‘Hrvatska je na pragu otvorene depresije i socijalne krize’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Hrvatska je na pragu otvorene depresije i socijalne krize’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

vodoinst, 07.08.2012. u 11:45
Vlada je odabrala potpuno krivi koncept u borbi protiv recesije

To i ja cijelo vrijeme tvrdim. Ili je SLinić ograničenih intelektualnih potencijala ili toliko tvrdoglav da ne želi priznati svoje zablude?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Dovoljno je reći da Hrvati već sada plaćaju najveće poreze na svijetu,
ovo je članak iz 2010 g koji to dokazuje,
u međuvremenu se još povisio PDV i uvedeni novi nameti,
tako da smo vjerojatno već probili vrh ove tablice.
Bez konkurencije.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/the-economist-hrvati-placaju-najvece-poreze-na-svijetu/517083.aspx%5B/quote%5D

Pa šta ste očekivali kada ste uveli 250 vrsta raznih poreza ?
Da sa toliko poreza potaknete investicije ?

Jeste čuli za onoga koji je svoga Tovara učio da radi a da ga ne hrani ?
I kada je Tovara naučio jadan mu je krepao .

.

Sad će oni pokrenut investicije, kad padne lišće i snijeg. I to sve za 0 kn! Možda će se i Bandić uključit pa krene gradit na sljemenu bob stazu. Još koji porez fali i to je to! I poslje idemo u Evropu po penzije (bar je tak Pusićka rekla).

Biće super! [thumbsup]

Ako može jednom onda može i dvaput!

ako nas ne spase fontane gotovi smo.

Lovrinčeviću nisi mi jasan…Niakd ane kažeš što bi se trebalo napraviti,zazivaš MMF a Slafko provodi MMF mjere…
MMF uvijek samo lineano reže i povećava poreze..njima je bitan deficit odnosno kamate na dug….

Do sada smo rasli na bumu cijena nekretnina a to je loše..stanogradanja mora biti upravljana gotovo kao i poljoprivreda…ne smije se dopustit preveliko zaduženje privatnih kućanstava,dignute kamate i lihvarenje su još više ujecali na potrošnju

Milijun puta

Vec sam miljun puta rekao da povecavanje poreza nije put iz recesiju – to je put u recesiju. Iz recesije nas nece izvuci nestrucni ljudi jer oni ne znaju kako slobodno trziste funkcionira. Kakav je kalibar neznalica u Saboru najbolje pokazuje primjer Dragutina Lesara koji Vladu koja napucava poreze u nebu naziva neoliberalnom. Nema izlaza bez tehnicke vlade koja ce drzavu voditi kao firmu. To je jedini nacin za zemlju u kojoj discipline i znanja nema i nikad nije bilo. Ono sto nam treba, jos jednom cu ponoviti je
1. Niski porezi (FLAT tax 15% na sve – dobit, PDV, dohodak)- koji je jednostavan i svi ga znaju izracunati
2. Jednostavne porezne olaksice – ako investiras u kapitalnu opremu i otvoris 1 jedno radno mjesto – ne placas porez na dobit X dana (treba napraviti jednostavu transparentnu tablicu koju svi razumiju i koja nije podlozna interpretacijama korumpiranih drzavnih duznosnika)

ali ako porez smanjimo tko ce platiti vosjku od 300.000 (para)drzavnih sluzbenika?

3. Odpustiti 50% drzavne uprave. TO ce izbalansirati smanjeni porez i napokon cemo dobiti situaciju da oni koji rade dobiju vise od onih koji ne rade (sada imamo suprotnu situaciju – ne isplati se raditi jer sve uzme drzava da namiri lijencine i neradnike)

POrez ima ogromne efekte na nacionalnu ekonomiju. Pune vece od monetarne politike koja se ne moze mijenjati. Tko to osporava ne zna nista i neodgovoran je.

Zato porez treba ici dole. A investicije treba nagraditi nultom stopom poreza. Drzavnu zemlju treba davati u koncesiju besplatno svakome tko ce na zemlji sagraditi tvornicu ili farmu. A ne Banku! Idioti. Nista ne znate.

Ima primjera u Kanadi i USA – samo treba kopirati. Oni ti daju zemlju i drzavljanstvo samo ako investiras 100.000 eura (Kanada). Ja imam prijatelja iz Sirije u Rijeci koji vec 10 godina zivi u Hrvatskoj, ima troje djece s Hrvaticom, ima imovinu od 5 milja eura u Rijeci i zaposljava 30 ljudi – a Hrvatska Drzava mu neda ni drzavljanstvo nakon 10 godina. Po-serem ti se ja na takvu drzavu! AKo ce tako biti neka radje sve propadne!

Glavno da je Vlada na godisnjem. Oni uopce ne kuze sto se dogadja. U ovakvim situacijama NEMA godisnjem dok se zemlja ne izvede is problema.


Glavno da je Vlada na godisnjem. Oni uopce ne kuze sto se dogadja. U ovakvim situacijama NEMA godisnjem dok se zemlja ne izvede is problema.

razmisli malo !!
ipak oni postižu najbolje rezultate dok su na godišnjem odmoru, jao nama kada se vrate [bye]

razmisli malo !!
ipak oni postižu najbolje rezultate dok su na godišnjem odmoru, jao nama kada se vrate

******
Bolje bi im bilo da se ni ne vrate. Neka ostanu na odmoru. Zemlju trebaju voditi manageri, inzinjeri, ekonomisti i znanstvenici, a ne HDZ kleptomani ili SDP maloumnici i nesposobnjakovici. Ova Vlada nema ni jednog sposobnog vodju. Sta ce napraviti kad im sleti kreditni rating na junk? Zvat ce MMF. Sto ce napraviti da kreditni rating NE sleti na junk – NISTA. I to je Vlada? Hahahahahaha….. Ljudi bi trebali prestati pricati i pocet bacat kamenje na drzavne zgrade i duznosnike. Ovo sto oni rade platiti cete svojim novcem i imovinom. Direktno vas se tice – nemojte misliti da ce nekog zakaciti a vas nece. Ako rating ode dole – pusiona je za sve.

nije li linić jučer slavodobitno ustvrdio da je vlada ispunila sve svoje ciljeve, čuo sam to na radiju u autu, ako vrućina nije izazvala halucinacije.

s ljudima koji u životu nisu zaradili kunu radeći nešto konkretno, koji se u životu nisu preznojili ne može se lako, treba ih tvrdo prizemljiti, a to će vjerojatno učiniti socijalna buna na jesen.

New Report

Close