Bianca Matković imenovana članicom Uprave Atlasa

Naslovnica Forum Komentari članaka Bianca Matković imenovana članicom Uprave Atlasa

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Vjerojatno ni ona ništ ne zna o crnim fondovima Kra-De-Ze-a. Al’ kaj je je, impresivna karijera za koju je ziher morala imat izdržljivu ćuću i ne samo nju :-)) . Ipak, ne beri brigu bjanka, imaš mnoge tekme u nogama, al’ nije bed kad ti se ne bilježe kilometri. Nemoj kaj zamjerit ;-))

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Znači i oni idu u stečaj !

“produkcija, marketing i operacije” wtf?

ne znam kako poslovni nije sramota ojbavljivati ovakve članke, to kao da je pisao neki od najnižerangiranih stranačkih spin-doktora.

nikakvo stilsko uljepšavanje biografije koja to nije neće promijeniti činjenicu da je dotična osoba TAJNICA, što nosi ključne vještine: strojopis, elementarna ceremonijalna korespondencija, “organizacijske” vještine zakazivanja sale za sastanke, nabava dekorativnog cvijeća i mineralne vode, provjetravanje prostorije prije sastanka, briga da se usisa prašina i da nema napuklina na foteljama.

dobra tajnica zlata vrijedi, ali zlata vrijedi i dobar zidar, bagerist ili kolporter, no to ne znači da bi ih ijedna suvisla tvrtka ikad naimenovala u upravu, prije nego prođu jako dugi put usvajanja potrebnih znanja i iskustava.

ovo zorno pokazuje kakve cirkuske kompanije mi imamo, no sama činjenica da tako groteksne tvrtke ne odu u zasluženi stečaj još zornije pokazuje kako je sustav vrijednosti u hrvatskoj potpuno izokrenut.

naši ljudi izgleda doista neće shvatiti da postavljane potpuno nekompetentnih ljudi na bezbroj važnih pozicija vodi državu na svjetsko dno, i izgleda da će se takav mentalitet održati dok doista ne tresnemo o dno svom snagom.

Sve je lako kad si sposoban i prepun znanja! Ha, ha, ha koje uhljebljavanje nepotrebne bahate tajnice!


ne znam kako poslovni nije sramota ojbavljivati ovakve članke, to kao da je pisao neki od najnižerangiranih stranačkih spin-doktora.

nikakvo stilsko uljepšavanje biografije koja to nije neće promijeniti činjenicu da je dotična osoba TAJNICA, što nosi ključne vještine: strojopis, elementarna ceremonijalna korespondencija, "organizacijske" vještine zakazivanja sale za sastanke, nabava dekorativnog cvijeća i mineralne vode, provjetravanje prostorije prije sastanka, briga da se usisa prašina i da nema napuklina na foteljama.

dobra tajnica zlata vrijedi, ali zlata vrijedi i dobar zidar, bagerist ili kolporter, no to ne znači da bi ih ijedna suvisla tvrtka ikad naimenovala u upravu, prije nego prođu jako dugi put usvajanja potrebnih znanja i iskustava.

ovo zorno pokazuje kakve cirkuske kompanije mi imamo, no sama činjenica da tako groteksne tvrtke ne odu u zasluženi stečaj još zornije pokazuje kako je sustav vrijednosti u hrvatskoj potpuno izokrenut.

naši ljudi izgleda doista neće shvatiti da postavljane potpuno nekompetentnih ljudi na bezbroj važnih pozicija vodi državu na svjetsko dno, i izgleda da će se takav mentalitet održati dok doista ne tresnemo o dno svom snagom.

da odmah razrješimo, ne mislim biti odvjetnik dotične iz članka već ti poslati jednu kritiku zbog omalovažvanja jedne profesije, iako u svojoj glavi to niti ne doživljavaš profesijom, što više tu profesiju karakteriziraš omalovažavajućim tonom barbike ili plavuše s harvarda….

Tajnica ili Poslovna tajnica ili Glavni tajnik ili Voditelj ureda ili Predstojnik ureda su termini koje očito teško povezuješ, i smatraš da si daleko iznad jedne takve pozicije, vjerojatno svojim znanjem i radnim iskustvom (?), pa onda možeš i suditi, bolje reći, prosuditi kakve dotična ima preporuke tj. kvalifikacije za posao koji treba voditi.

Ono što sam ja isčitao iz njene biografije, i što su u Atlasu prepoznali koji se btw. kompletno reorganizira, je da žena ima velike sposobnosti upravljanja ljudima! Upravljanje, je upravo ono što se očekuje od vrhunskog menadžera, bio on bagerist, zidar ili tajnica.
Pored, očigledno dokazanog vodstva (mislim daje i Pusić pohvalila kad je koordinirala poglavlja u predpristupnim pregovorima s EU) žena je stvorila ugledne kontakte kako u HR tako i vani.

Na kraju svega, priznajmo da takvo mišljenje dijeliš o njoj ili zbog toga što je bila u HDZ-u ili zbog toga što je žena, a ostavit ću i mogućnost zbog tvojih osobnih frustracija neuspijeha u životu.

p.s.
upravo vidio i obrazovanje, volio bih čuti koje je tvoj:
Bianca Matković diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, a na tom je fakultetu 2011. magistrirala na poslijediplomskom specijalističkom studiju “Pravni i gospodarski okviri poslovanja u EU”.

sada će valjda i Sanadera izabrati za predsjednika uprave jer on ima još više veza i poznanstava.


sada će valjda i Sanadera izabrati za predsjednika uprave jer on ima još više veza i poznanstava.

iako si mi dao jedinicu, pojasnit ću ti.
Takav kalibar kakav je Sanader, odnosno općenito bivši premijeri, uglavnom osnivaju svoje kompanije i rade kao konzultanti a ne za druge kao predsjednici uprava.
To su poslovi tipa prodaja AC Milana i sl.
ali ne kontaš ti to…

Principe – malo si se izgubio u razumijevanju operativnog posla i zarađivanja novaca te politiziranju i djelovanju sa pozicija moći! Kada neki političar (čitaj: niš koristi) za sebe veli da je konzultant to je drugo ime za prodavanje veza i kombinacija, a ne za savjetovanje oko poslovanja. Ljudi iz businessa, pogotovo uspješni, nikada za sebe neće reći da su političari jer im je to ispod časti, nivoa i vjerojatno civilizacijske razine. Baš me zanima da li Bianca zna nešto o operativnom poslovanju i kako će operativno funkcionirati? Svojevremeno je ZV uhljebljivao sposbne političare (managere i konzultante)…..

New Report

Close