Porez

Bok.

Imam jedno pitanje u vezi sa oporezivanjem dohotka od kapitala (što bi po meni bio prinos od fonda recimo, ili sam u krivu?). Kako to da se od prinosa koje vam daje neki fond ne plaćaju porezi ili se samo RH još toga nije sjetila? Postoji li u nama porezno i pravno bliskim zemljama slican porez.
zahvaljujem na odgovorima

Ne zovi vraga doći će sam.

stvarno malo cudno pitanje za “novoga”. nemoj se ljutiti jer ti to govori neko ko je isto novi, ali ja sam nekako zamislio prvo dignuti lovu [smiley2][smiley11]
pa onda razmisljati ako moram platiti porez[smiley1][smiley1]

two bad....milosh dead

Ja mislio da su svi svjesni sto nam donosi priblizavanje EU.
Poslusaj savjet: Zdrpi i brisi (dok je na vrijeme).
[smiley7][smiley7][smiley7]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

*******

Novi sam i u ulaganju, samo sto sam malo razmisljao i dosao do ovakvog pitanja. Dajte ako imate kakve odgovore koji su pristojni odgovorite, molim. Ako ne, bez glupih komentara na moj post, na gramatičke pogreške, bez patroniziranja i sl.

u biti sam se sjetio kada sam u novinama pročitao da vlada umjesto JMBGa uvodi “porezni broj” što me i uzdrmalo i potaklo na to pitanje.

hvala i lijep pozdrav[smiley8]

inače čisto informativno imaš mali zeleni pamflet koji možeš uzeti u poreznoj upravi, naslov je Porez na dohodak od kapitala, neznam dali je ažurna ili ne. Uglavnom što se tiče JMBG-a on ostaje, ali uvodi se i porezni broj preko kojeg će se evidentirati sve transakcije, dakle apsolutno svu tvoju imovinu i porijeklo imovine.
dok to ne zaživi ko je jamio jamijo je 🙂

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

evo, Jurčić se sjetio. za sad tek u predizbornim najavama.
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ništa, glasat za hdz….

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Porez na kapitalnu dobit ? Bez mog glasa, drugovi !

[color=black][/color]

To nema smisla, zašto plačati porez kad ga plača kompanija čije donice posjedujemo? Dvostruko oporezivanje, vrag odnija sdp…

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Porez na kapitalnu dobit ? Bez mog glasa, drugovi !

Nisam mislija glasat ove godine, ali moj glas ide hdz-u samo zbog ovog…

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

nigdje u svijetu nema poreza za zaradu na dionicama pa tako ni kod nas. neki kazu da je to velika svjetska nepravda ali meni se ne cini tako

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9


Nisam mislija glasat ove godine, ali moj glas ide hdz-u samo zbog ovog…

Pa to si već tri puta napisao na ove dvije stranice. Nakon ovakove najave niti jedan investitor više neće glasovati za SDP, ali to ne znači da trebaš reklamirati HDZ. Ima još stranaka…

pitanja:
kako se inače naplaćuje porez na zaradu dionicama? da li to funkcionira kao: ne plačaš ništa sve dok ti je kapital u dionicama, a platiš porez samo kad kapitaliziraš dobit (prodaš dionice i izvučeš keš van)?

i, što je bolje za investitora: 6-7% gospodarskog rasta i porez na kapitalnu dobit ili 3-4% gosp. rasta bez poreza? intuicija mi govori ovo prvo, al ne znam argumentirat. [smiley11]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close