FMPS (FIMA Proprius d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska FMPS (FIMA Proprius d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Planira li netko kupiti.
http://www.fgi.hr/index.cgi?A=I&FUND=GLPR

100,00 kn nominala
ulaganje u nekretnine i dionice …

ima li netko iskustva, zanima me, po nekim prijašnjim iskustvima hoće li stana pasti ili narasti prigodom uvrštenja u burzu …

I love the Smell of Profits in the Morning

Ako se dobro sjecam, kod prva dva fonda za nekretnine (Terra i Jadran ) je cijena pala nakon uvrstenja na burzu. To mi se cini i normalno buduci da im treba vremena da pocnu zaradjivati. Mislim da je inicijalna ponuda dobra samo za vece igrace na duzi rok jer oni po uvrstenju na burzu ne mogu kupiti toliki broj dionica…

http://www.poslovni.hr/38811.aspx
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=17042

Fima Proprius javnom ponudom dionica priupio 200 milijuna kuna. Zatvoreni investicijski fond s javnom ponudom za ulaganje u nekretnine čija je neto imovina najmanje 200 milijuna kuna je nešto odlično za Hrvatsku. Nadam se da će se što više investitora odlučiti da ulože u ZIF-ove s javnom ponudom za ulaganje u nekretnine. U strateškom okviru za razvoj od 2006. do 2013. godine je napisano: “Potrebno je informativnom kampanjom izgrađivati svijest vlasnika nekretnina o potencijalu rasta cijena nekretnina u pojedinim dijelovima Hrvatske i mogućim privatnim koristima koje se mogu pojaviti zbog kasnije prodaje ili davanja nekretnina u zakup umjesto prodaje.”

Sada je na potezu MEDITERANINVEST čiji fond UČKA-MARJAN treba sakupiti otprilike ista financijska sredstva, pa će se valjda nakon toga Sveti Ante plemeniti smilovati fondovima TERRA FIRMA, TERRA MEDITERANEA i JADRAN KAPITAL dopustivši im dokapitalizaciju, a Ministarstvo Financija valjda već radi na Zakonu o zatvorenim investicijskim fondovima s javnom ponudom za ulaganje u nekretnine. Ako ne radi, onda ih novinari moraju natjerati da počnu raditi svoj posao.

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


Ako se dobro sjecam, kod prva dva fonda za nekretnine (Terra i Jadran ) je cijena pala nakon uvrstenja na burzu. To mi se cini i normalno buduci da im treba vremena da pocnu zaradjivati. Mislim da je inicijalna ponuda dobra samo za vece igrace na duzi rok jer oni po uvrstenju na burzu ne mogu kupiti toliki broj dionica…

Neznam dali bi bilo baš stručno( pošto nisam baš stručnjak) ali spomenuo bih Atlas nekretnine d.d.( ATLN ) koji je nakon odobrenja trgovačkog suda u roku od par dana kotiranja na burzi ošla sa 100 kn po koliko sam ja ubo na 280 pa se do sada spustila u normalu. Nije da se nije moglo zaraditi. Mi koji smo uletili prije mjesec dana s lovom pretpostavljam nećemo morati vrebati neke dobre prilike onaj dan kad izađe na ZSE ali mi je malo žao love koja se safta na SDA koji je provodio stvar. Pošto je u pitanju SDA nekako sam bio uvjeren da će sve to ići malo brže ali eto rekli su mi na phoneu u fimi da izlaze s Propriusom sredinom 5. mj. molim koji komentar na prognozu od otpr. 50%+ u prvom tjednu.

KULEN NIJE SALAMA

za one koje zanima danas iz fime vele da je proprius konaćno dobio zeleno svijetlo sa trgovačkog suda u Varaždinu. Postoje šanse da se još ovaj tjedan izkotira na ZSE, vele! Znam dato može trajati ali me zanima koliko će sada trajati dobivanje odobrenje od HANF-e i procedura izlistavanja u nekoj kotaciji. Jeli zna netko koja će to biti kotacija, i koliko je tu vremena potrebno i uobićajeno. Zahvalio bih na svakoj dodatnoj informaciji!

KULEN NIJE SALAMA

Čini mi se da ova tema ne spada među dionice…

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Čini mi se da ova tema ne spada među dionice…

Zašto?

I love the Smell of Profits in the Morning

ok ok. ali sam ju t našao i šta da sad radim. Mogo bih zamoliti moderatora da ju preseli ne?! ali ima još tu threadova koji i nisu baš čisto dionički! Na ATLN-R-A se mislim niko nije žalio. Daj reci uho koje to ferengi pravilo brani papirima koje se mogu kupiti ko najnormalnije dionice da budu pod tržište kapitala!?[smiley11]

KULEN NIJE SALAMA


ok ok. ali sam ju t našao i šta da sad radim. Mogo bih zamoliti moderatora da ju preseli ne?! ali ima još tu threadova koji i nisu baš čisto dionički! Na ATLN-R-A se mislim niko nije žalio. Daj reci uho koje to ferengi pravilo brani papirima koje se mogu kupiti ko najnormalnije dionice da budu pod tržište kapitala!?[smiley11]

Isprika, malo sam se zanio. Čini se da ipak više spada ovdje nego među fondove…

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.



Isprika, malo sam se zanio. Čini se da ipak više spada ovdje nego među fondove…

bas sam htio komentirati da ste nesto pobrkali kolega, kad se vi stigli ispraviti. zato cete sutra platit kavu [smiley1]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Isprika, malo sam se zanio. Čini se da ipak više spada ovdje nego među fondove…

uvažava se

KULEN NIJE SALAMA


quark: ” … Isprika, malo sam se zanio. Čini se da ipak više spada ovdje nego među fondove… ” bas sam htio komentirati da ste nesto pobrkali kolega, kad se vi stigli ispraviti. zato cete sutra platit kavu [smiley1]

Može i viski ako dovedete našeg najaktivnijeg sumještanina sa foruma.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

ja častim ako ovaj proprius ove godine izadje na vidjelo! Sva lova mi je u njemu. Znam da je to dosta glupo ali ko ne riskira ne profitira, kak se veli. Doduše ima mi i sin nešto na oročenoj pa se može preživiti s tim ako baš zagori! Ali neka razmišljanja u vezi roka od upisa u sudski registar do izlistavanja bila bi dobrodošla.[smiley9]

KULEN NIJE SALAMA

sasko:

quark: ” … Isprika, malo sam se zanio. Čini se da ipak više spada ovdje nego među fondove… ” bas sam htio komentirati da ste nesto pobrkali kolega, kad se vi stigli ispraviti. zato cete sutra platit kavu [smiley1]

Može i viski ako dovedete našeg najaktivnijeg sumještanina sa foruma.

nije sumjestanin. samo provocira [smiley1]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

New Report

Close