Ponavljaju natječaje jer ne mogu pronaći radnike

Naslovnica Forum Komentari članaka Ponavljaju natječaje jer ne mogu pronaći radnike

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

stvarno čudno, možda su na glasu da nedaju plaću ?

te tvrtke sigurno pružaju jako dobre uvjete čim nitko neče da radi!!

idući tjedan će bit bolje...

ajde ne serite kao da se nezna da vam je bolje i isplativije uzimat studente sa student servisa nego placat sve doprinose
obicnom radniku. Zadnji oglas koji sam vidjela je bio trazim studenticu za rad u butiku sam iskustvom 3 god !! zaslono je i jadno da sam svejedno nazvala i pitala dali bi me zaposlili posto sam te struke sa iskustvom , no odgovor je glasio da zaposljavaju iskljucivo studente ..

Žalosno je u kakvo društvo smo se pretvorili!Koliko god to možda nekima čudno zvuči, ali istina je, ljudi zaista ne žele raditi, a ako se i zaposle, onda odmah nastupe sa stavom; “koja su moja prava”, i gledaju samo svoju korist, bezobrazni su, bahati, puni sebe, kao da smo ih molili da rade za nas li kao da nam rade uslugu!Dok s druge strane uopće ne rade u interesu firme, ali kad je vrijeme plaće onda su najglasniji, jer su oni ” najbolji radnici “, jer su samo oni bitni!
Ma ja pitam ovu našu vlast, gdje su naša prava nas poslodavaca!Nas nitko ne štiti!
A nema mi gorega kad mi počnu sa spikom, da mi poslodavci zarađujemo na njima!Ali to je bolje uopće ne komentirati, jer to sami poslodavci najbolje znaju, a to tko ne proba pogotovo u ovo vrijeme biti poslodavac ne samo da ne može razumjeti, nego ne može imati uopće percepciju šta to znači imati firmu!
I još samo želim prokomentirati, da svaki radnik treba zaslužiti svoju plaču, a ako dokaže da je vrijedan, marljiv i sposoban, pametan poslodavac će ga sigurno znati cijeniti !Prema tome, ako želite naći posao, postanite dobar i marljiv radnik i sigurno ćete imati više uspjeha u ne samo traženju, već i u zadržavanju posla!Drskošću i neradom nećete ništa postići, na kraju krajeva, sebi tako najviše štetite!
A svim poštenim poslodavcima, jedna velika podrška i pozdrav od mlade poduzetnice!

Aelen: kratko, jasno i potpuno točno! Bravo!

Bio je članak prije par mjeseci kako Mlinar( čini mi se )traži prodavače po cijeloj Hrvatskoj,ali da se nitko ne javlja kao i u ovom tekstu gore.Nakon što je taj članak objavljen javilo se na stotine kandidata.
Moj prijatelj prije par godina tražio je radnike za svoju firmu ali nitko,a sve je osobno nazvao,brojeve mu dali ovi iz zavoda za zapošljavanja,nije želio uzeti posao.Svi su se nekako snalazili,siva ekonomija,otvoreno su mu priznali.
Ovih je dana ponovo tražio radnike i javilo se njih 20-ak.

"Only dead fish swim with the stream"

Ako se pitate zašto cure ne bi konobarile, zapitajte se zašto vi ne želite muškog konobara.

Ma daj molim te! Pokušaj raditi u firmi od ponedjeljka do nedjelje i to po 10 sati dnevno bez plaćenih prekovremenih a norma ti je 6-7 sati, gdje svakodnevno trpiš teroriziranje isfrustrirane šefice i to za minimalac. Iskorištavanje do maksimuma a kad ti dopizdi dobiješ radnu knjižicu u ruke. I kad zamjenica pita zašto djelite otkaze kad fali ljudi ona veli ako će falit zaposlite druge. E pa sad ljepo im dolazi inspekcija pa nek se pravdaju. I žalosno je ali NE RADI MI SE UOPĆE TRENUTNO! Pogotovo ne u takvoj firmi. Zaposle te na 6 mjeseci pa ti daju otkaz da poberu poticaje za nekog drugog i samo mi s*ebu radnu knjižicu žigovima pa ispada da ja nisam sposobna zadržati posao.TREBA mi odmora i više mi se isplati dpbivat novce sa burze i bit doma i ne trošit na gablec i prijevoz nego radit ko konj za crkavicu i ne imat ni p od privatnog života, dobit godišnji kad njima paše a ne meni…i to zamisli…u nedjelju ti kažu od sutra si na godišnjem… Najlakše je popljuvat mlade a pojma ne imati u kakvim su situacijama.

Ps Aelem reci mi kako da ja imam volje ići na posao kad radim po 10 sati za 2500 kuna a režije mi preko zime iznose 2000? Mlada sam, moja struka je strašno loše plaćena i ništa si ne mogu priuštiti. Ne mogu napraviti vjenčanje jer nemam novaca, ne mogu imati dijete jer nemam gdje živjeti. A nisam lijena. Radim od 18-e godine.

Prije svega svaka čast iznimkama kao što su pošteni poslodavci.
što je spomenuto u Postu gore “Tvrdim da polovica prijavljenih na burzi uopće nema volju raditi.” Toga ima! Ali vrlo bitni razlozi tomu su i sami poslodavci te strah radnika da budu neisplaćeni sto danas nije rijetkost već uobičajenost ako mislite da nije tako varate se, svaki 3-4 čovjek se žali na neredovito plaćanje ili nebude plaćen uopće te bude prisiljen na davanje otkaza.
Itekako poduzetnicima nije lako, pogotovo u državi kao što je Hrvatska, sami porez na plaću inače i stvara problem oko odnosa sa radnicima ili spriječava uopće otvaranje nekog tipa obrta ili firme. Tu se nemože ništa dok “vlada” ne promjeni sistem poreza sličnog u Njemačkoj, koji imaju standardni porez na plaćanje što dovodi mogućnost veće plaće a manjeg poreza što je kod nas suprotno ako je plaća veća porez je veći, što dovodi da svi rade za minimalac i to je prvi udio svega u nezadovoljstvu iako se i za to treba boriti!

Aelen, nisu ni svi poslodavci rođeni da budu poslodavci, mnogima bi bilo najbolje da se ostave tog posla……………

U pravu si Aalen, gledam našu omladinu na početku radnog iskustva i karijere i ne mogu vjerovati njihovu spiku, zanima ih samo kad će plača, kad će godišnji, fešta, kam idu na more, jedini pozdrav im je “uživajte”, kaj se život svodi na to??. Pitam se od čega će oni živjeti? Samo ih zanima trošenje novca, a tek su počeli živjeti. Kako će zaraditi novac? U rad ionako ne vjeruju, u vlastite sposobnosti baš i ne niti ih žele graditi da budu konkurentni na tržištu rada. Gdje je tu pošteni i vrijedan rad i marljivost kojeg će svako pristojno i nagraditi. Strašno to je razočaranje kad ih gledam i slušam…

Idemo po redu. Traže konobaricu u Sv. Urbanu a ne žele zaposliti konobara!??Mogu si misliti na kakvom je glasu ta krčmetina i koji bi roditelji svoju kćerku dali tu takav lokal. Ovaj koji ima “Baksa gradnju” iz Gardinovca je opet upitan sa plaćanjem radnika (možda da pogledamo malo u registar neplatiša poreza i sl..) Farma muznih krava je sigurno san svakog radnika/radnice (pogotovo ako ima VSS ili VŠS), a ovaj sa mlinom “Julia” je u Kotoribi do koje ima 20km u jednom smjeru iz Čakovca. Najjača mi je ova “mlada poduzetnica” koja sve zna i sigurno ima uspješan obrt u kojem izrabljuje radnike/radnice za minimalac jer to može zbog situacije na tržištu.

da da, bravo ti aelen, misliš da je 15 kuna po satu poštena plaća, misliš da je davanje minimalca, a ostatak na ruke poštena plaća, misliš li da radit po cijeli dan za takvu mizeriju zabavno? misliš da bi radnik trebao bit lojalan s firmom za 15 kuna po satu, misliš da bi trebao se žrtvovat za takvu mizeriju? misliš da je minimalni dani godišnjeg pošteno? misliš li da za takvu plaću radnik može bit zadovoljan, kada je zadnji puta cijena radnog sata pratila negativne trendove poskupljenja? pa recimo, da uzmemo u obzir bankare i slično, misliš li da je pošteno kada tzv. menađeri nabijaju planove koji su prostim oko neizvedivi pošteno? misliš li da je maltretiranje radnika sitnicama tipa, zašto ta metla ne stoji tamo već tu, pošteno? pa reci ti meni aelen, koja je svrha zapošljavanja? preživljavanje od mjeseca do mjeseca? dizanje ogromnih kredita da bi se kupio auto star 7 godina? misliš li da je 40 kvadrata stana dovljno za četveročlanu obitelj? stvarno misliš da je to sve pošteno??? stari moj ja sam se naradio za hrpu gazdi koji su davali malo a tražili puno, mislim da je vrijeme već odavno došlo da se rad počne cijeniti i platiti pošteno, tada neće, biti prigovora, garantiram. izmjesta odakle sam ja ima nekoliko firmi koje svoje radnike pošteno plate i cijene, u takvim firmama nemožeš nać posla, dali je isti slučaj i kod tebe? poštuje se svaki radnik, imaju privilegije, prava koja im pripadaju, ne rade po cijele dane nego u dvije ili tri smjene i ne žale se, dali je istislučaj kod tebe? još za kraj, mi radnici samo tražimo da se pošteno plati odrađeno, ništa više niti manje, a to je odavno u hrvatskoj nestalo, zato pametnije ne piši glupe komentare.

New Report

Close