Don Grubišić: Suspendirali su me jer sam protiv revizije ugovora s Vatikanom

Naslovnica Forum Komentari članaka Don Grubišić: Suspendirali su me jer sam protiv revizije ugovora s Vatikanom

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Don Grubišić: Suspendirali su me jer sam protiv revizije ugovora s Vatikanom

razlog suspenzije njegovo zauzimanje za reviziju ugovora s Vatikanom
______________________________________________________________

Iz gornjeg teksta nije mi jasno :

1.jel protiv revizije ?
2.ili se zauzima za reviziju ugovora s Vatikonom ?

vodoinst, 09.01.2012. u 20:07
razlog suspenzije je njegovo zauzimanje za reviziju ugovora s Vatikanom

Naslov je pogrešan

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

dobro je ……novinar je napokon odgonetnuo za što se zalaže don ćiro…..

samo mi nije jasno kako ga je kaznilo kad je otišao u sabor?

Hm ,sa moje točke gledišta, Don Grubišić je u pravu, ali Crkva kao institucija ima svoja (unutrašnja ) pravila kojih se neće i nemože odreći. Ako bi se to učinilo, onda bi crkva prestala biti to što je bila dosada, već bi to pretpostavljalo revoluciju i promjenjenu ulogu crkve . Da li bi to bilo dobro ili ne , ne znam, ali bi bilo dobro da se barem dio Don Grubišićevih kritika ostvari, jer se je ipak pretjeralo u razlici propovjedanja i stvarnog života.

No, Don Grubišić je ipak dobio priliku da ukaže a probleme , te ih pokuša rješiti na svoj način. Da li je taj način pravi, vidjet ćemo na sljedećim izborima.

Što se tiče suspendije (privremeno), mislim da je tu crkva u pravu, je je propisano da svećenik moža biti samo svećenik. Kad se prestane (aktivno) baviti politikom, suspendija se mora povući.

Potpis

Što se tiče suspendije (privremeno), mislim da je tu crkva u pravu, je je propisano da svećenik moža biti samo svećenik. Kad se prestane (aktivno) baviti politikom, suspendija se mora povući.

http://www.nacional.hr/clanak/39500/umro-je-fra-tomislav-duka

crkva se nije bunila kad je dotični bio u politici, ali on je bio u HDZ-u pa im nije smetalo, tj borio se za njihove interese. Sad je odjednom problem nastao.

Ok, franjevci su država u državi i možda ne podliježu istim propisima kao i ostali svećenici, no nije bit u tome, nego da se crkva pokazala licemjernim, farizeji.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Grubišić je nečiji pijun i to bi svakome trebalo biti jasno.

1. S jedne strane ako je u Saboru zastupnik onda je definitivno političar. Ako Crkva to zabranjuje onda on ne može biti izuzetak. Na kraju krajeva, svečenicima nije mjesto u politici.
2. On se prilikom zaređenja OBVEZAO na poslušnost.
3. Don se okružio raznim neradnicima i hoštaplerima, tipa Luky, koji nikad nisu platili ni kune poreza.
4. Ne vjerujem osobi koja izađe iz obitelji u kojoj je živjela cijeli svoj život i onda se bori za simpatije drugih pljuvanjem po obitelji.

Čudna je to priča

ANTEV potpuno si u pravu.Don Grubišić je pijun i to pijun Isusa Krista.Ja ga osobno nazivam Nikdemom današnjeg doba.
1.politika je u načelu vještina za čovjekovo dobro,to šta"razdvajač"kvari osobe to je druga priča
2.Obvezao se na poslušnost Kristu i svojoj savjesti,jer po tebi je INKVIZICIJA nešta uredu!jer su oni sa
mo slušali svoje nadređene!Biseru!
3.No koment
4.Iz nigdje on nije izišao,i dalj služi svojim" ovcama" kao što pravi pastir je i dužan to činiti,i to do kraja svog života!A to što se kroz povijest vrh crkve"prodavao"najboljem platiši za to če odgovarati na jednom malo višem sudu!

don-grubisic-za-index-crkvu-treba-skinuti-s-proracuna

a-josipovicem-bi-se-trebao-pozabaviti-dorh

Kažete da je Josipović vaš prijatelj.
Kako onda komentirate afere koje se za njega vežu?
Pripisuje mu se da je u prvom mandatu stvorio vrlo moćnu interesnu mrežu: tu je ZAMP, pa i nedavne optužbe bivšeg ravnatelja policije Olivera Grbića da je zajedno s Mladenom Bajićem zaustavio istragu afere Kamensko i spasio Ninoslava Pavića od uhićenja.

Stvar sa ZAMP-om bi trebalo ispitati.
Očito je da je pravilnik o ZAMP-u pisao Josipović i da on ima udjela u dobiti koja iznosi oko 25 milijuna kuna godišnje.
On u tome ima svoj dio.
To bi trebalo preispitati.
Ja to nisam ispitivao, ali svakako znam da je on u to umiješan i da je pravio pravila po kojima se ta dobit dijeli.

Kad kažete da je Josipović umiješan u priču sa ZAMP-om,
znači li to da ga optužujete za kriminalne radnje?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/don-grubisic-za-index-crkvu-treba-skinuti-s-proracuna-a-josipovicem-bi-se-trebao-pozabaviti-dorh/786751.aspx

.

New Report

Close