Nakon četiri dana rasta franak oslabio 1,15 posto

Naslovnica Forum Komentari članaka Nakon četiri dana rasta franak oslabio 1,15 posto

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

koji naslov,,,uh do kraja tjedna ce sigurno biti 7,4 kao i euro,,,zivi bili voli vas andmar

voli vas andmar

CHF ce oslabiti onoga trena kada se kapital bude "selio" u imovinu koja donosi znatno vise kamate dakle kada se percepcija rizika globalnih ekonomskih trendova znacajno reducira. Ista sudbina ceka i zlato.
Kada ce to biti-jos uvijek je tesko procijeniti, no tko je ulazio u aktivu u CHF na bitno nizim razinama te realizirao visoke zarade, sada vjerojatno razmislja o izlasku.
Za duznike u CHF sada je kasno za konverziju u EUR ili HRK jer u tom slucaju ce realizirati dodatne gubitke od placenih visih kamata, pogotovo na HRK (bez valutne klauzule).
Izasao sam iz kredita u CHF na 4,8 prema HRK konvertiravsi ga u EUR, isto sam savjetovao svim duznicima u klauzuli prema CHF koje poznajem. Interesantno ali nije me poslusao nitko, niza kamata tada im je bila milija.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

Bravo kolega, odlično ste postupili.

Ja danas zamijenio preostale chf za usd [thumbsup]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Kolega Vladimir9 ne postoje duznici u CHF. Nitko nije digao kredit u CHF vec su krediti davani u KN s deviznom klauzolom kao osiguranjem banke od gubitaka. Ovo sto banke rade je bezobrazno jer uz to sto raste CHF dizu i kamate. Price o gubitku ako smanje tecaj ili kamate su price za malu djecu i Jacu.

Nije bolest sve što boli


Ovo sto banke rade je bezobrazno.

Jesu li banke bile bezobrazne kada su godinama obračunavale dužnicima značajno manje rate nego da su krediti bili vezani uz EUR?

jasno da jesu jer je to bila navlakuša da se poveća promet a kamate nisu bile ništa manje nego što su u uljuđenim ekonomskim tržištima kako kaže naš guverner

Kolega zg828 kad su davani ti krediti kamate su bile nesto povoljnije nego za one u eurima i ljudi su se "navukli". Koliko ja znam kamate za te kredite nisu fiksne i mogu se mijenjati. One su se obavezno mijenjale na gore kad je kuna u odnosu na franak jacala a sad kad franak divlja one su zabetonirane. Tu je bezobrazluk. Iz vaseg posta se vidi ili da ste bankar ili se sad nasladjujete tudjoj nevolji a sami ste uzeli kredit u eurima i bilo vam je zao kao psu sto ga niste mogli dobit u francima.

Nije bolest sve što boli


…ili da ste bankar …ili se sad nasladjujete tudjoj nevolji…bilo vam je zao kao psu sto ga niste mogli dobit u francima…

nisam bankar, ne naslađujem se tuđoj nevolji, i mogao sam dobiti kredit u CHF.

a inače rate nisu bila navlakuša, jer se mogao uzeti kratkoročni kredit u CHF za npr. auto, i proći bitno bolje nego u EUR, ili za dugoročni nakon par godina malih rata obaviti konverziju u EUR i zaštitit se od "valutnog" rizika. kao npr. vladimir9. samo što su ljudi bili pohlepni, nije im bilo dovoljno par godina malih rata, već su htjeli da potraje. a svi znamo onu narodnu "predobro da bi trajalo".
i sada hoće da njihovu pohlepu spašavaju na teret poreznih obveznika.
nažalost možda im i prođe.

Zasto bi bilo na teret poreznih obveznika. Drzava zakonskom regulativom moze ograniciti kamate i puniti blagajnu porezima na ekstra profite i time pomoci svima koji su u kreditima a ne samo trenutnim zrtvama besramnog bogacenja banaka. Uzmite samo primjer jedne banke koja je nedavno povecala temeljni kapital. Odakle im ta sica. Pisete na poslovnom, vjerojatno pratite i trgujete dionicama. Hoce li ta banka obestetiti male dionicare kojima godinama nije isplacivala dividendu a bili su vlasnici banke.

Nije bolest sve što boli


Zasto bi bilo na teret poreznih obveznika. Drzava zakonskom regulativom moze ograniciti kamate i puniti blagajnu porezima na ekstra profite i time pomoci svima koji su u kreditima a ne samo trenutnim zrtvama besramnog bogacenja banaka. Uzmite samo primjer jedne banke koja je nedavno povecala temeljni kapital. Odakle im ta sica. Pisete na poslovnom, vjerojatno pratite i trgujete dionicama. Hoce li ta banka obestetiti male dionicare kojima godinama nije isplacivala dividendu a bili su vlasnici banke.

Bravo kolega odlični komentari.
Baš me zanima da bi neka banka u Hrvatskoj danas odobrila kredit uz valutnu klauzulu u chf?
Ako netko zna takvu banku molim da mi javi, idem odmah sutra podići kredit i kupiti srebro.

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

New Report

Close