Što se događa sa Geofotom?

Naslovnica Forum Razno Ostalo Što se događa sa Geofotom?

"Zagrebački Geofoto, najveća europska tvrtka za geodeziju i geoinformatiku, u ovoj godini uopće nije isplatila plaće svojim radnicima i nalazi se na rubu propasti!"-javlja Večernji list.
No ovu informaciju vlasnik i direktor Geofota odlučno demantira govoreći kako tvrtka ima problem s nelikvidnošću.
"– Isplatili smo pola plaće za siječanj, a za drugu polovicu siječnja i veljaču isplatit ćemo do kraja ovoga tjedna. Plaću za ožujak isplatit ćemo do kraja ovoga mjeseca" – kazao je Zvonko Biljecki.

Ova tvrtka većinu poslova obavlja za državu te njene institucije, no Bijelicki nije želio potvrditi tko je njihov najveći dužnik,ali je rekao kako se radi o iznosu od 40 milijuna kuna.

"U idućih mjesec i pol zaposlit ćemo nove radnike. Možda zvuči paradoksalno da ne isplaćujemo plaće, a tražimo nove ljude, ali je bitno da imamo dosta novih narudžbi. Dobili smo dva posla u inozemstvu – u BiH i Crnoj Gori. Situacija je perspektivna" – kazao je Biljecki.

…pa sve je jasno ko pekmez…došli novi suci na Banja Luci,tj.došla nova vlast,pa prvo provjerava da li je sve po PS-u…

…i to naravno bez obzira na Linićev zakon o obveznom plaćanju od 60 dana…

…s druge strane čudi me poduzetnik koji ima potraživanja od 40 miliona da drži radnike o kruhu i vodi,umjesto da uzme kratkoročni kredit za premoštavanje tekuće nelikvidnosti…

Bez obzira na ljudsku lakovjernost, citajuci prije nekih godinu dana intervju sa gosp. Bijelickim u casopisu Mreza,na mene je ostavio vrlo dobar dojam kao strucnjak sa inozemnim radnim i studijskim iskustvom. Stavio bi se u polozaj jednoga informaticara i pomislio: "Pa ovo je jako dobra tvrka s odlicnim poslovanjem i hvale vrijednim projektima" Tko nebi zelio imati takvoga poslodavca i biti dio tvrtke? Evo danas ,ispada da su ti radnici zakinuti za place..
A evo sto se pisalo tamo 2009. godine:
http://www.jutarnji.hr/recesija–kakva-recesija–donosimo-cetiri-price-nade-o-tvrtkama-pobjednicama-koje-su-se-othrvale-krizi/440063/

Znam da se govorilo i o Sanaderovom pogodovanju njima i namjestenim natjecajima, no zar nisu oni jedno vrijeme bili jedini u ovom dijelu Europe koji su imali avion sa opremom za geodeziju i geoinformatiku?

Znam puno ljudi koji su napustili GEOFOTO jos pred godinu dana i vise..Uglavnom koliko sam ja upoznat iz njihovih prica nesposobni managment je nesavjesno previse zaduzio tvrtku, dogovorili su se neki losi poslovi , tvrtka je upala u probleme s nelikvidnoscu i ljudi su prvo poceli dobivati otkaze, a onda je sve vise njih pocelo samo odlaziti jer su vidjeli kuda ide tvrtka.

...

Evo dio toga intervjua:
http://www.bug.hr/mreza/tekst/zvonko-biljecki-predsjednik-uprave-tvrtke-geofoto/95210.aspx

New Report

Close