Uskoro nam dolazi i porez na neobrađeno zemljište?

Naslovnica Forum Komentari članaka Uskoro nam dolazi i porez na neobrađeno zemljište?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Trebalo bi ga malo lupit po glavi… svi su malo prošvikali od te evrope. Pa ajde da sredimo uvoz/izvoz hrane, pa malo pogodujemo našoj poljoprivredi, pa malo ih potaknemo na proizvodnju i složimo sistem da poljoprivrednici svoje proizvode MOGU prodati na tržištu i van RH. Ajde da se to prvo sredi, ha? A ne da mljekari proljevaju svoje mlijeko!!
Lupio bi ja tog ministra malo po glavi prije nego što lupi sljedeći porez.
AJDE NOVINARI, DISTE?! OPALITE PO MINISTRIMA!

Ako može jednom onda može i dvaput!

Perfidan nacin da se ljudima doslovno otme zemlja….za male novce naravno
Kladim se da su vec spremni sa kesom…lol
Famozni Arkod.. novi sustav evidencije zemljisnih parcela u Hr….dobronamjerno.. naravno predlozen by EU

Ja se s tim slažem. Dajte zemlju u višegodišnji zakup- ako ju sami ne možete obrađivati iz bilo kojih razloga.
Liniću, ovo je ispravno…štetna zemlje da stoji neobrađena.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ja se s tim slažem. Dajte zemlju u višegodišnji zakup- ako ju sami ne možete obrađivati iz bilo kojih razloga.
Liniću, ovo je ispravno…štetna zemlje da stoji neobrađena.

Od milijun hektara neobrađene zemlje, 300 000Ha ili jedna trečina je u vlasništvu države, ne misliš li da bi prvo trebala država svojim primjerom trebala pokazati kako se odgovorno gospodari pa tek onda uvoditi eventualne sankcije …to ti je isto kao i da te zaustavi mortus pijani policajac i pokuša testirati na alkohol…da li bi i njemu rekla da je to u redu?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa, već sam napisala ISTINU. A to je, da je sve pogrešno ZBOG PRIVATNIH INTERESA
U OSTATKU HRVATSKE , tj. LOKALNOJ UPRAVI , gdje je ogroman SUKOB INTERESA zbog te zemlje!

ŠTO SU OPČINE I GRADOVI – nego sama , samcata DRŽAVA ! Pa, zašto na vijećima Općina i Gradova
ne donesu ODLUKE O NAJMU NEOBRAĐENOG DRŽAVNOG ZEMLJIŠTA za 1,00 kunu ????
Znaš zašto ?

Jer, je TOLIKO POHLEPE prisutno kod svih vijećnika- da se nikad takve Odluke -ne izglasaju.

PRVO- u Dalmaciji, znaš i sam- cijene zemlje rastu, i tu je nemoguće se bilo što dogovoriti
DRUGO- u Slavoniji – su do jučer bila minirana polja, a struktura stanovništva je takve
socijalne kategorije- da nemaju za struju- a kamoli za osiguranje za traktore….
TREĆE- Gorski dio , Lika i Zaleđe, još nije sazrelo za veće ekološke proizvodne projekte
ČETVRTO- OTOCI , druga država, tu se ne zna tko pije- tko plaća- još nije sve čisto……
DUBROVAČKO PODRUČJE- kako i znaš- oni su druga Republika, i na njih se zakoni Hrvatske-
ne odnose.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ja ću prvi obrađivati svu moju zemlju, ali i država mora podnijeti dio tereta.
– srediti katastar i gruntovnicu ( zemljišne knjige )…… provesti katastarsku izmjeru ( zadnja je još iz vremena austrougarske ) u mojoj katastarskoj općini.
– u rh je prije desetak godina započeo projekt ” uređeno zemljište “…..sređivanje katastra i zemljišnih knjiga , na teret rh. dio sredstava vuče se i iz eu fondova. dinamika je mizerna. za deset godina “sređeno ” je svega do 1,5% poljoprivrednog zemljišta. takvom dinamikom trebalo bi još 900 (devestotina ) godina. ako u to uđeš o svom trošku samo za elaborat deparcelizacije čestice zemlje geodetu treba isprsiti 500 ojra.
pod pretpostvkom da je su knjige sređene idemo i na problem proizvodnje. što i kako proizvoditi. tko će mi pokriti troškove proivodnje. živim 100 km od mojeg zemljišta. nudio sam na obrađivanje besplatno, vinograd i oranicu seljanima, ali nisu zainteresirani. ne radi im se ni njihova.
ima krcato nezaposlenih inžinjera geodezije. neka ih država plati i neka odrade izmjeru i deparcelizaciju. svako u svojoj županiji.

zakon je stupio na snagu, ali je primjena nula. dobio bih barem zakupninu.
država je najlošiji gospodar. ali ovo sa pravnim osobama i vlasništvu je interesantno,,,,,i moglo bi proći.
miami je mlada, neiskusna i potpuno neupućena.

miami, ovo sve fakat stoji, ali opet ponavljam, ne možeš represijom riješavati problem kome si sam uzrok…dakle, prije poreza treba stvoriti sustav (bez proračunskih novčanih poticaja) u kojemu će zemljo-posjednici/radnici imati svoj interes da obrađuju zemlju i proizvode dodatnu vrijednost, umjesto da kao x puta do sada, zaoru neobranu njivu ili bacaju urod jer ga ili ne mogu distribuirati na tržište ili prodajom istoga ne mogu pokriti troškove proizvodnje…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


..dakle, prije poreza treba stvoriti sustav (bez proračunskih novčanih poticaja)
a da bi se to napravilo treba reducirati troškove svih inputa. Posljedica bi bila zdrav i konkurentan sustav….!

macronet , upravo to…ali dok to dođe uvelim mozgovima u glavu [bye]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close