ZAPI (Zagrebačka pivovara d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZAPI (Zagrebačka pivovara d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidim da ne postoji tema posvecena ovoj dionici, pa eto…
zanima me misljenje, da li ocekujete da ce dionica nastaviti svoju uzlaznu putanju od zadnjih nekoliko mjeseci?
ocekujete li i ove godine 3-znamenkastu dividendu?

posljednjih nekoliko dana se cistilo sa aska sve sto bi se pojavilo po 4.000kn

“Please, God, Just One More Bubble.”

evo i grafa

“Please, God, Just One More Bubble.”

Najvišu cijenu od 4750 je postigla 03-2004 g , dok su druge ( današnje perjanica) dionice prije tri godine bile dosta podcijenjena.Cijenu održava dobra dividenda , ROE 41,7 %, P/B 6,99, PE 16,77 podaci 12-2006.
Konzervativna i nije sklona velikim korekcijama.
Među prvih 10 nema vidljivih fondova..
Ako će biti dobro ljeto , idemo na žuju.

kao sto rekoh, evo i danas:

“Please, God, Just One More Bubble.”

Tijekom godine ZP je ostvarila veću dobit u odnosu na prethodnu godinu.Porast dobiti rezultat je porasta prihoda, optimalizacije troškova poslovanja i porasta produktivnosti.ZP je vodeća pivovara u Hrvatskoj i tržišni udio je 40,4%.Prodaja na domaćem tržištu je povećana je 4,3% u odnosu na prethodno razdoblje, a izvoz bilježi znatan porast.

PD 27.04.2007

Kvartalna dobit Zagrebačke pivovare 6,95 mln kuna
Zagrebačka pivovara u prvom je tromjesečju ove godine ostvarila 6,95 milijuna kuna neto dobiti, za razliku od istog lanjskog razdoblja kada je ostvaren gubitak od 4,8 milijuna kuna….

citavi clanak:
http://www.poslovni.hr/41109.aspx
[smiley2]

“Please, God, Just One More Bubble.”

rezultati su ucinili svoje, cak i u ovo praznicko zatisje, bit ce jos veselije u srijedu….
skoro sva ponuda nalazi se u prvih 5 prodaja

“Please, God, Just One More Bubble.”

ZAGREBAČKA PIVOVARA D.D. ZAGREB/REDOVNA DIONICA ZAPI-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. INTERBREW CENTRAL EUROPEAN HOLDING BV 446.232 71,92 Osnovni račun
2. KARLSBERG BRAUEREI KG WEBER 11.709 1,89 Osnovni račun
3. VOJVODA ZLATKO 10.000 1,61 Osnovni račun
4. ŠTEFANIĆ KARLO 7.310 1,18 Osnovni račun
5. LALIĆ BORIS 5.534 0,89 Osnovni račun
6. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 5.200 0,84 Osnovni račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.563 0,74 Skrb. račun
8. BOŽIČEVIĆ SLAVKO 3.660 0,59 Osnovni račun
9. BEKE ROMEO 3.200 0,52 Osnovni račun
10. PBZ D.D. 3.178 0,51 Skrb. račun
Ukupno: 80,68

Ako nekog zanima, boldani nadokupljuje

“Please, God, Just One More Bubble.”

update:

7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.642 0,75 Skrb. račun

naprijed Ozujsko!

“Please, God, Just One More Bubble.”

Hm, nisam stigao bacit oko na izvješća, ali pretpostavljam i logički je da je kod njih najprofitabilniji 3Q. 2Q su vjerojatno dobri svake druge godine, jer se u to vrijeme igra Svjetsko ili Europsko prvenstvo, a nije da nema odraza na prodaju. Ove godine nema prvenstva, tako da drugi kvartal ne bi trebao biti nesto izražen. Ali… ne znam koliko će se sva ta halabuka oko Karlovačke odrazitina njhovu prodaju na domaćem tržištu. Tu bi eventualno mogla Zagrebačka profitirati, ali koliko mi se dosad čini, oni koji vole Karlu, piju ju i dalje. Njih dnevno politička situacija previše ne zanima… [smiley11]

No respect


koliko mi se dosad čini, oni koji vole Karlu, piju ju i dalje. Njih dnevno politička situacija previše ne zanima… [smiley11]

Lako za dnevnopolitička zbivanja, ja sam Karlovačko prestao pit jer očito oni imaju naviku ispuštat razne tvari i tekućine tamo gdje ne treba, a ja u svojoj boci pive želim samo pivu. Sa ovakvim P/E i posrtanjima konkurencije nema straha za ZAPI

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

SLK:

koliko mi se dosad čini, oni koji vole Karlu, piju ju i dalje. Njih dnevno politička situacija previše ne zanima… [smiley11]

Lako za dnevnopolitička zbivanja, ja sam Karlovačko prestao pit jer očito oni imaju naviku ispuštat razne tvari i tekućine tamo gdje ne treba, a ja u svojoj boci pive želim samo pivu. Sa ovakvim P/E i posrtanjima konkurencije nema straha za ZAPI

Ne znam vaše afinitete kolega, ali od pivopija poput mene bi davno svi skupa propali. Ja ga imam u kući kad “netko dođe”, a kad dođe svi vole vino. Na kraju mu zna i rok isteći.

Mislio sam na one koji truse gajbe piva.

No respect

sljedeci tjedan je Glavna Skupstina, pogledajte kako se lijepo naslagala kupnja preko 4.000kn… ovo se dugo nije moglo vidjeti
i omjer kupnje i prodaje je fino prevagnuo na kupnju 535:411

“Please, God, Just One More Bubble.”

ovo danas potvrdjuje moja ocekivanja… pretpostavljam da to jos nadokupljuje ZABA-skrbnicki na 7. poziciji

“Please, God, Just One More Bubble.”

New Report

Close