Bit će posla! Najpoželjniji poslodavac otvara deset novih trgovina

Naslovnica Forum Komentari članaka Bit će posla! Najpoželjniji poslodavac otvara deset novih trgovina

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

kaj se svi boje komentirati dobru strategiju ili nas samo smeta kad radnicima rastu plaće ?
Ja koristim priliku da upravi i zaposlenicima čestitam jer očigledno dobro rade svoj posao !

dm je doista uzoran poslodavac i uzorna firma. zadovoljstvo je koristiti njihove usluge, podsjetiti ću da se osim što pokazuju brigu za svoje zaposlenike i svoje kupce mogu pohvaliti i svojom skrbi za okoliš i za životinje. mic po mic počela sam koristiti uglavnom proizvode s oznakom “dm”. možda zvuči kao propaganda, ali oni koji kod njih rade ili kod njih kupuju, znat će da nije.
i ja čestitam upravi i zaposlenicima i želim im i daljnju uspješnost na obostrano zadovoljstvo, naše i njihovo :-)))

Otkaze su dobili mali nedužni ljudi,jer nije bilo kontrole šlampavo odrađenog PROJEKTA,voditeljica Ljudskih resursa je trebala sama dati OTKAZ,i ne samo ona.
Odavno se znade ,kako se zapošljava u dm-u, a i tko može iznajmiti poslovni prostor dm-u !

Investiraju u trgovačke lance! čije proizvode prodaju???

Samo trgovina i uvoz strane robe.
Kakva su to radna mjesta?
Po paskom rohatiskog jedino su takve firme uspjevalo dok je izvoz i proizvodnja propala.

… oće da nas očerupaju do kostiju…

DAJ PET !!!

Cijena ulaza navodno 5.000 Eura. previše i za najpoželjnijeg poslodavca.

Svaka čast dm-u, ali kome je to najpoželjniji poslodavac?

Ovdje upišite svoj komentar…

FreeFlyer, 02.02.2012. u 11:49
Investiraju u trgovačke lance! čije proizvode prodaju???

Bravo !!
Super nam je država kada najveće investicije kojima se hvalimo su otvaranje shoping centara i prodavaonica a ne proizvodnih pogona !!

streha

@njuco: ja ne znam "kako se zapošljava u dm-u, a i tko može iznajmiti poslovni prostor dm-u", a vjerujem niti mnogi drugi čitatelji, pa Vas molim da nam kažete.

streha

Politika širenja maloprodajnih lanaca tipa DM uvjetovana je nekim bitnim preduvjetima, kao što su
-PRIHODI / kad se po glavi potrošača postigne plan- otvara se nova poslovnica…itd.itd./
– uvjeti frekvencije potrošača i infrastruktura/ oni ko i MCDonalds, mjere protočnost ljudi , vozila itd.itd prije nego donose odluku o kupnji ili najmu prostora
– prostorni uvjeti u m2 koji zadovoljavaju njihove standarde
-interijeri / kolega je pomagao oko toga, to Vam je komplicirano, sve puno stakla i rasvjete ko u priči, vidite i sami
– i na kraju asortiman, gdje se guraju svima u područja,čak su htjeli i lijekove prodavati…kao
u američkim dragstorima, a nije isključeno ta težnja..
U pravilu, gdje dođu, unište svu raspoloživu konkurenciju….a cijene im nisu baš jeftine za sve.
Sreća je ta, da se zaustave u otvaranju poslovnica, kad ih na to ograniče prihodi poslovnica.
Promet DM u Mariboru u trgovačkom centru nikad nije ispod desetak tisuća eura, po danu,
a koliko vidim najveća konkurencija im je Muller…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

OK, čini mi se kao dobra politika poslovanja, ne vidim problem. Osobno, vrlo rado kupujem u DM-u. Tamo se ugodno osjećam, njihove robne marke su mi skroz ok za razna sredstva za čišćenje, zubne paste, …, a sviđa mi se i ponuda zdravih namirnica. Točno je da se neke stvari mogu pronaći jeftinije u Mülleru, no ako se pametno planira i, jednom kad se osvoji 150 bodova, uvijek ide u veliku nabavku za 1.500 kn, de-facto se uvijek ima popust od 15% na cjelokupni iznos kupovine! Plus svi dodatni popusti koji se računaju na osnovnu cijenu. Best-buy bez premca.

Što se tiče "uništenja sve raspoložive konkurencije", takve su mi izjave deplasirajuće. Svatko se može izboriti za svoje mjesto pod suncem, u okviru pravnog i ekonomskog sustava koji mu je na raspolaganju. Agrokorov Kozmo ima finu priliku, no mislim da nisu ni blizu po tržišnom udjelu. I, tko im je kriv? DM?

Nego, mene još uvijek zanima drugi dio nečije izjave ranije, a koja sugerira da postoje nepravilnosti u zapošljavanju u DM-U? Može malo više informacija o tome? Jedna frendica traži posao, pa bi bilo dobro znati…

streha

Baš sam sretan koliko komentara na naizgled nevažnu temu !
E pa prvo, moramo si priznati da nismo ništa propisali ili dogovorili tj. obvezali te trgovačke lance na minimalni postotak učešća naše robe na njihovim policama.
Ako je to svima jasno šta su krivi stranci kad rade ono što smo im mi dozvolili ? ? ?
Dali znate da su Slovenci obvezali trgovačke lance na cca 30 % obveznog učešća domaćih proizvoda i negdje sam čitao da je nekoliko velikih kazni naplaćeno za nepoštivanje tog pravila.
I šta ćemo sad kad smo opet sami nesposobni PREGOVARATI i DOGOVARATI.

New Report

Close