Dionice ispod BV-a

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Dionice ispod BV-a

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da fali ovakva tema, da se malo mašta raspiri. Pošto i Graham sugerira kupnju fundamentalno izvrsnih dionica koje se trže ispod 1.5 BV (a toga se i ja ravnam), evo i mojih bisera ispod BV :
1) FNVC
2) AGMM
3) HTCP
4) MLDN

Prije ili kasnije, svaka od ovih jednostavno mora na BV (iako je sa FNVC-om sasvim neobična priča).

Hell is Empty and all the Devils are Here

Zaboravio si Mundus i Imunoloski.

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]

ISPOD BV:

1. ELKA-EIG BV=176 kn, nije rađena revalorizacija pa se očekuje da će BV iduće godine biti preko 250 kn
2. LLRB BV=500 kn, iako FI 2006 nije dobar, ipak većinski vlasnik KABA neće ju prodati ispod BV-a, a neće ju ni zadržati u portfelju
3. JDKM BV=440 kn, dobar FI 2006, a cijena još nije na BV
4. JDTC BV=400 kn, uvijek solidna firma odličnog poslovanja, ali slabe likvidnosti
5. BZJK BV=2300 kn, slabo likvidna ali jako jako bogata firma

ISPOD 1,5 BV:

1. LRH BV=3355 kn, nije rađena revalorizacija, kad bude očekivani BV je preko 4000 kn
2. THMT BV=375 kn, nije rađena revaloziracija, kad bude očekujem BV preko 450 kn

Evo, ostali su vam navedeni od prethodnih članova. Iznosi su okvirni, nisu u lipu točni jer mi se nije dalo tražiti, ali +/- 0,5%.

Dalje sami proučavajte.


Mislim da fali ovakva tema, da se malo mašta raspiri. Pošto i Graham sugerira kupnju fundamentalno izvrsnih dionica koje se trže ispod 1.5 BV (a toga se i ja ravnam),

Prije ili kasnije, svaka od ovih jednostavno mora na BV (iako je sa FNVC-om sasvim neobična priča).

Totalno pogrešna interpretacija Grahama (izvađeno iz konteksta) jer on sugerira “miješani multiplikator” :
umnožak P/E i BV trebao bi biti manji od 22,5 (Inteligentni investitor str. 320)
Primjereniji naziv ove teme bi bio “Za ljubitelje imovine”

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Mislim da fali ovakva tema, da se malo mašta raspiri. Pošto i Graham sugerira kupnju fundamentalno izvrsnih dionica koje se trže ispod 1.5 BV (a toga se i ja ravnam), evo i mojih bisera ispod BV : 1) FNVC 2) AGMM 3) HTCP 4) MLDN Prije ili kasnije, svaka od ovih jednostavno mora na BV (iako je sa FNVC-om sasvim neobična priča).

Ja ne vidim svrhu ove teme jer BV ne može biti univerzalni pokazatelj vrijednosti firme i pokazatelj fer vrijednosti, barem ne u našim uvjetima. Mislim tu prvenstveno na vrednovanje nekretnina koje neki vode po tržišnim cijenama, a neki po knjigovodstvenim vrijednostima od prije 10 pa i 15 godina. Tek kada bi svi učinili revalorizaciju imovine i to u istom trenutku, onda bi mogli raditi usporedbu poduzeća s osnove razlike tržišna/knjigovodstvena vrijednost.. To se vrlo vjerovatno neće dogoditi nikada, pa onda niti nema smisla uspoređivati dionice na temelju njihove knjigovodstvene vrijednosti.

Pozdrav

Uvaženi kolega Vorda je ovo lijepo objasnio, zamislimo koliko bi vrijedila Ina da napravi revalorizaciju svega što ima, od mreže benzinskih crpki, nekretnina, rafinerija, rezervi nafte i plina, rezervi geotermalne vode, rezervi pitke vode i tome slično.

Tek jedna takva sveobuhvatna procjena bi pokazala pravu vrijednost INE.

Sa štovanjem

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

zaboravili ste ih dosta,vecina su nelikvidne…
KSST 2100
LANA 650
AHRV 550
AGMM 3000
SLRS 1600
BOR 240
BRST 390
DKVS 310

ima ih jos samo ih se sad ne mogu sjetit

ipak je tema po meni interesantna ako ništa barem zbog činjenice da kod nekih tvrtki i sektora odnos BV-a i cijene igra značajnu ulogu kod kupnje odnosno prodaje dionice.

ja bi na listu dodao i

SLRS BV 1490

Grahmov miješani multiplikator manji od 22,5

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

Ak se ne varam i PZC tu spada

Tema je odlična i potrebna jer se tu mogu tražiti favoriti za veliki potencijalni rast.

Po meni sve će te dionice do kraja godine biti iznad booka ( osim onih vrlo nelikvidnih )

Tvrtka koja posluje oko nule mora biti barem na booku, a ove koji k tome ostvaruju dobit bar na 1.2 booka.

Dobro bi bilo da netko prati statistiku bar ovih lokvidnih tvrtki koje su ispod booka i da ne posluju negativno pa da nakraju godine vidimo jesmo li bili u pravu da se tu krije potencijal velikog rasta.

Budd sve pohvale za temu.

A da zamolimo tunasalatu za pomoć i na ovom topiku?

slaziću, onkle bi mogli čupati podatke za bv?

I love the Smell of Profits in the Morning


A da zamolimo tunasalatu za pomoć i na ovom topiku? slaziću, onkle bi mogli čupati podatke za bv?

Na ZSE su sva izvješća. Na našu sreću sva izvješća su unificirana i dalo bi se automatizmom skinuti sva izvješća i izračunati željeni pokazatelji.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


fazan: ” A da zamolimo tunasalatu za pomoć i na ovom topiku? slaziću, onkle bi mogli čupati podatke za bv? ” Na ZSE su sva izvješća. Na našu sreću sva izvješća su unificirana i dalo bi se automatizmom skinuti sva izvješća i izračunati željeni pokazatelji.

O tome sam i ja razmišljao. Ne znam jedino moraju li se izvješća skinuti na računalo, ili podatke možemo vući s ZSE.

Jedino je problem što ZSE radi s 56k modemom, pa će to sve skupa ići ‘malo’ sporije.[smiley8]

Idem baš probati …

I love the Smell of Profits in the Morning

Mislim da je ipak sigurnije sve poskidati lokalno i onda proanalizirati.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

New Report

Close