ZPKL (Zagrebačke pekarne Klara d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZPKL (Zagrebačke pekarne Klara d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle, obzirom da svi kukamo kako je na tržištu sve manje podcijenjenih dionica, odlučio sam skrenuti pažnju na ovu, po meni, izuzetno podcijenjenu dionicu koja je nepravedno zapostavljena – pa nema ni vlastitu termu [smiley2]

Uglavnom, ako analiziramo godišnje izvješće za 2006. godinu koje prilažem, pri današnjoj cijeni dionice od 740 KN, dobivamo:

P/E : 7.5
P/B : 1.44
P/S : 0.64

Obzirom da je kod nas prosječan P/E oko 30, i obzirom da je kod ove dionice P/S manji od 1, smatram da ova dionica može ić gore barem duplo, ako ne i troduplo!

Ljudi, šta se čeka? Jedino što nam fali u jednadžbi je fokus investitora – pa ko prije, njemu dvije (stotine posto) [smiley2][smiley2][smiley2]

Samo si zaboravio naglasiti koliki su im izvanredni prihodi.

Izvanredni prihodi za cijelu godinu : 35.986
Ukupni prihodi : 364.047
Prihodi od osnovne djelatnosti, tj. prodaje : 324.659

Dakle, izvanredni prihodi ne čine ni 10 ukupnih prihoda, a vidimo da su prihodi od prodaje 9 puta veći od izvarednih, i čine 89% ukupnih prihoda.


Izvanredni prihodi za cijelu godinu : 35.986
Ukupni prihodi : 364.047
Prihodi od osnovne djelatnosti, tj. prodaje : 324.659

Dakle, izvanredni prihodi ne čine ni 10 ukupnih prihoda, a vidimo da su prihodi od prodaje 9 puta veći od izvarednih, i čine 89% ukupnih prihoda.

Pitanje: kolika bi bila dobit da nema tih izvanrednih prihoda?

Od 1. siječnje protrgovano ukupno 762 dionice.

TOP 10
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 56.655 19,97 Skrb. račun
2. PLODINEC D.O.O. 45.909 16,18 Osnovni račun
3. GRANOLIO D.O.O. 34.296 12,09 Osnovni račun
4. GOTES D.O.O. 31.666 11,16 Osnovni račun
5. GORIČKI SLAVKO 28.026 9,88 Osnovni račun
6. PLODINEC JOSIP 23.178 8,17 Osnovni račun
7. HIPP MARIJA 18.712 6,59 Osnovni račun
8. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 10.977 3,87 Osnovni račun
9. NINIĆ MARIJA 8.800 3,10 Osnovni račun
10. DE DOMINIS D.O.O. 3.840 1,35 Osnovni račun
Ukupno: 92,35

+ navlakuša od PD

http://www.poslovni.hr/41038.aspx
http://www.poslovni.hr/38910.aspx

Predviđam scenarij KSST!

I love the Smell of Profits in the Morning


Pitanje: kolika bi bila dobit da nema tih izvanrednih prihoda?

Sve 5, ali i npr. Transadria, koju sam kad sam vidio godišnji izvještaj kupio po 7450, je imala izvanrednu dobit pa eto ti je sad na 9900 hehehe

A ZPKL još uvijek ima P/S manji od 1, tj. tržišna kapitalizacija je manja od prihoda od prodaje, što se ne bi moglo reći za mnoge naše dionice.

evo

I love the Smell of Profits in the Morning

pa gledam malo ta izvještaj i nije mi jasan današnji rat cijene…
prihodi drastično pali…iz velikog neto dobitka u minus..ufff…
bv-1.45
ostali pokazatelji u minusu….

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

I na 700,00 kunića je skupo.

Evo da se nadopunim govorio sam vam istinu danas krasan pad od — 35 % Da blokada nije spasila bilo bi znatno niže ovako zadnja 520 kn.

Pravilo je da dionice treba kupiti kada su podcijenjene, odnosno kada dožive veliki pad na tržištu. Kada sam vidio tjedni pad ove dionice pomislio sam da su investitori malo pretjerali, međutim kada vidim financijski izvještaj očito je da ova dionica ni nakon drastičnog pada nije za kupnju. Gotovo svi fundamentalni pokazatelji su se pogoršali i to drastično.

Alo ekipo,

Ima tko posljednja dva FI (polugodišnji i za treći kvartal prošle godine) da stavi ovdje?

Ne mogu se skinuti sa stranica ZSE-a.

Thnx

P.S. U Excelu prosim

Suricata suricatta

Izvolis

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Thank Slazicu

Suricata suricatta

New Report

Close