Hrvatskoj treba investitorska bojna

Naslovnica Forum Komentari članaka Hrvatskoj treba investitorska bojna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Prvi put bi u životu izašli na izbore ?

Zato nam i je tako , što na izbore izlaze oni koji glasaju za programe koji njima odgovaraju .

Pošto je Hrvatska Država neradnika normalno je da neradnici glasaju za program koji će im omogučiti parazitiranje.

Kad bi Žabe pitali :Jeste li za to da isušimo Močvaru ? Žabe bi bile protiv .

Slažem se da je obrazovanje jako bitno za život , zaposlenje i sreću u životu .

No ne moraju to biti neke visoke dugogodišnje škole koje obrazuju za ne radna zanimanja .

Osobno znam neke doktore koji prodajom svoga znanja nisu u stanju prehraniti ni svoju obitelj .

I vi ste mogli iskoristiti svoju stranicu da obrazujete neke koji su neobrazovani i neznaju .

Mogli ste napisati ljudima da je cilj na Burzi kupovati jeftino a prodavati skupo , a ne obratno što većina čini .

Ili ste mogli napisati nezaposlenima da sa malo kuna lako mogu otvoriti svoju tvrtku ili obrt i prodavati svoje znanje .

Ljudi jednostavno neznaju izlaz iz teške situacije jer ovo školstvo obrazuje uglavnom bogalje za javni sektor .

U krajnjem slućaju dobar je savjet nezaposlenima da se vrate kući , na selo , na ognjište na neobrađena polja .

A da su ljude obrazovali za život , nebi ljudi dizali takve lihvarske , zelenaške kredite .

Trebalo je ljude naučiti da treba trošiti samo zarađeno .

A cijela gospodarska kriza u svijetu a i kod nas nastala je zbog trošenja nezarađenog .

Pišete “naše potrebe” ? Naše potrebe uvijek moraju biti jednake ili manje od naših zarada .

.

Uz to da u škole treba uvesti financije, ponajprije osobne, dodao bih da očito treba poraditi i na političkoj pismenosti, kulturi i participaciji, možda i kroz večernje škole.

Cijela kriza je nastala zbog toga što je zakonodavac iz navodnog tržišno nepristranog javnog sektora
namjestio odnosno predao tiskanje novca bankarima koji su navodno nekakav privatni sektor…
a u biti posluju po načelu prisvajanja profita a socijalizaicje gubitaka…

Milton Friedman(za kojeg teško da bi se reklo da je socijalist) je izjavio da ne zna za niti jednu krizu a da nije izazvana monetranom ekspanzijom pa onda monetarnom kontrakcijom…
Politički neumreženi pojedinci i firme koji žive u ovako politički poptuno namješteno ekonomskom sustavu ne mogu znati da li se nalazimo u inflacijskom ili deflacijskom periodu…i ako imaš sreće i na vrijeme se iskrcaš iz namjerno stvorenog mjehura onda ćeš malo bolje proći…ali to je ništa prema onim koji imaju moć kreiranja trendova…a kreiraju ih našim depozitima,mirovinama itd..itd…

Samo neka država tj. javni sektor prestane štititi banke i neka im nametne da mogu raditi samo sa novcem koji imaju i da im prestanu jamčiti za lažni deklarirane depozite neće biti nikakve krize u budućnosti…

Jedina prava kapitalistička škola je austrijska škola,a ovo u čemu mi živimo je čisti korporativni
komunizam…
Korporacije su izgrađene javnim projektima koje su privatizirale phony money-em…
A ova kriza je ništa drugo nego transfer bogatstva bez rada….
Kome se ne da čitati neka pogleda Money Masters..Sve se pokazalo istinitim

Molim?!!!!!!

“Da poštena stranka obeća da će financije i investiranje uvesti u>>>>>>> osnovne i srednje škole!!!!??? i predloži >>>>>dobre udžbenike?????????, prvi put u životu bih izašao na izbore ” ??????????

Ja nemogu vjerovat!! Radi takvih koji isto tako razmišljaju imamo tisuće i tisuće ekonomista na burzi tisuće i tisuće na listama za upis na ekonomske fakultete jer BI SVI BILI EKONOMISTI U EKONOMSKI PROPALOJ DRŽAVI!!! Isad još da jadne klince maltretiraš sa grafovima i analizama dok imaju 17 predmeta koji su im totalno neshvatljivi i neprobavljivi i ZA KOJE SE ŠTAMPAJU KNJIGE I KNJIGE SVAKE GODINE RADI TRI PROMIJENJENA PASOSA!!!!!!!

I još se hvališ svojim neizlaskom na izbore ????

Ako može jednom onda može i dvaput!

Mislim da bi baš Birtićeva inicijativa smanjila broj ekonomista opće prakse…
Profesor Darko Pavuna je izjavio da bi
ekonomiju trebalo izučavati paralelno uz osnovnu struku kao što se u Francuskoj izučava na Ecole Polytechnique…
Ja sam shvatio inicijativu da svi uz osnovnu struku dobiju i određeni set ekonomskih znanja,i dodao bih i osnovni set pravnih začkoljica

Kad je riječ o Hrvatskim ekonomistima zar ste zaboravili na ono suđenje u Zgb u kako se studiralo na Ekonomskom faxu ?

Neki su na ispitima morali dati pice a neki čak i guzice !

.

Gledajte kemija, biologija, fizika koliko to danas koristi u svakodnevnom životu?? Mislim zar mi je važan
kemijski sastav soli NaCl, ili što je bitna formula iz fizike V=s/t ili F=m*a ( evo i dan danas ih se sjećam a ne znam koji će mi k…c) koliko srce ima klijetki i pretklijetki ???
Ok osnovna škola mora pružit osnovno znanje o svemu i svačemu ali sa druge strane gotovo je sigurno da će velika većina ljudi koristiti bančine usluge i kad čuje anuitet će vam iznosti 1500 kn- prihvaćam a da zapravo ne zna kolko će ga taj kredit stvarno koštati tako da se i po ovom pitanju nešto mora napraviti. Naprosto se mora napraviti nekakav program barem po pitanju osobnih financija.
Evo svi viču treba više malih poduzetnika oni su generator rasta, e sad za bit mali poduzetnik trebaš pored svog primarnog znanja moraš poznavat osnove zakona, računovodstva i ekonomije. Po meni bi trebalo uvest neki program koji bi se bavio ovom tematikom.

Opreznije Birticu ! Opca kultura bez inteligencije ili obrnuto ne daje nikakav napredak osim golog prezivljenja u “pustinji i prasumi” u kojoj zivimo..slazem se da je potrebno nadograditi opcu ekonomsku kulturu nasega puka isto kao sto je potrebno nauciti sve da razlikuju Picassove faze…a narod je pokraden i prevaren upravo zato jer ih nisu naucili opcu povijest u kojoj se govori o ekonomskim krizama , bankarskim manipulacijama tijekom povijesti i korumpiranim politicarima u spletu s ekonomijom i pravosudjem….dakle prvo intervencionizmom obnovit skolstvo, zdravstvo i zivotno blagostanje, socijalnu sigurnost…drugo ..oporavak proizvodnje i infrastrukture..trece..skolovati novinare da striktno, tocno i eticki korektno pisu svoje clanke..mogli bi reci ..profesionalna ozbiljnost..bez senzacija i spekulacija—-inace doticni clanak pozdravljam jer volim sire osvrte esejskog tipa ma koje tematike, lijep pozdrav Igor

New Report

Close