HPB Dynamic

evo buduci da ovaj fond ima dobar prinos i iman namjeru uci u njega,da li imate kakve komentare i iskustva s njim. ima također dvojbu da li ucu u njega ili u pbz global koji nema ulaznih naknada i nije toliko opterecen ulaganjima u turbuleneno i u potitivnom i u negativnom smislu srpsko trziste kapital.hvala

QUISQUE SUAS SUSTINET CRUCES. Svatko ima svoj križ.


buduci da ovaj fond ima dobar prinos i imam namjeru uci u njega

Budućnost je rijetko kada ogledalo prošlošti, prinosi u prošlosti nisu jamstvo budućih prinosa i jedino su informativnog karaktera. Odi investicijskom savjetniku da ti pokaže analizu potencijala rasta njihovog portfelja. Na žalost, malo je javno dostupnih podataka http://www.hrfondovi.info/fond/61/ o tom fondu.

Osobno nemam ništa u HPB Dynamic fondu. Većina mojih prijatelja su u njemu. Ovisi prije svega o tome misliš li da je Tomislav Nikolić “strašilo za jednokratnu upotrebu” kako bi EU dala financijsku injekciju Srbiji ili su dobrovoljački odredi (ili barem njihovi izgredi) RADIKALA – ČETNIKA još uvijek stvarna opasnost. Ovaj savjet bez danog savjeta je dan u dobroj vjeri.

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

nesto sam gleda o samoj strukturi fonda i nema bas tocnih podataka vecinom je to statut a kakvo je pravo stanje nazalost nepoznato.
mislin da cu ipak novac dispergirati u pbz global i hpb dynamic negdje 60:40 ipak u pbz nema ulaznih naknada

QUISQUE SUAS SUSTINET CRUCES. Svatko ima svoj križ.

U časopisu banka ima podatak da je oko 40% portfelja u Srbiji.


nesto sam gleda o samoj strukturi fonda i nema bas tocnih podataka vecinom je to statut a kakvo je pravo stanje nazalost nepoznato. mislin da cu ipak novac dispergirati u pbz global i hpb dynamic negdje 60:40 ipak u pbz nema ulaznih naknada

Nemaš ni u ICF Balanced ulazne naknade…isto jako dobar fond koji je godinama u vrhu mješovitih….svakako za uzeti u obzir.

Čekam HEP....

Osobno imam novac u Erste Balanced…i ako se ne gleda prinos u prošlim godinama, sve ostalo je za 5.

Mislim da prinos u prošlim godinama treba zanemariti, jer je u fondovima puno više novaca, i većina mješovitih i dioničkih ulaže u regiji koja se itekako razbudila[smiley2]

Čekam HEP....

Malo me iznenadio ovaj fond obzirom na oporavak koji je bio u Srbiji. Zapravo i nije bas dao ono sto sam od njega ocekivao (uf -3,09 necu nikad zaboraviti). Obzirom na rezultate poslije cini mi se da su oni povukli dio iz Srbije. Ako malo promotrite situaciju Zaba Aktiv se brzo oporavila nako Srbije – pitanje je sto je bilo s Dynamicom. Steta, imao je strasan niz.

Možda i nije tako loše da su se malo povukli, pitanje je što će biti u Srbiji slijedećih tjedana obzirom na Kosovo, Koštunica već najavljuje prekid odnosa s SAD ako priznaju Kosovo.

Možda je bolje malo pričekati i vidjeti kud to ide, pa ako se smiri ponovo ući u ljetu?

evo ja sam ipak danas usao danas u Dynamic, i u pbz global, 50:50
nadam se da ce ipak nesto ispasti od dynamica a pbz mi je kao neki osiguravajuci faktor.

QUISQUE SUAS SUSTINET CRUCES. Svatko ima svoj križ.

MV,

Malo me iznenadio ovaj fond obzirom na oporavak koji je bio u Srbiji. Zapravo i nije bas dao ono sto sam od njega ocekivao (uf -3,09 necu nikad zaboraviti). Obzirom na rezultate poslije cini mi se da su oni povukli dio iz Srbije. Ako malo promotrite situaciju Zaba Aktiv se brzo oporavila nako Srbije – pitanje je sto je bilo s Dynamicom. Steta, imao je strasan niz.

zb aktiv je lošije prošao kroz tu krizu, ne gledati samo dva dana

opel lose vjesti dynamic ponovno u crvenome. -0.21% [smiley7]

QUISQUE SUAS SUSTINET CRUCES. Svatko ima svoj križ.

Ne slazem se! Obzirom da imam lovu u oba negdje podjednako Zaba Activ se vratila u + obzirom na ono sto je bilo prije Srbije, a u Dynamic ja i dalje pusim obzirom na prijasnje stanje. Pokusavam reci da mislim da je Dynamic cini mi se povukao udjele u sredini krize u Srbiji i da je to bio problem jer vjerujem na onaj dan kad je Zaba activ bila + 2,75 da bi Dynamic bio jos bolji! Nazalost, ja sad samo cekam da mi izade iz minusa da se povucem iz njega. HPB Global mi djeluje sad puno sigurniji!

evo gledam sanja fondova od jucer,nisu jos svi azururani al ima dosta crvenila.
[smiley5]

QUISQUE SUAS SUSTINET CRUCES. Svatko ima svoj križ.

nadam se da ce danas biti u zelenome [smiley3]

New Report

Close