Koračević: U HEP-u je previše starih, ima 4000 ljudi viška, ali i 2000 manjka

Naslovnica Forum Komentari članaka Koračević: U HEP-u je previše starih, ima 4000 ljudi viška, ali i 2000 manjka

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Znači kad se zaposli ovih 2000 manjka u finalu će ih biti 6000 viška.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Ma vidjeli smo mi kako je "pomladio" Lepu, dobro, HEP je monopolista pa ako zaskripi samo ce dici cijene, tako da nema problema.

Zašto bi prosječna starost radnika od 50 godina bila ikakav problem? Kao da radnik sa 55 više ne zna što su faza i nula. S jedne strane nam se svima prodaje priča da trebamo dulje raditi prije odlaska u mirovinu, a s druge strane čelnik jedne javne tvrtke u državnom vlasništvu priča o starijim radnicima kao o problemu, a o prijevremenom umirovljenju radnika kao o nekakvom rješenju.

Ključni problem je loše upravljanje poduzećem i potkradanje. Ne može se toliko uštedjeti otpuštanjem radnika koliko se može izgubiti nepovoljnim ugovorima i sustavnom nebrigom o strateškim pitanjima elektroprivrede (primjer isplata dividende državi iz kredita, umjesto da se dobit ulaže u godinama zapuštan sustav).

Možda bi trebao krenuti od sebe i zamijeniti se "mlađim modelom"….

Javljam se da me zaposlite – inace sam dipl. inž. Elektrotehnike, smer energetika, bez nekog iskustva u struci, posto, odkako sam diplomirao (17 mjeseci) sam poslao oko 150 molbi… bio na nekoliko 10-aka razgovora, svi vecinom vec unaprijed namjesteni… na nekima su posao dobili ljudi koji se nisu ni pojavili na razgovorima… zeljan sam posla, voljan ucenju novih stvari i napredovanju…. nemam nikakvog rodjaka niti vezu… samo trazim priliku da radim i da budem placen za to… a ne ta kao intelektulac propadam u ovoj drzavi… javiti mi se na mail: etfos.mail@gmail.com – zahvaljujem….

Kormilar i Judita sve rekoše..

New Report

Close