Linić o padu BDP-a: Realni sektor je moje najveće razočaranje

Naslovnica Forum Komentari članaka Linić o padu BDP-a: Realni sektor je moje najveće razočaranje

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

…on je razočaran privatnim sektorom,a mi smo razočarani njime

…poslodavce je počeo progoniti poreznom presijom neviđenih razmjera,stavljati ih na kojekakve liste srama,unaprijed ih proglašavati kriminalcima,atakirati i na njihovu privatnu imovinu…

…retroaktivno primjenjivati batinu a da baš ništa nije učinio i stvorio uvjete da se zamašnjak pokrene…

…i sad se čudi…[emo_zloban][emo_zloban][emo_zloban]

šta će nama još ovaj baltazar smislit ,pravo me straj ovog patuljka

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Nije on toliko u krivu, ali je zanemario stanje naše strukture upravljanja i nagomilane dugove. Glavni problem u državi je na rashodovnoj strani i dok se ne otpusti cca 50.000 onih na jaslama neće doći do stvarnog tržišta rada i vrijednosnog sustava!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

kolege,

mogu samo konstatirati da mi koji radimo u realnom sektoru držimo da je najveće razočarenje 2012. neupitno aktualna Vlada, tim više što smo glasali za njih .
Pa gdje su reforme za rasterećenje privrede?
Cijelu godinu se natežu sa sindikatima javnih i državnih službi o regresu i božićnicima, a privreda dnevno krvari i zatvara pet stotina radnih mjesta.
Pa tko je tu lud?
Gdje je reforma lokalne uprave i samouprave, mi smo država s 21. Županijom, 150 gradova i 500 općina?
Reforma javnih poduzeća stoji, eventualno nešto Dončić radi.
Niste prepoznali ni zaposlili one koji znaju povući sredstva iz pretpristupnih fondova.
Pogubili ste se na planu megalomanskih javnih investicija i kvazi privlaćenja stranih investicija.
No najviše vam zamjeramo što neznate pomoći ni dobrim poduzećima da prežive.

Ovaj tip je zrel za sanatorij.To su jako sređene i dotjerane institucije i na puno višem je nivou nego što pacijenti možda misle.A račun će kao i obično platiti porezni obveznici.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

Slavek zar ti misliš da će natko tko ima svoju lovu, a još manje netko tko diže kredit ulagat u nešto, kad ti svaki dan mjenjaš pravila igre????
Što ,
Da uloži u halu i strojeve? (ako nebude išlo,prodati u pola cijene ili plačati porez na neiskorišteno 1,5% )
Kolika je dobit nekog obrta ili tvornice i to ako je jako uspješan???
Slavek, kamate na eure su 4% neoporezivo i kad ti dosadi ili se uplašiš, odneseš u banku u sef ili van zemlje. Znači imaš izbor kako ćeš raspolagati svojom imovinom, a kad uložiš, to ti je ko da se nag_uziš na plotu, pa te svatko ko dođe na vlast kresne ili ucjenjuje.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Liniću, morate rasteretit realni sektor da bi počeo ulagati!
Evo kako:
1. ukinuti retrokativno oporezivanje dobiti
2. Ukinuti dodatno oporezivanje dobiti i dividende 15%
3. Ukinuti doprinos za zapošljavanje
4. Ukinuti posebni doprinos za zapošljavanje
5. Ukinuti doprinos za zaštitu zdravlja na radu
6. Fleksibilizirati zakon o radu posebice onaj dio koji se tiče otpuštanja radnika
7. Početi sa velikim projektima koji će raditi privatnici, kooperanti – oni o kojima stalno slušamo a nikako da krenu
8. Odustati od bilo kojeg dodatnog poreznog opterećenja (nekretnine)

Ako se ove mjere usvoje, poduzetnici će naći prostora za rast, a samim time i povećanje mase poreza koji će uplaćivati u državni proračun.

treba pregledati suvremene knjige iz makroekonomije i monetarne politike..koju mi ekonomsku politiku vodimo??
svaka ekonomska politika ima svoje rezultate..osim nase,mi ni ne vjerujemo da se nesto moze promjeniti.ako je on vjerovao ,poduzetnici nisu,a to je trebao uracunati u politiku-ocekivanja su kljucni faktor
osim toga,ako to nije donjelo rezultata,znaci da nisu bili problem oni faktori koje je podupirao jer nisu donjeli rezultata.problem je negdje drugdje .npr.na efzg vele da nismo u klasicnoj recesiji nego duznickoj krizi-nema vise izvana novca da podupiremo rast.to je doslo izvana.a iznutra? viskovi ljudi u drzavnim sluzbama koji nista ne rade i zaposljavaju se preko veza i korupcije na izmisljena mjesta..+neucink.birokracija ..trebasmanjivat place i zaposlit druge gdje treba a otpustit di netreba
pozvat investitore izvana s nula poreza na 10g ako treba radi multiplikativnih efekata a ne ih kociti ,i one koji zele godinama..
a odrapit porez na dohodak onih stotina tisuca sto i dalje imaju za skijanja,nove skupe aute i tehniku..oni ce trosit i dalje jer imaju od cega

Ovaj Linić je totalno prolupao, nije mu dosta što nas je sve uništio, sada još krivi druge za to. Jadna nam majka. [emo_mrgud]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Linić je rekao istinu: Profit dolazi od države. Poslodavci to instiktivno znaju. Sve je jasno: https://sites.google.com/site/financijskisustav/izvori-novcanog-profitiranja . Još samo da struka prizna da bez emisije državnog novca sve ide u propast.

Hrvatski ekonomski preporod - reforma.forumhr.com, xreforma.wordpress.com

A koje je tek on razočaranje za realni sektor…[emo_palacd]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

…zapravo je ovo i logično…sam sam kriv za to što se nisam prepredeno i iskusno osigurao da mi se sve plati unaprijed…s tim sam izazvao i finu da me zblokira, a sam sam kriv jer tamo nemam rodijaka koji je to mogao “riješit”…kad sam već tako zabrazdio, normalno je i da gdje god dođem na šalter (pu, općine) po bilo što slušam – a kam se VAMA žuri pa bude taj papir danas sutra…sam sam kriv i za to što sam otpustio sve ljude i crkavicu koja je ostala deponirao u Švici….a sa svim tim sam kriv i za pad bdp-a naravno…zna Linić, nema šta.

osnovni preduvijeti poslovanja i održanja realnog sektora su prvo profit pa pravna sigurnost i zatim sve ostalo…megalomanični i nezasitni paraziti Hr društva bez radne knjižice ala linić to nikada neće shvatiti, njih i tako samo zanima održavanje zatvorenog sustava isisavanja koji su si stvorili da bi u njemu sami egzistirali a realni sektor to vrlo dobto zna i ne lovi se na jalove mamce koju ovi bacaju

Jućer na dnevniku gledam kako profesori i med. sestre traže suosjećanje i podršku žaleći se da ne mogu egzistirati od 4,5k-7,5 k kn netto plaće a nikoga od njih ne zanima od kuda ti novci dolaze niti ih nije briga za realni sektor koji se gazi neviđenom poreznom represijom pod prijetnom ovrhe i stečaja da bi ovi dobili dohodak i vodili svoje bezbrižne male živote.

Da ne bi bilo zabune, nije uopće problem u javnom sektoru niti u visini njihovih dohodaka, problem je u političkim marionetama koji su radi osobnih sitnih koruptivnih ili naručteljevih interesa uništli relni sektor, tj. otpilili granu na kojoj bi sustav tržišne ekomomije trebao počivati.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Što je trebalo napraviti:

1. Ukinuti sve kolektivni ugovore
2. Otpustiti sve uhljebe
3. Spustiti plaće u javnom i državnom sektoru 20%-50%
4. Smanjiti dio povlaštenih mirovina (dio ukinuti)
5. Pravni okvir učiniti pravednijim i jednakim za sve građane RH
6. ….
….
X.
1 + 2 + 3 + 4 + 5 +….. X = suficit u državnom proračunu
Novac uložiti u profitabilne investicije i oživljavanje gospodarstva i za 5 – 10 godina HR će biti mala Švicarska

New Report

Close