Izbor brokerske kuće (regija)

Polako sam se počeo informirati o burzama u regiji i mislim da je došlo vrijeme da izaberem brokersku kuću i polako počnem trgovati… E sad naviše me zanima SASE iako bi bilo idealno kad bi postojala brokerska kuća pomoću koje mogu trgovati na svim tržištima u regiji i to ,po mogućnosti ,putem interneta…

Zanimaju me vaša iskustva sa Raiffeisen Brokers (http://www.rbr.ba/usluge/trgovina.asp) . Provizije mi se čine prihvatljive a po meni velika prednost je zadavanje naloga i pracenje portfolia putem interneta… Kako to izgleda (ja zamišljam nešto u stilu PG…)

Također bi pozvao sve ostale koji trguju na tržištima u regiji da napišu svoja pozitivna/negativna iskustva sa brokerskim kućama kako bi pomogli drugima u odabiru…

Dionica Brod – možeš i na SASE i BLSE!

[smiley2]

Do sada sam imao velike neugodnosti u saradnji sa brokerima,amaterizam i javasluk,trgujem samo na BLSE,govori se da ce od polovine godine biti obavezn e-trading za sve brokerske kuce koje posluju na BLSE,tako da ce mi to uz velike prinose biti dodatni motiv da nastavim da investiram na ovom perspektivnom trzistu


Do sada sam imao velike neugodnosti u saradnji sa brokerima,amaterizam i javasluk,trgujem samo na BLSE,govori se da ce od polovine godine biti obavezn e-trading za sve brokerske kuce koje posluju na BLSE,tako da ce mi to uz velike prinose biti dodatni motiv da nastavim da investiram na ovom perspektivnom trzistu

A kako sada trgujes tamo?
_Na koji nacin ako nemaju e-trade?

Evo ja trgujem preko FIME i nikako nisam zadovoljan, kasni im refresh , ne odgovaraju na postavljena pitanja i jos 100 cuda … eto, preporuka nemoj preko njih!


Evo ja trgujem preko FIME i nikako nisam zadovoljan, kasni im refresh , ne odgovaraju na postavljena pitanja i jos 100 cuda … eto, preporuka nemoj preko njih!

Hypo je još gori. ne javljaju se danima na telefon. izgubio sam dosta love zato što nisam mogao kupiti i prodati na vrijeme. npr. tek za 3 dana možeš znati da li ti je neki nalog prošao ili ne.
Što se tiče njihovih brokerčića, mi forumaši znamo više od njih.

najbolje je direktno otvoriti račun u Banja luci u Hypo banci.
Nas 20-tak je to već učinilo i svi smo zadovoljni!
Banjaluka vam je nepuna dva sata od Zagreba.

Jedna ljepa vjest brokerska kuca senzal uvela e-trading,preporodicemo se

[img]http://upload7.postimage.org/819816/senzal.jpg[/img]

ima li koja brokerska kuca u CG, Srbiji ili Makedoniji pračenje trgovanja kao Prva Generacija kod nas??

[color=black][/color]

Mozda malo gledamo u krivom smjeru. Ima li koja borkerska kuca u EU ili US preko koje se moze trgovati u regiji? Siguran sam da ima. Pa ako netko naleti neka posta link.

skype - ivek1234

Ja sam koristio usluge bond investa, pokazali su se odlicnima ,bar u mom slucaju a i imaju E-Trading!!!
http://www.bond-invest.ba/

Ja sam koristio usluge bond investa, pokazali su se odlicnima ,bar u mom slucaju a i imaju E-Trading!!!
http://www.bond-invest.ba/

Ja sam preko Raiffeisen BROKERS trgovao na SASE, većinom tako što sam osobno dao nalog. Tek nedavno sam počeo koristiti njihovu uslugu eTrading. Postavio sam im nekoliko pitanja vezano za korištenje te usluge, ali mi ni dan danas nisu odgovorili.
Ali svaka maximalna cijena kupnje je moja cijena za taj dan.

S tim da ti SASE nije ni upola dinamično kao ZSE, samo dolaze u obzir srednjoročne i dugoročne investicije. Provizije su dosta velike, da bi mogao zaraditi kratkoročno. U prilog tome ide i to da traže da se sve transakcije obavljaju preko transakcijskog računa, za koji se svaka promjena stanja plaća 2KM.
A bezobrazno je to da ti naplačuju dodatne 2KM na nepostojeći namet Registra vrijednosnih papira, koji se na kraju ne plaća, a kad tražiš povrat tih 2 KM, to ti je ustvari ta provizija za prebacivanje na transakcijski račun. Plus što svaku pojedinačnu stavku posebno šalju na tvoj transakcijski račun i tako naberu dooooooooosta po 2 KM . . . [lol]

Ja radim preko raiffeisen brokera i dosad sam imao vrlo pozitivna iskustva, imaju onako fin pregled portfolia,provizija neznam jel najpovoljnija, ali su korektni, javljaju se, odgovaraju na pitanja i nisam nikad imao nekih prepreka, poslje zavrsetka trgovine mogu vidjet jel zakljucena transakcija, nije potrebno potpisivati i slati naknadno naloge, sve u svemu vrlodobar 4 [thumbsup]

New Report

Close