Ulazak Hrvatske u EU 2009. godine, utjecaj na cijenu dionica

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Ulazak Hrvatske u EU 2009. godine, utjecaj na cijenu dionica

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Europski parlament donio odluku o ulasku Hrvatske u EU 2009.g. Sta mislite kako ce se to odraziti na
cijenu dionica???

Karta do Brisela 400 eura
riječnik engleskog jezika 100 kn
ulazak u europu neprocjenjivo [smiley2]


Europski parlament donio odluku o ulasku Hrvatske u EU 2009.g. Sta mislite kako ce se to odraziti na cijenu dionica???

O bože kolega, uslijed ovakvog priliva novaca na tržište , i ulaska u EU, pa ne mislite da će tržište loše reagirati valjda?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ako ništa drugo trebalo bi biti stabilno i bez urušavanja ili sloma.

možda je to taj triger za korekciju kojeg neki kolege prizivaju…ova vijest bi mogla srušiti crobex za 20% [smiley1]


možda je to taj triger za korekciju kojeg neki kolege prizivaju…ova vijest bi mogla srušiti crobex za 20% [smiley1]

Upravi suprotno, pogledajte Rumunjsko i Bugarsko tržište pa usporedite, nije bilo kataklizme a sada su pridruženi u EU, što znači da svi možemo zapjevati onu staru:

I lajbek sam nosil
i sve upropastil
i sada sam tu
na moru.

Ma kad uđemo u EU sve će biti bolje. Možda i moj stari dobije lovu od Ljubljanske banke, ja i RS.
Ma bit će bolje ziher.

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like a slow drive down a long dirt road - THAT'S HOW I LIKE IT

Psiholoski.
Gore.
NAjlikvidnije (ADRS, TNPL-moje miljenice)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ja bi rekao isto sve prema GORE i kratkoročno i dugoročno … ali ne dugo još godinu – dvije …
Ali kad se uđe u Eu onda smirivanje situacije na godišnje razine tj prosjeke rasta zemalja eu ….
znači još ponešto vremena je ostalo za jamiti .. a onda tko je jamio je jamio …
a najbolje su jamili oni koji su bili pri novcu i hrabrosti …. tj. oni koji su ulagali zadnje 3-4 godine u dionice … naravno u one dionice koje su rasle , a dosta ih je raslo i to snažno ..

a kako na tvrtku moze djelovati povecanje trzista s 4,5 na 450 mil. ljudi?

mislim da ce se otvoriti prostor za neke nove firme koje ili nisu zanimljive ili ni ne postoje na burzi u ovom trenutku.

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

Približavanje prema EU će dati potrebnu stabilnost tržištu.
Najveća dobit će biti uvrštenje novih dionica, HT, Magma, Hep ,Atlantic,Euroherc itd.
Burza će biti još likvidnija, ulagačima atraktivnija.
Tvrtkama koje su na burzi će biti lakše prihavtiti europsku utakmicu, jer već sada su pod lupom investitora
i konkurencije.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Ja mislim da nam slijedi hold na tržištu čim uđemo (ili pola godine prije toga), ali zato do tada će biti pumpanja nevjerovatnih razmjera (otprilike ovakvih kakve nam se upravo događaju).
Sve po scenariju već viđenom u desetorici ušlih 2005-te
Znači veselimo se, imamo još dvije godine sreće

VIDTE ME ŠTO SAM LJEP I PAMETAN

Mislim da ste se malo prenaglili.

Rezolucija kaze da se oni nadaju da ce HR 2009. moci zatraziti clanstvo (ako ispuni kriterije u meduvremenu).
Cak i da se to dogodi tijekom mandata ovog Parlamenta (sto bi bio veliki uspjeh) i Parlament da zeleno svjetlo, onda sljedi proces verifikacije po zemljama, EU Komisiji i sl. koji traje jos barem godinu dana.

Tako da u najboljem slucaju HR moze postati clanica negdje krajem 2010.


Mislim da ste se malo prenaglili.

Rezolucija kaze da se oni nadaju da ce HR 2009. moci zatraziti clanstvo (ako ispuni kriterije u meduvremenu).
Cak i da se to dogodi tijekom mandata ovog Parlamenta (sto bi bio veliki uspjeh) i Parlament da zeleno svjetlo, onda sljedi proces verifikacije po zemljama, EU Komisiji i sl. koji traje jos barem godinu dana.

Tako da u najboljem slucaju HR moze postati clanica negdje krajem 2010.

pa još bolje, imamo više vremena za očekivanja…

New Report

Close