Više od PR-ovski dobrog poteza HPB-a

Naslovnica Forum Komentari članaka Više od PR-ovski dobrog poteza HPB-a

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Konačno jean pravi potez ,nadam se Vlade ili neka je i same HPB, kada bi im se barem prosvjetlila pamet pa da kroz svoju poziciju i države kao več. vlasnika u konkurettskom smoslu iskoristi odnosom na ostale bankovne čimbenike.
Što bi značilo da se konkurentski postave u svim bankarskim poslovima, pa tako smanili bankarske provizije, kamate na sve kredite , ukinuli sve dev. klauzule i.t.d, , a ne da se Vlada direktno bavi i pregovara sa ostalim bankama i seme dovodi u neugodnu poiciju diktiranja uvjeta bankarskom svijetu već da to radi indirektno i legalno kroz svoju večinsku banku.
Mislim da bi time pridobila veliki broj klijenata i ubrzo postala največa banka u Hrvata, pa makar i uz cijenu državnih poticaja za vođenje takve građanima okrenute bankarske politike.

Inače konkurecija novčarskom poslovanju trebala je biti ZSE kao i svagdje u svijetu, ali očito je da to bankarski loby u Hrvatskoj ne dozvoljava gledajuči samo svoj interes, obzirom da bi tako poslovni subjekti kroz IPO-e došli do puno jeftinijeg kapitala nego sada kada svu zarađenu dobit daju bankama kroz kamatu na primjlene kredite.

Nije mi jasno zašto to nitko od kompetentnih osoba ne postavlja kao pitanje problematike funkcioniranja banaka u HR, sukladno gornje navedenom, ili se možda boje.

U svakom slučaju smatram da bi Vlada morala puno bolje iskoristiti poziciju HPB-a i perfidno i uvijeno, djelovati i konkurirati ostalim bankama, pa da vidimo ” čija maca crnu vunu prede” i po kiliko bi onda ostale banke navodno plačale strani navodno “strani” kapital koji navodno plsiraju u HR kro kreditne linije.

Znači ima prostora za djelovanje samo treba raditi, raditi i raditi….

Bilo kakvi kredit mora biti isključivo sa FIKSNOM kamatom !

Glupo je dizati kredite u bankama kad u istim bankama vaši rođaci imaju lovu na štednji sa 3 % kamata (oročeno !).
Budete korektni i pošteni prema svojim rođacima i posudite od njih lovu sa 3 % kamata .
Osobno sam od rođaka posudio Eure koje je držao u čarapi bez kamata .
Za trošak kamata platio sam večeru .
I ja svakom korektnom i poštenom rođaku posuđujem Eure iz čarape , bez kamata .
Pa naši ljudi imaju u bankama i u čarapama na desetke miliardi i Eura i Kuna !
Zašto bi vi na račun kamata morali i banki kupiti jedan stan ?
Samo zato što ste prema rođacima bezobrazni ?

.

Pero7 lupaš bez veze, daj se malo odmori.

@Pero,od kud ti toliko čistih čarapa?

FrendBuraz, 25.08.2011. u 09:17
Sve u svemu, bujanje udjela dugoročnih, stambenih kredita ima objektivna ograničenja pa ne čudi što je HPB svoju ponudu predstavio kao akcijsku (do kraja godine, uz mogućnost produljenja) okvirno odredivši i kvotu od oko pola milijarde kuna.

Najznačajnije ograničenje je istek izborne godine.



@Pero
,od kud ti toliko čistih čarapa?

Ne peneze držati u čistim čarapama !

.


Pero7 lupaš bez veze, daj se malo odmori.

zvonkac ,

ti lupaš bez veze .
Ja dajem korisne , dobronamjerne savjete iz vlastitog iskustva !

.

New Report

Close