Ergović u tihom sukobu sa Zabom?

Naslovnica Forum Komentari članaka Ergović u tihom sukobu sa Zabom?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zaba se pametno izvukla iz ovoga. Sama činjenica da se povećava izdanje govori da je Nexe u velikim problemima.
Čak me iznenađuje kamata od 7,825% jer za firmu s ovakvom bilancom sve ispod 9% je uspijeh.
Ovo je bilo klasično refinanciranje s tim da su OMF-ovi opet podmetnili svoja (naša) leđa, isplatili Zabu i nadomjestili razliku između novog starog izdanja.

To što nam strane banke ZABA i PBZ rade isto je što su Nizozemska , Francuska i Velika Britanija radile u svojim kolonijama .

Toliko izvlačenje love je čisto lihvarenje i zelenaštvo .

Toliku zaradu nebi mogli ostvariti nigdje na svijetu , niti da dilaju drogu .

Očekujem da će opet Rohatinski biti proglašen najboljim guvernerom na svijetu , zbog uspješnog držanja lojtre našim kolonizatorima .

.

Ja ne kužim što je tom Ergoviću? U četiri godine nije ništa riješio i sad upisuje nove obveznice da bi refinancirao stare?Po još većoj kamatnoj stopi!
Pa kad on misli na zelenu granu? 2123. godine?
I onda mi očekujemo izlaz iz krize? Ma nema šanse nikad pa ni onda………..
A “naše” banke uopće neću komantirati…

government policy is to risk the value of our savings in the future.....

Tako je Pero7. Treba banke dati našim kolonizatorima a la Protega da podijele lovu svojim pajdašima.

zvonkac ,

lova koju je podjelio Protega ostala je doma , među našim ljudima , među Mesićevim prijateljima , a lova koju su iznjeli kolonizatori nikad više nećemo vidjeti

.

E Pero tebi kako ti ramišljaš primitivno.
Kakve koristi imaju radnici Đakovštine ili brodogradilišta od love koju su pokrali direktori i ostavili ih na ulici.
Banke posluju na tržištu i trebaju težiti što većim kamatama i profitima kao i svaka normalna firma. Država ima mehanizme da ih spriječi u pretjerivanju.

Za Hrvatsku bi najbolje bilo da zatvori sve lupeže i nesposobnjakoviće, a vlast i državne firme da na upravljanje strancima. Od toga bi najviše koristi imali pošteni građani…

Antiša ,

kako ti razmišljaš primitivno .

Kakvu korist imamo svi mi u Hrvatskoj od kolonizatora koji iz naše domovine izvlače milijarde svake godine i ulažu u ino gospodarstvo ?

A taj mehanizam države u sprečavanju u pretjerivanju vidljiv je zadnjih 15 godina .

A pošteni građani po tebi su koji ?
Jel oni što ništa nemaju ?
Oni koji ništa ne zarađuju ?
Oni koji neznaju zaraditi ?
U Đakovštini ?
U Brodogradilištu ?

.

Pero,

koje koristi mi imamo o Prodeginih, Sanaderovih, Polančecovih i Žužulovih milijuna na računima švicarskih banaka?

Zaba, HT, INA i ostali pošteno plaćaju poreze državi, zapošljavaju i plaćaju svoje ljude.
A meni su povećali poreze da bi se pomoglo brodogradilištu, HPB-u i drugima i na kraju će ljudi koji tamo rade ostati bez posla.
INA je bila ped stečajem dok je nisu preuzeli Mađari što dovoljno govori o našoj sposobnosti.

Prema tvojim stavovima može se primjetiti da su i tvoji prstići bili u pekmezu kada za ove poštenjačine tražiš alibije…

E Pero… dijelom stoji ovo sto pises, ali jesi li vec zaboravio kako je to bilo dok su banke bile u nasem vlasnistvu? Nije prosao mjesec da ne propadne (citaj pokrade se) jedna banka pa onda ajmo sanacija iz nasih đepova i slicno. Pa jel to bio bolji model?

A kao sto ti je Antisa gore spomenuo, svjezi primjer je HPB… nazalost takav smo narod da sami ne mozemo nista jer smo preveliki lopovi, jednostavno treba dovesti stranca da upravlja nama i gotovo, sto se vidi na primjerima domacih tvrtki i banaka u stranom vlasnistvu… na zalost nema druge…

A to sto izvlace dobit… pa zato postoji porez na dobit, bolje da drzava tu zaradi (a zaradi) nego da mora svke godine davati nasu lovu za kojekakve sanacije. Jbg na zalost to je tako.

New Report

Close