Tehnička i software, podrška za bolje praćenje , burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička i software, podrška za bolje praćenje , burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lijepi pozdrav
molio bi sve kolege , da kažu ako znaju , dali se kod , nas može pratiti kretanje , vrijednosti a da se u isto vrijeme , iscrtavaju zadani grafovi , iz TA analize . ( nadam se da sam bio dovoljno jasan).
šta sve treba osim samoga softwara , te kako taj softver , spojiti da prati vrijednosti .

Možda mislite nešto kao što ima FIMA,kliknete dionicu i odmah iscrta graf za razdoblje koje želite?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

ne ne
vec postoji program kojega se instalira na vlastiti , kompjuter , te bi se ga terbalo direktno povezati sa burzom preko nekoga programa , te bi se kroz cjeli dan mogla pratiti tehnicka analiza za odabrane dionice.

Pa zar to nemate na mostichu (ZSE) i atm-u (VSE)[smiley10]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

da tamo se može pratiti vrijednost , dionica
ali da mi iscrtava grafove i pojedine indikatore tehničke analize
koliko ja znam na mostichu i atm – u, to nije moguće
ili je neka određena greška kod mene

Zasto ne probate abacus-ovu TA. Kosta nis , jedino regist. , a pruza fanovima kratke noci i velika zadovoljstva![smiley2]


da tamo se može pratiti vrijednost , dionica ali da mi iscrtava grafove i pojedine indikatore tehničke analize koliko ja znam na mostichu i atm – u, to nije moguće ili je neka određena greška kod mene

E onda ne znam,jedino znam da ti Abacus na svojoj stranici ima grafove teh. analiza, ja ne koristim TA pa ne znam za drugo.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

ok nema problema hvala
nije ni meni nije TA temelj ulaganja
ali dobro je tu i tamo , pogledat
HVALA U SVAKOM SLUČAJU

NeedForTrade Charts

zna li netko nesto ovome , programu te dali se može primejnjivati kod nas

Ima dosta programa AmiBroker, Metastock, Teletrader (za Beograsku burzu), Wallstreet analyzer i sl.
ali nijedan nisam uspio “nagovoriti” da automatski skida podatke direktno s burzi, vec jedino rucnim unosom.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


da tamo se može pratiti vrijednost , dionica
ali da mi iscrtava grafove i pojedine indikatore tehničke analize
koliko ja znam na mostichu i atm – u, to nije moguće
ili je neka određena greška kod mene

jednom rijecju, ne postoji. no uskoro, kad se burze spoje, doci ce novi software i na burze, a onda ce vrlo vjerojatno biti lakse odraditi i ovakve stvari koje ti trazis. za sada, NISTA

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Ima dosta programa AmiBroker, Metastock, Teletrader (za Beograsku burzu), Wallstreet analyzer i sl.
ali nijedan nisam uspio “nagovoriti” da automatski skida podatke direktno s burzi, vec jedino rucnim unosom.

Tako je. I ja sam ih dosta isprobao, ali je problem “feeda” podataka.
Ručno upisivati je bez veze.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Jedino sto ima je program Dioniz (domaca proizvodnja) koji je jos u fazi razvoja.
S njim je moguce skidati podatke s VSE i ZSE (pohranjuje ih u XML datoteku), ali program jos nema TA.
Mozda bi se moglo nesto iskemijati da se iz file-a radi data feed.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Teško.
Već postojeći software imaju gotove algoritme za određene formate feeda.
To bi trebalo angažirati programere Mosticha da omoguće feed u drugim formatima ili da se mostich nadogradi sa TA.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close