Inspektori će ‘fuš-majstore’ ubuduće loviti po kućama

Naslovnica Forum Komentari članaka Inspektori će ‘fuš-majstore’ ubuduće loviti po kućama

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

“Državni inspektori, koji će među ostalim biti zaduženi za provedbu ovog zakona, imat će ovlasti ulaska u kuće i ostale objekte za koje dobiju dojave da se u njima obavljaju “sive rabote”, a za što po dosadašnjim zakonima nisu imali osnove. ”
Ni po današnjem ustavu, ali koga za to briga… Glavno da su ukinuti povrati poreza, koji su tek počeli građane motivirati da ne angažiraju majstore “na crno”. Zašto mrkva, kad može lijepo batinom…

a ne bi se netko sjetio da svim malim fuš-majstorima odrežu paušalno godišnji porez 1000-2000 kn, oni ga plate da rade legalno, primatelj usluge dobije ipak malu sigurnost za izvedeni posao, država ubere lijepu hrpicu love – i svi zadovoljni.

govnari . da su ti privatnici mogli preživjeti u sustavu nebi zatvarali obrte i radili na crno . prvo stvorite uvijete da se od rada može pošteno živjeti stavite flat tax 15 % , pa onda jebite mater onima koji to krše .u sizuaciji kada 70 posto stanovnistva jedva spaja kraj sa krajem rezultat ce biti puno pretucenih inspektora.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

HA, HA HA da ga vidim koji će mi ući u kuću dok mi Ivek u fušu prijateljski lijepi pločice u kupaoni. Nijedan. To su ionako izmišljena radna mjesta za koju ti razno razni inspektorčići po općinama ubiru i do 10000 kn mjesečno za svoj nerad. A nepovredivost privatnog vlasništva, Kako će dokazati da je fuš, a nije prijateljska pomoć. ITD. ITD. Lopovska država isti takvi političari, još gori zakoni. Uglavnom sve skupa šaka jada

Sigurne su 3 stvari
1. Da dojava neće manjkati, s obzirom da se radi o hrvatima koji se strogo pridržavaju zakona pa kada vide da susjed stavlja novi krov ( a ja ne mogu ) odma će zvat inspektore jerbo možda ga kazne pa ipak neće imat ljepši krov od mene jer ga nije ni zaslužio…
2. Da će se ovim rješiti proračunski manjkovi izazvani velikim ulaganjima u obrazovanje, zdravstvenu i socijalnu skrb stanovništva, pomoć efikasnom gospodarstvu koje je malo zaštekalo zbog svjetske krize pa nije imalo kome izvoziti svoje proizvode, te će se samim time
3. Povećati standard građana, po ko zna koji put, u ovih zadnjih par godina…

Bravo vlada, opet ste pokazali da ste genijalci, po ko zna koji put. Izvrsno, izvrsno, izvrsno…
Samo da oni neradnici Nijemci ne doznaju za efikasnost naše vlade, odma će ih nam maznut, nako, ispred nosa, da i njih izvedu iz jada i čemera, ko što su nas…

OK….to se čekalo .

Svi koji nemaju pojam zaraditi u fušu, ili nemaju znanja za to sada plješću. ne zato jer će imati koristi od toga, jer svakako neće, nego zbog ljubomore . I to je ljudski .

da reda treba biti, treba, ali ako bi gospoda olabavila teoriju dobivanja dozvole za rad, dopunskog zanimanja, malog obrta, ili neka jednostavno , kao što je nekada bilo, odrede paušal, kladim se da bi se 100% fušera uredno registriralo i radilo u takvoj legali .

Zašto ?

Zato jer je logično da treba platiti određeni poreza na svoju zaradu, ali ne i

doprinose za komoru
porez na reklamu
porez na vodu,struju,zrak
porez na tvrtku
porez na HDZ…
porez na dobit koja je predpostavljena od nekog ćate, a ako nije ostvarena,onda :
kazna za kašnjenje plaćanja poreza
kazna za tabelicu imena firme
kazna za rad firme
kazna za nerad firme

Da ne ulazim u razne usrane teorije po kojoj dipl.ing elektronike ne može otvoriti servis za el .uređaje jer nema trgovački smjer ako želi prodati usb kabel…
isti ne može otvoriti obrt za elektro instalacije..jer nema monterski ispit…

u stvari…baš bih volio vidjeti kako će prostitutkama oduzeti sredstva za rad.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ma niš od toga, treba to provest u praksi.
Šta ako mu ne otvoriš vrata?
Kako će oni znat što je fuš posao a što je za osobnu upotrebu?

Najveći problem je taj što će ipak nekome upropastiti dan, oduzeti sredstva i naplatiti kaznu, te za par mjeseci odustati od ovog zakona.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Bitno da se donose zakoni, ali ih nitko ne provodi. Neka uvedu kontrolu na mjesečnoj razini koliko provjera je napravljeno i koliko kazni je naplaćeno.

I definitivno treba sve kazne naplaćivati! Ja radim u firmi u kojoj imam relativno dobru plaću, prijavljen sam na puni iznos, s plaće mi se skidaju poprilični iznosi poreza, prireza,… Dok oni koji rade na crno ne plaćaju ništa. Meni s ovom plaćom treba 20-30 godina da zaradim za stan, a oni ga bez problema otplate za 5-6 godina. Da plaćaju poreze kao i većina sigurno se ne bi tako brzo obogatili.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

inkasatori TV za dorućak,
inspektor oko podne vrijeme gableca,
za struju,
za plin,
ko je sljedeći…….
što če nam doma biti prometno

Kontrola prijavljenih na birou , kontrola onih koji primaju lovu preko biroa .

Omogućiti jednostavno vođenje i dobivanje dozvole za rad u fušu .

Dakle, ako netko želi sjeć drva, i prodati ih, zašto mora imati fakultet , tj 3 fakulteta : šumarski, ekonomski,trgovački i dopunsko zanimanje knjigovođa . I onda drva koštaju 350 Kn m2 !

Uz to još mora i kupiti alat,gorivo i dozvolu za sječu ( ????? u svojoj šumi )…..

Ajde , zar nebi bilo jednostavnije : plati paušal, ili šumar ode u šumu, procjeni količinu drva, plati paušal i to je to. Bez papirologije, registra, tabele firme, knjigovođe…

Čist račun, duga ljubav .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close