Što smrdi u slučaju HE Ombla

Naslovnica Forum Komentari članaka Što smrdi u slučaju HE Ombla

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Po čačiću ako ne krenu veliki energetski projekti, narod neće imati leba da jede, a s druge strane snižava poticaje za ulaganja solar koji je u Europi u zamahu.

Kada kao argument protiv gradnje HE Ombla, navode da se u HE Lešće slučajno utopilo dvoje ljudi s aututomobilom, onda se može zaključiti da je i ostatak teksta prepun gluposti.
Ovi zeleni besposličare treba ukinuti, tko to plaća?

Ma muka mi je od ovih zelenih neradnika i glupana, koliko li je samo projekata u hr propalo radi njihovih manipulacija činjenicama. U biti svrha njihova postojanja je da samo kenjaju šta god da se žali na praviti i izgraditi. Čudno kako se ne žele odreći struje, vode, cesta, automobila, telefona, cigareta, alkohola….

"projekat" je bila i tvornica glinice u Obrovcu iza koje su ostali miljuni štete (koju smo plaćali mi), devastirani krajolik, otrovno blato s lužinom…. Pravi primjer kako takvi politički "projekti" završavaju….Ako su gospoda iz HEP-a i Čačić tako sigurni da neće biti štetnih utjecaja na okoliš (a eminentni stručnjaci tvrde baš suprotno) nek jamče svom svojom imovinom. Naravno, gubitke u proizvodnji te i takve struje NE SMIJU snositi građani kojima se, uobičajeno, poskupi struja….

Komentar Drazen79 je izvrstan, nije našao komentirati ni jedan argument, ali je zato nabacao predrasude i uvrede (“kenjati”). Samo malo bolji je Antisa koji od svih argumenata uzima dvoje utopljenih. Uvreda je naravno tu “zeleni besposličari”. Izgleda da troll služna HEP-a dobro radi.

Ako su gospoda iz HEP-a i Čačić tako sigurni da neće biti štetnih utjecaja na okoliš (a eminentni stručnjaci tvrde baš suprotno) nek jamče svom svojom imovinom. Naravno, gubitke u proizvodnji te i takve struje NE SMIJU snositi građani kojima se, uobičajeno, poskupi struja….

Molio bih "eminentne" strucnjake da mi objasne kako je moguce ista sagraditi bez utjecaja i promjena na okolisu…
Drugi "eminentni" strucnjaci neka objasne kako da nadoknadimo 6 teravati energije manjka bez gradnje novih elektrana.
Dalje bih molio "eminentne" strucnjake da predloze nacine na koje mozemo proizvesti struju koja nam manjka, s obzirom da je poznato da NE nisu prihvatljive zbog opasnosti od radijacije, OIE nisu prihvatljivi jer su preskupi, vodotoka koje mozemo iskoristi za hidrocentrale vise nemamo…Da li postoji nacin za proizvodnju struje koji bi bio neskodljiv za okolis, koji je besplatan i kojeg ima u izobilju?
I zadnje, cijena struja mora biti takva da pokrije troskove proizvodnje. To znaci ili masovni otkazi HDZovim kadrovima u HEPu ili veca cijena struje. Ili naravno, da nadjemo besplatan, za okolis neskodljiv i neogranicen izvor energije…

Otkad se gregor , ops, ovčica pojavio/la na ovom forumu, primjećujem dašak svekolike akademske i znanstvene fantastike iz Gazimirove tvornice strave i užasa


Otkad se gregor , ops, ovčica pojavio/la na ovom forumu, primjećujem dašak svekolike akademske i znanstvene fantastike iz Gazimirove tvornice strave i užasa

Za tvornica strave i uzasa nosi i pravo ime, zove se Stvarnost!!! A ti druze moj, zivis u iluziji…


Ako su gospoda iz HEP-a i Čačić tako sigurni da neće biti štetnih utjecaja na okoliš (a eminentni stručnjaci tvrde baš suprotno) nek jamče svom svojom imovinom. Naravno, gubitke u proizvodnji te i takve struje NE SMIJU snositi građani kojima se, uobičajeno, poskupi struja….

Molio bih "eminentne" strucnjake da mi objasne kako je moguce ista sagraditi bez utjecaja i promjena na okolisu…
Drugi "eminentni" strucnjaci neka objasne kako da nadoknadimo 6 teravati energije manjka bez gradnje novih elektrana.
Dalje bih molio "eminentne" strucnjake da predloze nacine na koje mozemo proizvesti struju koja nam manjka, s obzirom da je poznato da NE nisu prihvatljive zbog opasnosti od radijacije, OIE nisu prihvatljivi jer su preskupi, vodotoka koje mozemo iskoristi za hidrocentrale vise nemamo…Da li postoji nacin za proizvodnju struje koji bi bio neskodljiv za okolis, koji je besplatan i kojeg ima u izobilju?
I zadnje, cijena struja mora biti takva da pokrije troskove proizvodnje. To znaci ili masovni otkazi HDZovim kadrovima u HEPu ili veca cijena struje. Ili naravno, da nadjemo besplatan, za okolis neskodljiv i neogranicen izvor energije…
[/quote]

evo nekih odgovora na temu:
-za predmetne zahvate u prostoru ZAKON predviđa izradu studije utjecaja na okoliš. Ukoliko
mjerodavne studije, napravljene od strane države ovlaštene i meritorne osobe, projekt ocjenjuju OPASNIM PO OKOLIŠ i LJUDE onda je on PROTUZAKONIT i NEMOGUĆ!
-Nedostaci projekata navedeni u studijama se inženjerski neprihvatljivi: propusnost vapnenačkih stijena i nemogućnost trajne akumulacije, zahvati i injektiranja koji nikada i nigdje nisu izvedeni, seizmičke nestabilnosti trusnog područja, ugrožavanje ekosustava Omble i opskrbe jedne cijele županije pitkom vodom, neprihvatljiv odnos proizvedene energije i cijene projekata…. ili….projekti termoelektrana na ugljen koje se rade možda još samo u Sjevernoj Koreji….Trebamo li mi to u Hrvatskoj?
-panični krici o "pucanju sustava" su OBIČNA DEMAGOGIJA! Neki dan sam na internetu pročitao mišljenje stručnjaka koji u Čačićevoj izjavi vidi najveću "patku"….Naime, svi ti projekti mogu se realizirati tek za 5 do 7 godina. Vrlo vjerojatno da bi se smanjivanjem gubitaka energije HEP-a, pametnom i racionalnom kupnjom struje (ne potpisom dugoročnih ugovora o kupnji struje u trenutku kad je cijena na tržištu najviša…jer tako se dobiva najveća provizija), štednjom, ugradnjom energetski učinkovitih trošila, proizvodnjom iz obnovljivih izvora (vjetar, biomasa, fotolektrična postrojenja) situacija mogla promijeniti
-i još nešto….gradnjom npr. hidrocentrale Lešće trajno je devastiran je ekosustav rijeke Dobre uz ostale negativne posljedice za ljude i prirodu, a proizvedena struja odgovara nekoliko % naših godišnjih potreba….

Sve navedeno pišem jer sam, kao ovlašteni inženjer građevinarstva, svjestan mogućih posljedica, kako ekoloških tako i financijskih, "megaprojekata" u režiji gospodina Čačića. Uz sve mane, žurba i agresivnost neugodno odaju neke sasvim drugčije interese…..

Sve navedeno pišem jer sam, kao ovlašteni inženjer građevinarstva, svjestan mogućih posljedica, kako ekoloških tako i financijskih, "megaprojekata" u režiji gospodina Čačića. Uz sve mane, žurba i agresivnost neugodno odaju neke sasvim drugčije interese…..

Da, ti interesi se zovu spasavanje zemlje na rubu propasti!!! Ti si mozda ugrabio svoju radnu fotelju na vrijeme al postoji ogromna vojska mladih ljudi koji nemaju sta raditi jer ti i takvi kao ti koji se pozivaju na toboze iskustvo, sprecavaju bilo kakav napredak ove zemlje…Kao ovlasteni inzenjer gradjevinarstva, navedi mi jedan primjer "megaprojekta" koji NEMA nikakvih posljedica na okolis? Tako nesto ne postoji…

Mene u ovom trenutku manje brine ekologija jer ako se nesto ne pokrene, pakiram kofere i idem prvom prilikom sto dalje odavde…

Da, ti interesi se zovu spasavanje zemlje na rubu propasti!!!

Mene u ovom trenutku manje brine ekologija jer ako se nesto ne pokrene, pakiram kofere i idem prvom prilikom sto dalje odavde…

Zemlja na rubu propasti se ne spašava guranjem nečijih interesa u prvi plan po svaku cijenu….a isto tako ni postavljanjem "istaknutih" i nestručnih kadrova na čelne pozicije…samo kako bi se ti isti projekti koji su štetni za sve nas ostale smrtnike proveli! Jer ovog nestručnog i istaknutog člana HNS-a na vodećoj poziciji baš brige za zaštitu okoliša ili koiko će nas to sve skupa koštati…bitno mu je da je na poziciji i da ima dirktorsku plaću…ne treba on o ničemu mislit, Čačić za sve njih misli!
Isto tako se zemlja ne spašava uvođenjem dodatnih poreza i povećanjem pdv-a, kao ni poskupljenjima struje, vode, plina, goriva, cestarina i ostalih popularnih poteza….
Siguran sam da ste bili među prvima koji ste vikali "harač, harač" kad ga je uvodila Kosorica…ona je bila barem utoliko korektna pa je nakon određenog perioda ukinula isti….
A sad vičete da je to bilo nužno potrebno…isto kao što su nužno potrebni Čačićevi porjekti i sam Čačić ovoj Vladi da se Hrvatska izvuče iz krize…

Isto tako se zemlja ne spašava uvođenjem dodatnih poreza i povećanjem pdv-a, kao ni poskupljenjima struje, vode, plina, goriva, cestarina i ostalih popularnih poteza….
Siguran sam da ste bili među prvima koji ste vikali "harač, harač" kad ga je uvodila Kosorica…

Bas naprotiv! S obzirom da zivimo iznad svojih mogucnosti i trosimo ogromne novce na luksuz, povecanje poreza je NUZNO jer ljudi sami od sebe nece nauciti kontrolirati svoje troskove. Povecanje rezija je takodjer nuzno jer su ih dosadasnji drzali niskima radi kupovanja glasova (ne mozes uvoziti plin po 3kn/m3 i prodavati ga ispod te cijene; kako god okrenes, ti ces to platit, direktno ili indirektno). S jedne strane treba povecati PDV jos vise nego sto je sada (i ja bih prvi stao uz vladu ako bi to napravili) da bi se ljudi poceli ponasati racionalnije a s druge strane treba rasteretiti namete na poduzetnike da bi se pokrenulo gospodarstvo…

Zapravo je to sve vrlo jednostavno, kad imas intelektualne mogucnosti da vidis malo dalje od svog nosa…


Isto tako se zemlja ne spašava uvođenjem dodatnih poreza i povećanjem pdv-a, kao ni poskupljenjima struje, vode, plina, goriva, cestarina i ostalih popularnih poteza….
Siguran sam da ste bili među prvima koji ste vikali "harač, harač" kad ga je uvodila Kosorica…

Bas naprotiv! S obzirom da zivimo iznad svojih mogucnosti i trosimo ogromne novce na luksuz, povecanje poreza je NUZNO jer ljudi sami od sebe nece nauciti kontrolirati svoje troskove. Povecanje rezija je takodjer nuzno jer su ih dosadasnji drzali niskima radi kupovanja glasova (ne mozes uvoziti plin po 3kn/m3 i prodavati ga ispod te cijene; kako god okrenes, ti ces to platit, direktno ili indirektno). S jedne strane treba povecati PDV jos vise nego sto je sada (i ja bih prvi stao uz vladu ako bi to napravili) da bi se ljudi poceli ponasati racionalnije a s druge strane treba rasteretiti namete na poduzetnike da bi se pokrenulo gospodarstvo…

Zapravo je to sve vrlo jednostavno, kad imas intelektualne mogucnosti da vidis malo dalje od svog nosa…

[/quote]

Slušaj prijane vamo….meni svaki mjesec država uredno uzima od plaće….uredno svaki dan plaćam državi poreze…i ne zadužujem se preko svojih mogućnosti….i živim racionalno!!!
Kakva je to demagogija sad? Kao što sam i rekao…kad je Jaca uvodila "harač"….svima su vam bila puna usta "harač, harač"…onda niste govorili kako to treba uvesti…sad kad je došla vaša garnitura na čelu s Čačićem….sad su itekako potrebni novi porezi, sva poskupljenja i sve ostalo…sve je opravdano….pa to može samo govorit netko tko je "istaknuti" član HNS-a i koji se ogrebao o nekakvo mjesto direktora i sad tamani masnu lovu sjedeći i ne radeći ništa…osim da sluša Čačićeve zapovijedi! a onda u skladu toga je i nick na poslovnom….ovca!

pa to može samo govorit netko tko je "istaknuti" član HNS-a i koji se ogrebao o nekakvo mjesto direktora i sad tamani masnu lovu sjedeći i ne radeći ništa…osim da sluša Čačićeve zapovijedi! a onda u skladu toga je i nick na poslovnom….ovca!

Meni ne uzima od place nista jer nemam placu niti sam ju ikada imao, iako imam 2 kvalifikacije…Cak smo i kolege po struci 🙂 Nisam clan niti jedne stranke, kluba, udruge, nicega…Nikome nista ne dugujem niti sam ikada u zivotu bio u minusu ili imao kredit…Sve sto imam je bicikl, pamet i nesto kapitala koji sam posteno zaradio mukotrpnim radom…Svakoga mogu pogledat u oci i reci sve sto mislim bez imalo susprezanja, jer ovisim samo o sebi…Posao dobiti ne mogu, jer se takvi kao ti drze svojih fotelja do smrti…Posao pokreniti ne mogu iako imam pregrst ideja, jer me gusi birokracija i drustvo koje na sve moguce nacine sputava pametne, kreativne i vrijedne…Do zemlje ne mogu doc, jer su ju pokrali HDZovci i njima pridruzeni olos…

No to sve nije bitno, bitno je da si ti pun predrasuda i smatras da sigurno imam neki interes cim mislim drugacije od tebe…Donekle si u pravu, imam interes a to je drustvo utemeljeno na radu, odgovornosti i pameti a ne na kriminalu, partijskim knjizicima i rodjackim vezama…

New Report

Close