HEFA (Helios Faros d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HEFA (Helios Faros d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zna li itko stogod o ovoj dionici koja se trzi po 200kn ?

Igor Prstec, web urednik

HEFA je vlasnik cca 190 000m2 nejelitnijeg građevinskog zemljišta u Starigradu na Hvaru,posjeduje u svom vlasništvu 3 hotela i kamp i navodno će FIMA osnovati investicijski fond koji će uložiti više od 20 000 000 Eura u smještajne kapacitete i podizanje kvalitete na višlji nivo…


truli: ” Zna li itko stogod o ovoj dionici koja se trzi po 200kn ? ”

kolega ja neznam ništa, ako vam to što pomaže.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


HEFA je vlasnik cca 190 000m2 nejelitnijeg građevinskog zemljišta u Starigradu na Hvaru,posjeduje u svom vlasništvu 3 hotela i kamp i navodno će FIMA osnovati investicijski fond koji će uložiti više od 20 000 000 Eura u smještajne kapacitete i podizanje kvalitete na višlji nivo…

Gosp. gazda hvala Vam na informacijama koje ste podjelili s nama.

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]

kolega ja neznam ništa, ako vam to što pomaže.

Bas Vam hvala na silnim informacijama i ako Vi zatrebate kakvu informaciju budite sigurni da cu Vam na isti nacin pomoci.[smiley1]

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]

Gazda, po Vasem misljenju dali bi se isplatilo uci u ovu dionicu iako je ona vec dosegla nominalu a radili su proslu godinu sa gubitkom od 4mil?

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]


plavi: ” kolega ja neznam ništa, ako vam to što pomaže. ” Bas Vam hvala na silnim informacijama i ako Vi zatrebate kakvu informaciju budite sigurni da cu Vam na isti nacin pomoci.[smiley1]

Gledam nešto u zadnje vrijeme 2 dionice, ali ne mogu doći do kvalitetnih info, znate li što o Kordun d.d.?
Druga bi bila Kordun Slunj d.d.
pazite ne radi se o istim firmama , ova druga još ima Slunj u nazivu , a ova prva ne.
Unaprijed hvala

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Gazda, po Vasem misljenju dali bi se isplatilo uci u ovu dionicu iako je ona vec dosegla nominalu a radili su proslu godinu sa gubitkom od 4mil?

-ako se uzme u obzir cijena m2 (na Hvaru) X 190 000m2 dolazi se stvarno do ozbiljnog iznosa((100EURA X 190000=19 000 000Eu/338420=56Eu/dionici ili oko 400kn/dionicisamo od zemljišta)+vrijednost hotela i ako se npr.povuče paralela sa SUNH čija je tržišna kapitalizacija viša od milijarde kuna,a HEFE 66 000 000kn predviđanja za cca godinu dana bi mogla biti preko 3X na nominalnu cijenu(600-700kn) uspoređujući turističku destinaciju Hvara s ostalim turističkim dionicama
-pošto je izdano 338420# dionica i “slobodno” ih je van prvih 10 vlasnika cca 7%
(moje skromno mišljenje i predviđanje)
http://www.vse.hr/kotacije/jdd/hefa/index.asp

Ja sam iz Krajine, i kako čujem, oba Korduna dosta slabo stoje.

Ali ova Hefa je skroz zanimljiva. I meni su moji učenici dojavili da Fima pokreće sa nekim strancima nekretninski fond koji će ulagati u Hefu. Ako uzmemo tih 190 tisuća kvadrata zemljišta, po cijeni od 150 eur dolazimo do cifre od 28,5 milijuna eura vrijednosti zemljišta što podijeljeno sa cca 330 tisuća dionica u opticaju znači oko 630 kuna po dionici. Kada se tome pribroji druga imovine, cifra se penje na puno više vrijdenosti. Trenutna tržišna kapitalizacija hefe je svega 66 milijuna kuna, što je smiješna vrijednost u usporedbi sa recimo sunčanim hvarom.

Ova dionica baš nije likvidna, ali za rast likvidnosti treba rasti i cijena. Vjerojatno bi se na 300, 400 kuna pojavilo malo više robe, a onda to ide vjerovatno puta dva.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

bilo bi vrlo zanimljivo doći do približne cijene m2 na toj destinaciji i onda bi bilo lakše procjeniti vrijednosti HEFA dionice


-ako se uzme u obzir cijena m2 (na Hvaru) X 190 000m2 dolazi se stvarno do ozbiljnog iznosa((100EURA X 190000=19 000 000Eu/338420=56Eu/dionici ili oko 400kn/dionicisamo od zemljišta)+vrijednost hotela i ako se npr.povuče paralela sa SUNH čija je tržišna kapitalizacija viša od milijarde kuna,a HEFE 66 000 000kn predviđanja za cca godinu dana bi mogla biti preko 3X na nominalnu cijenu(600-700kn) uspoređujući turističku destinaciju Hvara s ostalim turističkim dionicama -pošto je izdano 338420# dionica i “slobodno” ih je van prvih 10 vlasnika cca 7% (moje skromno mišljenje i predviđanje) http://www.vse.hr/kotacije/jdd/hefa/index.asp

Vrlo zanimljivo. Sve mi se vise svidja ta dionica i razmisljam o ulasku, al nikako po 200kn.

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]


“Vrlo zanimljivo. Sve mi se vise svidja ta dionica i razmisljam o ulasku, al nikako po 200kn.

Kupnja – HEFA-R-A
150 202,01
50 202,00
200 163,00
60 160,01
150 157,00

Prodaja – HEFA-R-A
150 300,00
200 500,00

-čini mi se da je i po 200kn skoro nemoguće kupiti…jer je vidljiv nedostatak te dionice na tržištu


truli: ” “Vrlo zanimljivo. Sve mi se vise svidja ta dionica i razmisljam o ulasku, al nikako po 200kn. ” Kupnja – HEFA-R-A 150 202,01 50 202,00 200 163,00 60 160,01 150 157,00 Prodaja – HEFA-R-A 150 300,00 200 500,00 -čini mi se da je i po 200kn skoro nemoguće kupiti…jer je vidljiv nedostatak te dionice na tržištu

Gosp. gazda, vidim sta se dogadja i zbog vrlo malog broja dijonica HEFA ce brzo gore. Tocnije prema 300-400kn. Vrijeme je za ulaz po 200-210, ako se bude dalo.

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]


bilo bi vrlo zanimljivo doći do približne cijene m2 na toj destinaciji i onda bi bilo lakše procjeniti vrijednosti HEFA dionice

Kolega ja sam tamo svojevremeno ljetovao ( dok sam jos bio mlad i lijep- sad sam samo lijep ) mogu vam reci da ti hoteli imaju jedan od ljepsih polozaja na nasoj obali a od samog centra Starigrada su udaljeni 5-10min laganog hoda. Obzirom da je to zemljiste uz samu obalu ono u ovom trenutku vrijedi 200-250 Eura po metru cetvornom. Samim time je i ukupna vrijednost puno visa od one koju ste vi iznijeli.
Lijepi pozdrav

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

New Report

Close