Squeeze out treba zakonom zabraniti

Naslovnica Forum Komentari članaka Squeeze out treba zakonom zabraniti

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Bože koja poslastica….
Divno je “napuniti” se tekstom i na kraju biti totalno prazan…
Nisam zapamtio N I Š T A (a imam djelomično fotografsko pamćenje)osim DEFOLTA…
Vidi se da je autor korisnik vrhunskih proizvoda Herbadrek….najedeš se, a nije ti ništa, imaš osjećaj da si nešto napravio, a nisi ništa…a i plate te za to ništa…ko i korisnici herbakenj….A taj Herba je isto čudo…Herbalife u prijevodu Život sa travom….izlistan je na burzi, a distributeri se zovu dileri….još samo čekam da najveći pojedinačni dioničari budu “dečki iz Zemuna”…
Nego da se vratimo na članak…što sam ono htio reči….eeeeee….ovaaaaj…Ah da N I Š T A:

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Nije mi jasno zašto se gospon Tomislav ljuti ?

Umjesto da ulaže po cijelom svijetu mogao je ulagati u Hrvatskoj i svu lovu uložiti u dionice Dukata !

.

E da a što se analogija tiče…”ovdje je normalno da branič na gol-crti loptu uhvati objema rukama, držeći je u rukama nakloni se svim tribinama, onda još malo s loptom u rukama trči po kaznenom prostoru, ali to nije penal – eto, slobodno sudačko uvjerenje” to je isto kao da čovjek koji je odradio sijaset katastrofalnih ulaganja i kupnji izvan zdrave pameti piše knjige o ulaganju i vodi tjednu kolumnu u novinama koje se bave investicijama i ulaganjem…
Jedino ako to nije projekt radnog naslova“Nemojte, zaboga, biti kao ja-priće iz podrumskog podstanarstva”

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Ajme sad sam vidio i ovo “Kaže čovjek kojeg ću u idućoj knjizi zvati Soni”
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ispiracija za knigu mu valjda došla nakon odgledanog filma “Koko i duhovi”
“na sastanak s boardom multinacionalke došao je u košulji kratkih rukava” Topla priča o duhu u kratkim rukavima….

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Ja se u potpunosti slažem s Tomislavom.Skviz je po novom ZTD-u,čini mi se 2006.,dao ogromne povlastive većinskim vlasnicima,tako da je jasno tko je zapravo i pisao zakon.Promjene su,ironično,protumačene kao zaštita malih dioničara,usklađivanje s EU stečevinom itd.Dakle,primjera radi,stari zakon nije dozvoljavao ponudu koja bi išla ispod najviše cijene po kojoj je većinski ikad kupovao.Novim se to jednostavno preformuliralo u cijenu po kojoj je kupovano samo zadnju godinu,što je vrlo bitan detalj.Što je većinski imao činiti?Ništa,samo pričekati neku krizu,kao ovu,pa davati ponude po smiješnim cijenama.Sve,da ne zaboravimo zakonodavca,u “interesu malih dioničara”.To je klasični oblik kriminala o kojem sjajno piše Tomisalv.Tako su smiješne ponude izašle za Valamar,Slobodnu,Belišće…I da stvar bude još smiješnija,zakonodavac se potrudio da cijena ne smije biti ispod tromjesečnog prosjeka.Ma zamisli,čak tromjesečni.Koja to kriza traje tri mjeseca?Svim tim su mali dioničari stavljeni u daleko neravnopravniji položaj i o tome govori komentar poštovanog novinara.Apsolutno ga podržavam.

Kolega trik dajte još jemput nismo vas doživili ona prva dva puta…

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Umjesto kupnje dukatovih dionica trebalo je ulagati u kutjevačku graševinu

pepic, 24.10.2011. u 14:27
Da u ovoj zemlji postoji samo jedan suvlasnik koji želi da nacionalno blago zauvijek ostane u hrvatskim rukama, mora ga se zaštititi
ovo je suština!!!

Od kako sam sebe uhvatio u laži više nikome ne vjerujem!


Umjesto kupnje dukatovih dionica trebalo je ulagati u kutjevačku graševinu

Oprosti, umjesto ulaganja u Graševinu ja bih Graševinu ulagao u sebe!

Od kako sam sebe uhvatio u laži više nikome ne vjerujem!


barmen, 24.10.2011. u 15:14
Da u ovoj zemlji postoji samo jedan suvlasnik koji želi da nacionalno blago zauvijek ostane u hrvatskim rukama, mora ga se zaštititi
ovo je suština!!!
[/quote]

i ja mislim [smiley]
možda ima smisla napisati nekoliko stranica i dostaviti ih ustavnom sudu.
makar zabave radi.

a i opaska o graševini je ok [smiley]

www.knjigara.com

Prije nego se kupi određena dionica, poželjno je upoznati se s rizicima koje ta transakcija nosi.


Prije nego se kupi određena dionica, poželjno je upoznati se s rizicima koje ta transakcija nosi.

ma, znao sam za mogućnost istiskivanja, i pisao sam o tome.
ali, da bi se trebalo zabaviti pišući ustavnom sudu, trebalo bi [smiley]

www.knjigara.com

Pozdrav, (opet),

ne čitam redovito, ali rado i sa zakašnjenjem. Je, autor je svojedobno pisao o squeezu sa spekulacijom o dobroj premiji ili naknadi za male – ovo sada jest suština, posebno u novim okolnostima gdje "roblje diže glavu" (za svoje novce si kupio nešto, a šalju te s igrališta velki dečki jer su se oni skupili – Alo Požega, pa nismo u pubertetu – pa nek igraju svoju igru, ako sam tako malen, ne mogu im niti smetati toliko).
Ali, to je čak manji problem od ostalih nadolazećih, možda bismo jednog dana bili sretni da su nas istisnuli iz svih društava, a za te pare da smo kupili komad grunta, ogradili ga i pristojno (ni previše, ni premalo) se naoružali – ne daj bože.

A sad sitnica o "kritičaru" koji, rekao bih, doživljava erekciju dok pljuje: molim te Vatreni, ne zagađuj se ovakvim "smeće komentarima" MALOG (znači, u prosjeku osuđenog) ULAGAČA, a ako to već i čitaš, umjesto da ga pljuješ, prosvjetli i njega i nas svaki tjedan svojom argumentiranom analizom i prijedlozima – nalaziš se u području ovog portala koji se zove ZAJEDNICA, a ne CIPELARKA (imaš i opciju BLOG) – pa kud ćeš više.

S poštovanjem!

Obećanja pljušte, mi se dobro držimo. Srdačno Vaši

Pardon,

tek naknadno pogledo i vidio BLOG tag baš u profilu Vatrenog, pročitao i ponešto saznao. Nakon toga, još mi nejasniji pristup prema čovjeku koji piše zanimljivo, sluša oko sebe (kao i mnogo nas, nekad smo slušali s puno manje kriterijumuma [wink] – Mataković srijedom na netu, oprostite), i komentira.

Eto, tek tolko da probam pokrenuti nešto prijateljskije komentare, bili kritični ili ne.

Ugodan dan.

Obećanja pljušte, mi se dobro držimo. Srdačno Vaši

New Report

Close