Tablice za vođenje portfelja

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tablice za vođenje portfelja

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidio sam da su mnogi pitali za tablice koje bi im pomogle kod vođenja portfelja pa sam mislio da bi bilo zgodno imati mjesto gdje bi si mogli po tom pitanju pomoći. Tako sam si ja dao truda i napravio za početak, po mom mišljenu čisto pristojne[smiley2], tablice u Excelu gdje možete pratiti stope prinosa vaših portfelja. Konačno ne bi trebalo više biti problema oko uračunavanja provizija u cijenu jer sam to ovdje pokušao riješiti. Konstruktivne kritike i prijedlozi su dobodošli.

Sada još samo morate odabrati prave dionice…
[smiley1]

Ako želite povećati/smanjiti broj dionica u portfelju samo trebate kopirati/obrisati retke a sve drugo se automatski podesi. Namjestio sam i margine i stavio u header datum i sat tako da možete izvješće o stanju portfelja isprintati možda kao takvog i arhivirati pa imate još nekakvu dodatnu evidenciju.
Pozdrav.


Vidio sam da su mnogi pitali za tablice koje bi im pomogle kod vođenja portfelja pa sam mislio da bi bilo zgodno imati mjesto gdje bi si mogli po tom pitanju pomoći. Tako sam si ja dao truda i napravio za početak, po mom mišljenu čisto pristojne[smiley2], tablice u Excelu gdje možete pratiti stope prinosa vaših portfelja. Konačno ne bi trebalo više biti problema oko uračunavanja provizija u cijenu jer sam to ovdje pokušao riješiti. Konstruktivne kritike i prijedlozi su dobodošli.

Sada još samo morate odabrati prave dionice…
[smiley1]

Ako želite povećati/smanjiti broj dionica u portfelju samo trebate kopirati/obrisati retke a sve drugo se automatski podesi. Namjestio sam i margine i stavio u header datum i sat tako da možete izvješće o stanju portfelja isprintati možda kao takvog i arhivirati pa imate još nekakvu dodatnu evidenciju.
Pozdrav.

Nisam uspio poslati privitak prvi put pa evo ispravka!

samo što si mogao ipak staviti tu excell datoteku i dostupnom… to se i meni često dogodi – ah ti informatičari

nema mi druge nego se zae..ti

Upravo sam skužio da mi se potkrala jedna greškica u toj tablici[smiley3], vjerojatno nitko nije ni primjetio. Naime, nisam vezao jednu formulu sa ‘inputom’ pa se dogodi da kad se ubacuju novi redovi sve se malo pomakne… Tako je to kad radiš sto poslova od jednom, ništa ne ispadne iz prve kako treba. Ispričavam se svima jer vidim da vas je već dosta taj file skinulo. U privitku šaljem ispravak.

Nisam baš skužio ovu tablicu..doduše nisam ni imao previše vremena da je bolje pogledam.Naime..kako se evidentira izlaz iz neke dionice i prikaz kapitalizirane dobiti…Da li brišeš cijeli red pa keš unosiš ručno ili…???[smiley3]


Nisam baš skužio ovu tablicu..doduše nisam ni imao previše vremena da je bolje pogledam.Naime..kako se evidentira izlaz iz neke dionice i prikaz kapitalizirane dobiti…Da li brišeš cijeli red pa keš unosiš ručno ili…???[smiley3]

Čuj, to ti je ‘polu-automatik’ [smiley2], trebaš samo iznos iz stupca ‘trenutna vrijednost ulaganja’ dodati u ćeliju gdje ti je cash a taj red gdje je bila dionica koju si prodao jednostavno obrišeš. I to je to! Jer iznos u stupcu ‘trenutna vrijednost ulaganja’ je doslovno tvoja trenutna vrijednost te dionice, već umanjena za proviziju pri prodaji. Zgodno, zar ne?

Kolega Mitko zahvaljujem na objašnjenju…To uprogramirati zahtjevalo bi malo više truda…a i ovak sve šljaka…[smiley2]

Lijepo sto si se potrudio [smiley1]
Ja trgujem preko hitinog e-trade sistema i on sam lijepo racuna koliko si u plusu odnosno minusu [smiley1]

Pretpostavka je majka svih zaj***


Lijepo sto si se potrudio [smiley1]
Ja trgujem preko hitinog e-trade sistema i on sam lijepo racuna koliko si u plusu odnosno minusu [smiley1]

Ha čuj, ja trgujem preko ABAC trade-a, tamo se isto automatski vodi evidencija, ali uvijek je lijepo imati nekakvu kontrolu i u svojim rukama, nekako se sigurnije osjećaš [smiley2]. Uostalom, može ti poslužiti i za špekulacije, računaš moguće prinose, zadaješ si targete itd. [smiley1] Po meni, jako zgodno!

..samo je nezgodno ako više puta dokupljuješ dionicu, kako odredit početnu vrijednost dionice. Ako imaš online portfelj samo prepišeš, ali ako nemaš treba računati ponderirani prosjek kupnje ručno?
BTW, šta ti je taj HPY.. pito sam Google pa mi nije znao reći, Horizontalni ProsYek?


..samo je nezgodno ako više puta dokupljuješ dionicu, kako odredit početnu vrijednost dionice. Ako imaš online portfelj samo prepišeš, ali ako nemaš treba računati ponderirani prosjek kupnje ručno?
BTW, šta ti je taj HPY.. pito sam Google pa mi nije znao reći, Horizontalni ProsYek?

Holding-Period Yield (HPY)
Definition: The annual rate of return actually realized on an investment in a bond
zapravo ne znam zašto sam taj stupac tako nazvao, vidio sam negdje da su ga neki tako nazvali pa reko zašto ne bi i ja, tako pametnije zvuči[smiley2]. Ma šalim se, to ti je, laički, prinos izražen u postocima, ma znaš ti dobro, samo me zaje… ali da objasnim onima koji ne znaju. Npr. ako u dionice primjerice Adrisa uložiš 100 000 kn i kasnije ostvariš dobit od 10 000 kn onda ti je HPY=10 000/100 000=0,1 ili 10 %. To je zapravo po definiciji rast po godini ali eto, nazovi to kako hoćeš, bitno je da znaš šta znači[smiley1]
A što se tiče ovog problema oko dokupljivanja, ja sam za sebe to riješio na način da kada dokupim neku dionicu samo otvorim novi red i tamo smjestim novu količinu (iako red u kojem su ‘bratske’ prijašnje dionice već postoji) i tu količinu gledam neovisno od one prve, jer za svaki novi dokup plaćaš novu proviziju tako da ti računica opet štima! Živio!
Ako hoćeš točnu definiciju za HPY, ima puno pametnih ljudi na forumu pa njih pitaj[smiley2]

Vidim da mnogi još uvijek uzimaju onaj privitak sa prvog posta, pa da ponovim: taj file NE VALJA, ispravak je stavljen par postova niže. Al eto, kad im nešto ne bude štimalo valjda će skontat[smiley1]

Kad smo već kod excella molio bih malu pomoć. Kako da kopiram fintab, ali da mi zadrži izvorno oblikovanje, a da mi ne kopira prazninu (sivo područje)?

Kako da to sivo područje pored tablice uklonim?

Hvala.

I love the Smell of Profits in the Morning

Shvatio sam, nema potrebe za pomoć.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close