Čačić posustaje, jesmo li nadrapali?

Naslovnica Forum Komentari članaka Čačić posustaje, jesmo li nadrapali?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Neće on nigdje ići, osam godina je čekao da se dočepa vlasti, ne može se sada to tako pustiti.

Čačić savjetuje kako uštedjeti :

http://webcafe.net.hr/forwarduse/komnetar/inner.html?select=201205300359503

.

A što je to do sada Čačić napravio pa sad posustaje?Jedino o čemu on brine je kako zavrtiti pare preko svojih i prijateljskih firmi.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

Ne znate vi s cim se Cacic bakce i sto je pronasao u drz upravi, ipak je to zadnja utvrda samoupravljanja u Hrvatskoj, hrpa zajedljivaca, korumpiranih sitnih ‘rukovoditelja’, sindikalaca, boraca za pravdu, laznih branitelja i da ne nabrajam dalje. I u takvom okruzenju s takvim ljudima potrebno je pokrenuti projekte? Kako? To je pitanje. Kako uciniti da ljudi koji zadnjih 20 godina nisu k…m maknuli sada odjednom pocnu slagati projektne planove, racunati troskove i razgovarati sa dobavljacima? Kako to napraviti? Lako vama pljuvati ali da malo probati vidjeti s kojim giovnima se covjek tamo nabada onda biste mozda imali drugacije misljenje. Pa vidite da mu je HEP napravio 400 milja gubitka kao monopolist – zamislite koliko je situacija losa ako se to dogajda/? I sad treba s njima pokrenuti projekte? Za to se mora imati dobar zeludac i puno strpljenja!

Da vam samo demonstriram (prije nego mi ukinu profil – jer su mi ISUSKRIST vec ukinulu papci iz Poslovnog) kako se radi u drz upravi: neki dan idem prebaciti vlasnistvo auta u Samoboru na policiji. 3 zene promatraju, a jedna ne moze dignuti glavu od posla (iako radi jednu transakciju/pol sata – KOMA!) – ali ove tri ne pomazu. To je misani sklop. Jos jedna stvar – svaku malu i najmanju odluku koju moraju donijeti (npr. fali im dokument koji nije ni bitan) – gospodje moraju ‘dokumentirati’ na biljesci na kojoj pisu tko im je rekao da donesu takvu odluku, kada itd. Onda tu malu biljesku spreme u arhiv. I tako one pisu te glupave biljeske po cijeli dan kako ih jednom netko slucajno ne bi ‘optuzio’ da su nesto SAME odlucile. TO je misaoni sklop iz kojeg je potrebno pokrenuti investicije. To je gotovo pa mission impossibl!!! Ti ljudi su unisteni i nisu za nista jer ne znaju nista raditi. Jedino sto mogu raditi je guljenje krumpira, a i za to bi im vjerojatno trebala detaljna dokumentacija. To su moroni! I sad ovaj treba njih upregnuti za investicije. Mozes mislit kako ce mu oni raditi!! Malo sutra – izmislit ce 100 problema prije nego sjednu ujutro na posao.

Čačić :

Ako ne postignemo rezultat moramo se maknuti :

http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-nema-alibi-ako-ne-postignemo-rezultat-moramo-se-maknuti-206260.aspx

Rezultati:
poskupili struju , plin , PDV , benzin , vodu , cestarinu , trajekte , porez na dividendu , dignuli kredite…..

.

to su sve stavke gdje bilo koje povecanje umnozeno s brojem korisnika daji veliki financijski pomak
igra velikih brojeva se nastavlja i zove se nova ekonomska politika
uloge ucesnika ostaju iste samo se povecava ulog
zna se unapred ko gubi i na ciji teret to ide
od znanja za takav rad je potrebno znati gledati na st da bi dosli na sjednicu u isto vrijeme
………………………………………… gdje se sjednica odrzava
………………………………………… dignuti ruku kod glasanja i ne pitati nista
………………………………………… dati tajnici da ona da sluzbi da otipka odluku vlade
………………………………………… javiti medijima da ne talasaju u interesu građana da se nebi uznemirili i stvarali guzvu a nedao ti bog pitali i trazili objesnjenja stoga dajte malo zutila ko koga zasto usto i to pa znate vi to dobro raditi to radite vec 50 godina
tad nastupa politicki pragmatizam tipa "građani nemaju nikog drugog osim nas" samo neka budu strpljivi jer ovi koje placate a mi snjima rukovodimo i upravljamo ne zele raditi ……… ………

Ma nikamo neide ni Čačić ni Linić ni Milanović ni Pusić Ni Hajdaš-.. Nikamo oni ne idu! A mi još manje!
Cijelo to jadanje i kukanje je uvertira u još veće poreze a ne suosjećanje sa narodom!

Baš mi ih je žao! Ugojeni, ljeni, nerazumni… Ma baš mi ih je žao. Pi..ma.. oterat će nas u takvo siromaštvo da će nam se i sami grci smijat! Jer smo jadnici bez znanja i kičme.

Samo sutite i gledajte.

Ako može jednom onda može i dvaput!

niko nas nece otjerati u siromaštvo mismo vec dugo siromasni i duznickom ropstvu netrebamo vise nista trositi uzimati nasi prihodi su manji od minimalnih rashoda koji su propisani određeni i svakog mjeeca nam fakturirani mi njih nemozemo podmirivati kao ni dug koji vec postoji
reprogamirati isto znaci nam samo objedinjenje vise stavki istog duga koji je nastao iz razlike prihoda i rashoda tako da se isti dugovi objedinjavaju u jedan dug i lakse prati i nesto vecim kamatama nego kad je nastao
pravna pozicija nije upitna jer je to klasicni ugovorni odnos po novom ugovoru i novim obvezama ostalo zakljucite sami

Vidim cak i na ovom forumu da ljudi vise komentiraju nebitno a bitno im izgleda nije bitno, pa kako na ovom forumu, toboze jedne poslovne novine, tako i u svim struktirama drustva. Za sve talibane i zakrzljle mozdane mase reci cu sljedece: ako Cacic ne uspije onda dolazi plan B a to znaci propast, sto izgleda ljudima opcenito nije jasno. Pa izvolte se sada Cacicu nasladjivati.

New Report

Close