Vlada će plaćati 2/3 kamata za kupnju novog stana

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlada će plaćati 2/3 kamata za kupnju novog stana

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

DA LI VAM JE PALO NA PAMET DOKAPITALIZIRATI HPB NOVCEM GRADJANA, IZDANJEM NOVIH DIONICA, ODGOVORNIM UPRAVLJANJEM, RECIMO GRADJANI BI ODMAH NASLI 2-3 MILIJARDE KUNA, AKO BI ZAISTA ULAGANJE BILO ATRAKTIVNO. NEMA PRODAJE DIONICA 5 GODINA NPR. A DA NAPRAVITE STROGU PROCEDURU ZA ODOBRAVANJE KREDITA I DA SAMI PONUDITE KAMATU 2%???? EJ REPUBLIKO HRVATSKA…..

a postojećim platišama, mladima koji su kupovali prvu nekretninu u najteže vrijeme, ništa?! tako treba… prvo nam ukinu kamate kao poreznu olakšicu (a svi smo iznad 6%), a sad novim kupcima subvencioniraju kamate.. lijepo. izborna godina. al bojim se da neće biti previše kupaca

I ja bi takav kredit, ali da si za te novce radim kucu a ne da kupujem stan upitne kvalitete.

Nije bolest sve što boli

Kada Ministarstvo financija planira uplatiti štedišama stambenih štedionica poticaje za 2009?

Ovo uopće nije povoljno! Neće biti ništa od ovoga!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

oni su potpuni idioti.. i bivsi ministri i sadasnji… umjesto da se napravi porezna i poticajna politika sa kojom i gradani i firme mogu dalje planirati mijenjaju zakone bez najave usred godine, pisu zakone sa jednom godinom valjanosti (ako) … a krediti i planovi su na 5, 10 ili 15 godina. pa ako sami ne znaju planirati ni sto ce raditi slijedecih sat vremena zasto bi to ostali mogli? i zasto ne bi svi bili kaoticni i blesavi, kad su vec oni. ukinu oslobodenje od poreza i sad glumataju sa subvencioniranjem kamata… a tko ce obestetiti one mlade ljude koji su digli kredite pred par godina i sada nemaju vise oslobodenje? i kako ce uopce oni koji sad dignu biti sigurni da ce subvencioniranje kamata potrajati duze nego jedna plesna tocka?
ovaj zakon ima cilj jedino stimulirati banke.. i njihovu vezu sa drzavnom upravom za razliku od prethodne godine kad je drzava za svoje troskove podigla u domacim bankama kredite pa ih privreda nije mogla dobiti za razvoj, ove godine su smislili bajoslovno rjesenje za profit banaka… samo mislim da je malo onih koji ce ga iskoristiti, fala bogu

lunoprof

sve naopaćke i tako stalno ko to vladom upravlja iz vana sa ovakvim postavkama rješenja problema
problem stanogradnje i njegovog tržišnog sivila stagnacije je u cijeni postojećoj koja mora iči značajno dole tu nema nekretnina koje mogu biti skuplje od 1600€ maksimum (putimo izuzetke koji su na masu zanemarivi)
kvaliteta istih nekretnina je na najnižoj mogućoj razini ispod zakonske regulative što maksimalnu rečenu cijenu stavlja u poziciju da je previsoka
pomažete banke koje uzkazuju velike prinose i investitore koji imaaju toliko novca da već dvije godine drže abnormalno visoke cijene
za koga vlada vlada i za kog se to ona bori pitam vas deficit je toliki da glava boli prićamo ukinuti poticeje ove one jer je to pljačka proračuna
stavite poreze na mrtve nekretnine koje stoje neprodane i u proračun pa nek ih špekulanti drže dokle im volja a ne davati im iz istog proraćuna

NIŠTA OD TOGA!!!!!!!!!!!!!
NEKA BUDU REALNE CIJENE STANOVA cca 1000 eurića I TO JE TO!!!!!!!!!!
OVAKO kako god okreneš građani puše na 100000 eurića ČISTIH 77000 eurića, kamata!!
lakomost banaka i hrvatskih “poduzetnika” – svaki k*rac se bavi ogradnjom!!!

JA plaćam kredit preko dvije godine (ostalo još 23 godine), rata mi otišla gore za 30%. Kako ćete se sjetiti pomoći nama sa takvim problemima, gdje su prijedlozi? Kad sam dizao kredu rata nije smjela preći 30 % primanja, a što sada kad je oko 40% primanja?

Drzava se zaduzuje od banaka po kamati od 6,5% onda taj novac koristi da bu subvencionarala kredite istim tim bankama. Nevjerojatno.

Mislio sam da je Suker nenadmasan, ali cini mi se da Dalic ima potencijala da ga nadmasi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

…e sad još samo da ima posla pa da ljudi mogu dići kredit, a ovi što rade da i dobiju plaću…


@cone
… to je dobra ideja samo zaboravljamo da su pravi vladari Hrvatske strane banke koje ne žele da im HPB
mrsi račune…

...shit happens so watch and learn...

jel zna netko od autora gornjih redaka što znači subvencija????

Stvarno, da li ce ova drzava napokon donositi jasne transparentne zakone.
Ja sam kupio stan. Nikakve olaksice nisam imao.
samo jedan primjer; podigao sam 65 000 eur-a u CHF., a sada sam duzan , nakon cca 4 g 81 000 Eur-a ( kamata, tecajna razlika)
Pitam ja ovu Vladu; gdje to jos ima, da kada nesto kupujete, da niste stali iza malog covjeka koji puni budzet – kako je moguce da je dozvolila i da dozvoljava da nesto sto je kostalo 100 sada kosta 150…

Nema smisla…., ja vama nista vise ne vjerujem…..

Subvencija (engl. subsidy, subvention, njem. Subvention) je oblik financijske pomoći koju država daje ustanovama i gospodarstvenicima (poticanje proizvodnje, zaštita standarda stanovništva) za strogo određenu namjenu. Ovisno o svrsi razlikuje se velik broj subvencija: prema trajnosti (stalne i povremene), prema vrsti organizacije/korisnika (privrednim i neprivrednim organizacijama), prema izvoru sredstava (iz budžeta, iz različitih fondova), prema namjeni (dotacije, regresi, premije za cijene pod društvenom kontrolom, izvozne premije, razvojne premije, porezne olakšice, oslobađanje poduzeća od plaćanja poreza, doprinosa, carina i sl.). Subvencije su svojevrsni instrumenti ekonomske i socijalne politike.

New Report

Close