije stalno propadajaucim firmama, onda povlastene i lazne mirovine. Postoji tu jos racionalizacija, ali lako se sreze bar 30ak mrd kuna. Time se treba smanjiti zaduzivanje, i omoguciti smanejnej prihoda kroz porezno rasterecenje. Dugorocno prihodi ipak rastu ako raste i ekonomija(ili imamo bekrajnu recesiju kao sada pa nista), ali to nasi genijalci ne kuze.

Porezo treba drasticno rasteretiti rad, prije svega, i poskidati 100ine parafiskalnih nameta i drugo. To bi omogucilo da privatni sektor prodise, privuku se ulaganja, i poveca izvoz, kao i stope rasta. zrtva ove reforme bio bi prekobrojni drzavni aparat koji je tu i samo doveden tako da glasa za vlast.
U situaciji u koje se nijedno ulaganje u ovu zemlju ne siplati, a porezi se i dalje povecavaju, dozivjet cemo potpunu propast ili najbolje, rast od oko 1%.

Svakako, ovakvi potezi bili bi sok terapija, ali konacno bi se nesto pokrenulo.
Uz stabilan tecaj dozivjeli bi internu devalvaciju. Bolje 1,2g sok recesije i oporavak, nego 7g potonuca, i onda nikakav oporavak.

Mislim da ova reforma nije stvar zelja, vec ciste nuzde, i onog sto zemlju strasno muci. To je beskrajno zaduzivanje, nikakva konurentnost, nikakva ulaganja itd. Uopce me nije briga koja stranka ce to uciniti. Ovo je samo pocetak, jer nista nejde preko noci, ali meni se cini da nece ni krenuti.


…Ovdje svi pljuju po vladi, a nitko ne ne daje nikakve alternativne prijedloge.

Uvest flat tax od 10%,stavit hrvatsku zastavu pod zastave pogodnosti, legalizirat prostituciju(to sto je zabranjena ne znaci da je nema, samo se pravimo slijepi),legalizirat pushiku,ukinut brdo opcina i gradova,provest reviziju invalidskih mirovina(imam dosta poznanika 39 godina glavom mogu armirani beton razbivat i svi u penziji,a zivot im se sveo na kafic i kladionu),ukinut povlastene mirovine,olaksat dobivanje stalnog boravka ili primitka u hrvatsko drzavljanstvo za strance koji imaju cist dosje. I sve ovo napravit preko noci,a ne kiselit 10 godina.

A po pitanju Linica postoji evo sad se sjetio kupaca gradjevinskog zemljista jer u ovoj zemlji nista ne smijes imat.Tko god ima odma je l opov.
http://www.dalmacijanews.com/Biznis/View/tabid/73/ID/113673/Visi-PDV-poskupljuje-nove-stanove.aspx

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


Ovdje svi pljuju po vladi, a nitko ne ne daje nikakve alternativne prijedloge.

Postojao je odličan prijedlog ove Vlade prije njenog dolaska na vlast. U skladu s tim prijedlogom neke državne i jedinice lokalne samouprave započele su samoincijativno sa smanjivanjem broja zaposlenih po 5% godišnje. Neki su čak osim mase plaće smanjili i brutto plaće za 5% premda ih na to nikakva Uredba nije prisiljavala. Međutim, u “sanduku je bilo tek par zdravih jabuka a mnogo pokvarenih”. Dolaskom na vlast, ideje o pravim reformama su odbačene. Jer je prioritet postalo širenje pipaca u sve pore društva radi nove višestoljetne vladavine. Zato je ova vlast još ljigavija i primitivnija od prethodne jer ne uči na greškama drugih nego nastavlja u istom stilu. Zato najprije OSTAVKA

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Ono sto je kolega frankie ovdje rekao, pa i vodoinst, u osnovi je slicno onom sto sam ja pisao.

S jedne strane, drasticno pojednostavljenje propisa i poboljsanje poslovnog okruzenja-ease of doing business and economic freedom neka vide, u razini korumpiranih zemlaja Afrike. Sve postupke treba drasticno ubrzati, i garantirati pravnu sigurnost.

S porezne strane, drasticno smanjiti drzavu, jer ce privatni sektor inace “crknuti”. Privuci FDI, i ja se osobno zalazem za flat tax. Takodjer treba smanjiti uplitanje drzave u sve, odlucivanje koji su sektori strateski itd, jer smo na tim “strateskim” granama izgubili 10ke mrd kuna, za nista.

No, opet, cim je vlast dosla, ubacila je svoje rodjake, po partijskom sistemu u sve firme, upravu… i samo zeli opstati. Tako da nista od ovoga.

@razer
Evo me s rucka u jednom splitskom restoranu. Znaci restoran u sklopu marine u kojoj drzim brod,spiza pristojna,cijene ok.PItam ih kako ide kazu nikako svijet nema novca,a nama dosao racun za spomenicku rentu za ovu godinu 36000 kuna plativo u mjesecnim obrocima.Znaci to je 3000 kuna mjesecno samo za spomenicku rentu.A spomenici nam blistaju(samo sto se sve ne srusi samo od sebe). Pa onda vodna naknada,komunalna,pa ZAMP pa ovo,ono.Pa ovdje moze jedino poslovat totalni ludjak ili mazohista. Kako radit i zaradit u ovakvoj drzavi?? Osim ako se pod rad ne podrazumjeva da moras ic u bankrot u nekom srednjem roku.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!



@razer

Evo me s rucka u jednom splitskom restoranu. Znaci restoran u sklopu marine u kojoj drzim brod,spiza pristojna,cijene ok.PItam ih kako ide kazu nikako svijet nema novca,a nama dosao racun za spomenicku rentu za ovu godinu 36000 kuna plativo u mjesecnim obrocima.Znaci to je 3000 kuna mjesecno samo za spomenicku rentu.A spomenici nam blistaju(samo sto se sve ne srusi samo od sebe). Pa onda vodna naknada,komunalna,pa ZAMP pa ovo,ono.Pa ovdje moze jedino poslovat totalni ludjak ili mazohista. Kako radit i zaradit u ovakvoj drzavi?? Osim ako se pod rad ne podrazumjeva da moras ic u bankrot u nekom srednjem roku.

Pa ovdje je samo bitno da se drzava kratkorocno namiri… a onda neka sve propadne. Samo je bitno da javni jaslicari imaju place… a sto cemo svi radisni iseliti? Pa sve ce propasti.

Dobro znam sto pricas. Spomenicka renta, vodna naknada, turisticki porez(ovo ces platiti i u ZG)-pazi ovo se ne placa prema profitu-znaci i ako si u gubitku, opale ti jos tu naknadu u %… 10ke jos toga ima. Sada je jos dupli porez-na dobit, pa na dividendu kad uzimas… zbroji to s 25% pdva, i do 60% poreza na place…jednostavno NISTA se ne isplati.

Zao mi je jadnika koji su otvorili firmu za 10kn, ni ne kuze kako ce ih oderat 🙂 Tek su sad navukli milijun naknada na sebe, a firmu nece tako lako zatvoriti… jos ce ostati u dugu…

Da ne govorim o tome da kad firma ne moze naplatiti svoju uslugu, ONA ostaje duzna pdv drzavi, a ista ne cini nista da se pomogne naplata. Dodje faktura, ja sam u biti duzan tudji pdv… sad ti to naplati…

A da ne kazem ako trebas nesto sudove ili birokraciju koju placas kao zlatom, nista od toga.

Ova drzava je bolesna, bas kao rak, jer izjeda samu sebe… pa koje ce poduzece zapsoljavati u ovim uvjetima? zar da radimo da 90% ostane drzavi?

Jeste li znali da jao poduzentik nemate pravo nista s burze i ako placate naknadu? Kad drzava pojede 99% vase zarade, mozete komotno na burzu s dugom, i kopati kantu… neznam sto reci.

Za sve ono za što Milanović nema hrabrosti napraviti (pravi rezovi u području subvencija, lokalne uprave, mirovinskog sustava-mirovina, financijskog sustava) obiti će im se o glavu, a on za sve to treba preuzeti odgovornost kako i sam voli reći. Zadnje ankete TV NOva za Vukovar; Na izborima za Gradsko vijeće, HDZ i HSP Ante Starčević dobili bi 32,8, a SDP i HSU 31,6 posto glasova birača. SDSS ima 10,3 posto. Laburisti su na 5,8 posto, HDSSB ima 3,5 posto, a HSP 2,1 posto. Uskoro će se pokazati što skupine misle i u ostalim gradovima.

Objesio se i ostavio poruku Vladi RH[/url]
– Dean Din Scott Dmitrović presudio je jučer sam sebi i okončao svoj mladi život zbog navodnog duga prema državi!

samo prenosim… uopće nemam snage komentirati ovaj očaj u koji su nas doveli prokleti paraziti i izdajice Hr roda i naroda[emo_bijesan]

Deane, neka ti je laka zemlja i počivaj u miru

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close