MFIN: Sutra novi sastanak s bankama

Naslovnica Forum Komentari članaka MFIN: Sutra novi sastanak s bankama

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Svi korisnici CHF kredita su zasigurno očajni ovakvim spiralnim trendom. Možda bi bilo dobro da se svi mi CHF dužnici organiziramo poput sindikata, te odradimo nešto dobro jer od ove vlade samo obećanja i ništa više. Kako bi bilo da svi CHF dužnici kažu ne bankama, te stanu sa otplatama kredita. Ovrhe se neće pokrenuti prije slanja opomena, ali brdo novca će nedostajati bankama za poslovanje. Mi nemamo što izgubiti, te možemo poslije jednostavno nastaviti sa otplatom kredita. I ponovno učinimo istu stvar dok se malo ne zamisle….

Vlada se može jedino sastati i razgovarati o tome da im se lupi porez na preveliku dobit koju ne reinvestiraju i hrvatskoj nego novce iznose u svoje matice i oko toga da snize kamate na razinu država iz kojih dolaze.prestat davat plaće zaposlenima u državnim službama koji nemaju teki račun u poštanskoj banci.

vlada od banaka traži rješenje one su spoznale i suosjećaju itd. opet ništa od rješenja
vlada vlada i donosi mjere u svojoj nadležnosti ali za to treba znati imati kredibilitet i ono što muškim visi ispod pojasa

Nažalost , neda se tu ništa napraviti .
Ljudi su pogriješili što su dizali kredite u CHF .
A dizali su kredite u CHF zato što su bile u to vrijeme manje kamate na CHF .
Rohatinski je pravovremeno više puta upozoravao šta se može dogoditi .
Meni je nezamislivo uzeti kredit sa promjenjivom kamatom .
Šta može učiniti Vlada ?
Da uzme meni još više poreza i da da za otplatu CHF kredita ?
Pa zašto ljudi uopće troše više nego zarade ?
Zar svaka šuša koja malo zaradi mora imati vlastiti stan ?
Da ste trošili samo zarađeno (kao ja ) sada vas nebi bolila glava .

.

Treba se uključiti u novoosnovanu udrugu i krenuti s koordiniranim akcijama.


Svi korisnici CHF kredita su zasigurno očajni ovakvim spiralnim trendom. Možda bi bilo dobro da se svi mi CHF dužnici organiziramo poput sindikata, te odradimo nešto dobro jer od ove vlade samo obećanja i ništa više. Kako bi bilo da svi CHF dužnici kažu ne bankama, te stanu sa otplatama kredita. Ovrhe se neće pokrenuti prije slanja opomena, ali brdo novca će nedostajati bankama za poslovanje. Mi nemamo što izgubiti, te možemo poslije jednostavno nastaviti sa otplatom kredita. I ponovno učinimo istu stvar dok se malo ne zamisle….

kolega
kakve veze imaju vlada i krediti u švicarcima…
pa nije te vlada tjerala da uzimaš kredit.
pobrkali ste nekakve pojmove.


Nažalost , neda se tu ništa napraviti .
Ljudi su pogriješili što su dizali kredite u CHF .
A dizali su kredite u CHF zato što su bile u to vrijeme manje kamate na CHF .
Rohatinski je pravovremeno više puta upozoravao šta se može dogoditi .
Meni je nezamislivo uzeti kredit sa promjenjivom kamatom .
Šta može učiniti Vlada ?
Da uzme meni još više poreza i da da za otplatu CHF kredita ?
Pa zašto ljudi uopće troše više nego zarade ?
Zar svaka šuša koja malo zaradi mora imati vlastiti stan ?
Da ste trošili samo zarađeno (kao ja ) sada vas nebi bolila glava .

Kolega nema tu ništa nažalost , iz vašeg posta se vidi da ste sretni što su drugi nesretni sa CHF.

Ja osobno sumnjam da će Vlada išta napraviti što bi išlo u štetu BANKAMA i njihovoj diobitI, ali se suosjećam sa vojskom malih ljudi čiji je najveći grijeh bio imati svoj stan, stan za svoju obitelj .
Međutim otplata kredit sama po sebi ne bi ni bila problem da većina istih nije izgubila posao ili im kasni plaća ili imaju veliku neizvjesnost poradi svoje firme itd.

Budući da smo jedna od rijetkih zemlja svijeta gdje kriza još nije završila a u svijetu se špekulira o novoj teško mi je nebiti tužan sbog svojih susjeda, kolega , rodbine i sl.

Postoje ljudi koji se vesele tuđoj nesreći, te najčešće trljaju sol na ranu pametujući TREBALO je itd , možda ste i vi ta osoba, ne znam,
ali ja nisam.

Pozdrav

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

@robbies; slažem se s tvojim prijedlogom.

Kolega Goran8 ,

Vi ste pobrkali lončiće .
Ja se ne veselim tuđoj nesreći , dići kredit bio je njihov izbor .
Nema kajanja poslije je*anja !
"Mali ljudi " nemogu imati svoj stan jer toliko ne zarađuju a za kamate treba dati još jedan stan .
Neka "mali ljudi" budu podstanari – najmoprimci kao svuda u svijetu .

Zašto se ja zalažem ?
Da svi budu sretni , da žive bez stresa i da troše samo zarađeno .
Sve krize u svijetu , u Americi , Grčkoj ,Italiji, Španjolskoj , Irskoj,………i Hrvatskoj nastale su zato jer su ljudi trošili nezarađeno .

Pozdrav

.

Kolega Goran8 ,

Vi ste pobrkali lončiće .
Ja se ne veselim tuđoj nesreći , dići kredit bio je njihov izbor .
Nema kajanja poslije je*anja !
"Mali ljudi " nemogu imati svoj stan jer toliko ne zarađuju a za kamate treba dati još jedan stan .
Neka "mali ljudi" budu podstanari – najmoprimci kao svuda u svijetu .

Zašto se ja zalažem ?
Da svi budu sretni , da žive bez stresa i da troše samo zarađeno .
Sve krize u svijetu , u Americi , Grčkoj ,Italiji, Španjolskoj , Irskoj,………i Hrvatskoj nastale su zato jer su ljudi trošili nezarađeno .

Pozdrav


Sve to lijepo kod tebe izgleda na papiru, i slazem se sa time, trositi manje od zaradenog recimo 10% i to je to.
Ali jedna obitelj recimo nema gdje zivjeti, jednostavno nema i uzme stan na kredit jer je rata kredita 2500kn,a ako su podstanari placaju 2000kn. Pa zdrava logika kaze da je bolje rastegnuti se 500kn i imati svoje nego placati 2000kn u vjetar. Zar ne?

A sada je ta rata od 2500kn,narasla na 4500kn, a od dva clana koja su prije radila, sada radi samo jedan, sa istom placom, a zivotnim troskovima barem 20-30% vecim jer su cijene kruha,benzina i sl.stvari skocile.

Mislim da im treba pomoci!

Govorim o kreditima za stan, mislim da je to od zivotne vaznosti, oni sto imaju kredit za auto, neka im ga uzmu, pa sto ima veze,moze se bez auta zivjeti, ali bez stana ipak mislim da ne i jos postanes socijalni slucaj i da nikome to nije u interesu.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

giga ,

to je njihov izbor , da dignu kredit i kupe stan .
Zašto bi im pomagali ?
Neka im pomažu roditelji .
Neka žive kod roditelja dok ne skupe dovoljno love za stan .
Neka se vrate na selo , u zavičaj, na ognjište ,u rodnu kuću , na neobrađena polja ….
Treba već jednom prestati pomagati gubitnike !
Pomagati treba uspješne !
Uspješni vuku naprijed u bolju budučnost sviju nas .
Biti " socijalni slučaj" zdravom čovjeku danas u Hrvatskoj njegov je izbor .

.

Pero,

ne slazem se sa svime s tobom. Nije sve crno bijelo. Nabrojao si dosta mogucnosti, ali neki nemaju mogucnosti zivjeti sa roditeljima dok ne skupe pare za stan, jer znas i sam da je to proces od 30 godina.
Mislim da ti ne treba racunati ako imas primanja od 8000kn, sto je za Hr, vrlo dobro, i zivis sa roditeljima od recimo 5000kn,sto znaci da ti ostaje 3000kn mjesecno, koliko ti je potrebno vremena da recimo bar pola para skupis za stan. Ova moja verzija je za vecinu "spejs šatl".

Sto ce na selu ako tamo nema posla od cega da zive?
rodne kuce nemaju, da imaju prodali bi i mjenajali za stan.
Djeca moraju na fakultet iz tog nekoga sela sto je novi trosak.

Sto znaci biti uspjesan za tebe?
Kod nas znaci biti uspjesan, da ima firmu, puno love, ljude koji rade za njega, obitelj vidis jednom na tjedan jer nemas vremena i kada idete na godisnji,naravno ako uhvatis vremena jer ipak je lova prva.
Za mene nije gubitnik netko tko zeli zivjeti u svom stanu od 60m2 koji palca 4000kn/mj., zeli odraditi 8 sati dnevno, posvetiti se obitelji i skolovati djecu i pokusati voziti polovni auto jer nema za novi i stediti nesto sitno. Za mene je to uspjeh kojemu tezim.
Nemam kredita, niti ga mislim uzimati, jer sam tako reci dobio zivotni prostor,ali da nisam, morao bi isto u kredit.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

giga ,

za razliku od tebe meni nije dovoljno stan i stari auto .
Meni nikad dosta , zato i ulažem višak novaca u dionice i u poslove kako bi imao još više .
Što imam više , zarađujem više .
To mi stvara sigurnost i uklanja stres .
Početak mi je bio težak i stresan , puno sam radio i rigorozno štedio.
Viškom moje zarade pomažem djeci .
A kad umrem , moji nasljednici biti će veseli jer im nisam ostavio samo dugove .

.

giga ,

za razliku od tebe meni nije dovoljno stan i stari auto .
Meni nikad dosta , zato i ulažem višak novaca u dionice i u poslove kako bi imao još više .
Što imam više , zarađujem više .
To mi stvara sigurnost i uklanja stres .
Početak mi je bio težak i stresan , puno sam radio i rigorozno štedio.
Viškom moje zarade pomažem djeci .
A kad umrem , moji nasljednici biti će veseli jer im nisam ostavio samo dugove .


A sto si imao od zivota?
Rad, rad, i s novcem u grob.

Dobro ako tebi rad pomaze u borbi protiv stresa,meni protiv stresa vise znaci igrati se sa djetetom sa auticima, ici na more i lezati na plazi nakon odradenog radnog vremena, sa prijateljima ispijati kave i pricati, igrati nogomet i sl.

Ali valjda shvacas da trziste rada ne moze funkcionirati na tvojoj shemi da svi kao ti imaju puno i zive luksuzno?
Da bi ti "imao puno novaca i zivio luksuzno" netko drugi mora za tebe raditi, imati manje od tebe i zadovoljiti se sa time sto ima, ali i taj drugi ima pravo da zivi normalno, samo skromnije financijski.
Ti ces svojim zalaganjem postici, tri BMW-a, firmu od 50 ljudi, osigurati djeci kuce, sebi tri kuce,dvije vikendice (karikiram),a ovaj drugi ima pravo na nesto manje, dva polovna auta stara 5 god., stan od 60m2, i ostaviti djeci 50.000kn i stan, jel se tu slazemo?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close