Oprosti mi pape – najveće pogreške i propusti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oprosti mi pape – najveće pogreške i propusti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

predlažem da na ovoj temo pišemo o greškama u koracima tj. što smo krivo investirali ili predvidjeli. istine je da se većina voli pohvaliti ali zanima me tko može priznati grešku.
moja prva investicija je bila PTKM-R-A i to u 8 mjesecu ulaz po 140 a izlaz 185. to i ne smatram nekom greškom iz ove perspektive jer sam rookie ali zato sebi ne mogu oprostit izlaz na MIVu na 9500 iako sam ušao na 7800. target mi je bio 11500 kad sam ulazio a nisam imao živaca čekati.

svi moji grijesi: preskupo kupio blje, atln, cror …
propustio (ono u što sam bio siguran i što sam proučio): ksst, mlnr,
trenutno činim grešku: ne kupujem sapn i vlpv …

bit će toga još …

I love the Smell of Profits in the Morning

Huhhh, trebale bi mi 2 strane ali da pripomenem samo ovo:

nisam usao u INU!! [smiley13][smiley13][smiley13]

Bio sam siguran da je navlakusa sa vrha. Inace, svaki dan nesto zbrljucnem. [smiley6]

skype - ivek1234

zaboravio sam INU … možda najveći promašaj karijere …

I love the Smell of Profits in the Morning

Dvije stvari kod trgovanja su najbitnije:

1. ne daytrade-ati i imati strpljenja što više
2. kada čovjek dovoljno zaradi, obvezno napraviti pauzu, jer kad jednom krene nikad ne znaš gdje će te sačekati tamna strana burze

igh 7300

ako ikad prebolim javim!!!!!!! [smiley11]

Upravo je problem odrediti kad nastupa faza “dovoljno”. Ipak je presudna strpljivost, ali i određena doza umjerenosti.

Igra se magarad; bit će kiše!

definitivno ina…
odluka da je ne uzmem je pala kad sam vidio u dnevnim novinama gomilu penzića na šalterima fine kako uredno svoju ušteđevinu daju državi. samo kad sam im vidio face i nadu u očima i veliku vjeru u ovu državu… rekoh si, 100 puta je država jadni narod sjebala, zašto bi sada bilo drugačije…
i nisam uletio, iako sam svima oko sebe predložio da uđu, čak sam pogodio i kretanje cijene kroz prvih mjesec dana…….. ma ono ludnica!

Ja više nemam potpis.

Prodao INU na 2885 kn 3 dana prije nek je dospjela na 3400 kn. Al ne žalim ide mi dobro, ipak je to bila inkarnacija.

[smiley2]

x


ali zato sebi ne mogu oprostit izlaz na MIVu na 9500 iako sam ušao na 7800. target mi je bio 11500 kad sam ulazio a nisam imao živaca čekati.

E, vidiš ja sam se na INI naučil strpljenja i ušao sam u MIV na 8k i još sam unutra makar me pere da prodam sad na 13500 kn. Ne znam, mislim da sam strpljiv i pohlepan.

oprosti mi pape, al moram probat

x

navest cu samo jednu od gresaka…
LKRI – odlucio biti strpljiv i uloziti dugorocno, drzao ju preko godinu dana (ulaz 270kn), i onda napokon prodao po 300kn…

jucerasnja cijena 450kn [smiley5]

“Please, God, Just One More Bubble.”

INA mi nije vrlina.Propustio sam to jer sam bio uvjeren da će biti ‘pušing’.Međutim kupio sam IGH i zaradio skoro 3X.Ali čoeku nikad dosta.
Od dugoročnih zabluda definitivno Istraturist.Kao i mnogi navukao se na priču o skoroj prodaji.Što je najgore još imam tu dionicu i čekam.[smiley10]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

[smiley14][smiley15][smiley16][smiley13][smiley14][smiley16]

-prodao JDPL po 280,00 jer sam izgubio živce čekajući (ušao po 320,00 i čekao oko 1.5 god.)…. na sreću imao ga jako malo, ali znamo pošto je sada

-nisam išao na inu

-nisam kupio dkvs po 180, iako sam sve živo proučio i bio siguran da treba kupiti

-prodao ernt prerano

….strpljenje mi je slaba strana, tako da se sve to može pripisati tomu, ali na greškama se uči[smiley10]

Čekam HEP....

Moja greška stoljeća!!!!!!!!!

ATLN!!!!

Kupovao po 120!!

100 % portfelja!!!! sam ulupao u to jer sam ju čekao 4 mjeseca. (ne radim to često osim sa DDJH [smiley2]

I prodao na 150.

[smiley16][smiley16][smiley16][smiley16]

Zaradio sam masno…….. A propusto sam još masnije.

Ah………………………………

La vita e bella!

New Report

Close