Kap je to u moru, gubimo 100 radnika na dan, a oni nijednoga

Naslovnica Forum Komentari članaka Kap je to u moru, gubimo 100 radnika na dan, a oni nijednoga

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Više od godinu dana imala je Vlada da preustroji sve te silne državne i javne ustanove, da, ako ništa drugo, unajmi stručnjake koji će za nju pripremiti planove restrukturiranja, pa da oni rijetki koji u tim ustanovama doista rade, budu za to adekvatno plaćeni, a oni koji ne rade dobiju otkaze.

Umjesto toga, Vlada se odlučila na tri posto uranilovke.

Bravo, majstori.

hrpa nesposobnjakovića sada i prije u toj “našoj” Vladi, zajedno sa svima nama!

Nek netko sruši ovu vladu. Ja ovo više nemogu gledat. Nek radi teh Vlada i bok.

Ako može jednom onda može i dvaput!


Nek netko sruši ovu vladu. Ja ovo više nemogu gledat. Nek radi teh Vlada i bok.

još malo strpljenja kolega, ova Vlada je toliko slaba da će se uskoro srušiti sama od sebe

što je najgore, ova bezvezna i trivijalna mjera uštede bit će povod koji će nekoj bankarskoj nemani dati opravdanje da plasira vladi novi lihvarski kredit.

svaki eurocent kredita koji nam nadalje budu davali gura nas još dublje, najbolje bi bilo da država bankrotira odmah.

Ne treba smanjiti plaće nego uskladiti s realnim sektorom.


Nek netko sruši ovu vladu. Ja ovo više nemogu gledat. Nek radi teh Vlada i bok.

Tako je, ‘ocemo HDZ natrag na vlast. Ili po mogucnosti Lesara i njegove olinjale komunjare….

Halo ljudi situacija sa odnosom javni i privatni sektor je malo složenija od ovakvih ad hoc razmišljanja….Već sam puno puta naveo kako bih ja to napravio (barem u nacrtima) no ono što mene iritira je taj stav realni, nerealni , javni ,privatni ovaj onog hrani i slične gluposti…

Naravno da su viškovi u javnom sektoru ali radi se o političkim strukturama koje instaliraju političke stranke a njih uvijek netko financira i one uvijek štite nečije interese…

Kako je npr. arhitekt kojemu je država namjestila posao sa legalizcijom realni sektor…on je privatnik ali ih ima privilegiranih koji dobivaju poslove
A to je kap u moru…ovdje su glavni i uspješni privatnici koje politka gura…
Imamo oligopolizirano gospodarstvo..već navedeni primjer legalizacije bi i mogao biti uspješan kada bi se poslovi realno plaćali (manje naknade) i kada bi se posao raspršio malo više…
U svim sektorima je tako…i u čuvenoj informatizaciji….Uskor će se obnoviti ugovor od 200 mil. kuna koje država plaća Microsoft-u …
Zašto????
Hajde se Vi novinari malo bacite u poslove koji se dobivaju a imaju veze sa javnim novcem….i baš onaj kadar u javnom sektoru koji to omogućuje
je višak…
Sve današnje veilike graevisnke firme stvarane raznoraznim zadružnim vrstama kapitala…Hotelske kuće građene kreditima tadašnje Jugoslavenske poljoprivredne banke, banke stvorne kapitalom velikih firmi iz socijalizma, firme iz prehrambene industrije enkadašnji kombinati, petrokemijsku industriju uništio privatnik…

Malo je situacija složenija od javno prezentirane…

Hrvatski realni sektor se strukturno pokvario i nije baš da stvara dodanu vrijednost…. Ulupano je dosta novca u realni sektor ali kako kaže hamed u zidove…

Mjera o smanjenju placa za 3% je katastrofalna jer se kaznjavaju ljudi koji odgovorno rade teske poslove da bi se mogle isplacivati drzavne place masi stranackih podobnika koji su uhljebljeni na drzavni proracun.

Glavni problem ove vlade je potpuni gubitak kredibiliteta.

U zemlji gdje ministar financija selektivno izuzima kompanije od zakona, gdje se privilegiraju politicki podobne kompanije i pojedninci, gdje se ministru gospodarstva sudi za dvostruko ubojstvo, i gdje se na celo drzavnih kompanija dolazi po stranackom kljucu nitko ne zeli investirati i zaposljavati.

Jedini program SDP-a je ostanak na vlasti i odrzavanje na zivotu krhke koalicije. Kupovanje potpore minornih politickih stranaka, rasprodavajuci kredibilitet vlade. Cijenu ovog programa placanju gradjani, pogotovo mladi, cije najbolje godine propadaju na burzi rada.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Da nebi bilo zabune , istine radi , kod one prijašnje Vlade :

svi pokazatelji su bili bolji :

investicija (stranih) je bilo čak 100 % više ,

nezaposlenih je bilo 60.000 manje ,

inflacija je bila 50 % manja ,

porezi su bili manji,

PDV je bio manji,

struja je bila jeftinija,

plin je bio jeftiniji,

vožnja vlakom je bila jeftinija,

vožnja tramvajem je bila jeftinuija ,

autocesta je bila jeftinija ,

Čak je BDP bio dva tromjesečja u plusu ++,

i nisu spominjali prodaju CO ,HPB,INE,Autocesta ,….

i plaće su bile veće ,

i bilo je božičnica i darova za djecu !

.

New Report

Close